- sodnik za prekrške- postopek proti mladoletnici

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. maj 2007 12:27

Takole je to:

Prekršek zastara, ko mine 2 (dve) leti od dne, ko je bil storjen prekršek, to pa pomeni, da še ni zastaral.

Zakon o prekrškihposebej obravnava prekrške mladoletnih oseb, vendar svetujem, da si zakon prebrete.

O konkretni zadevi pa tole:

 

Izrekanje vzgojnih ukrepov polnoletnim storilcem za prekrške, ki so jih storili kot mladoletniki

40. člen

(1) Vzgojni ukrep, razen ukrep nadzorstva, se lahko izreče tudi polnoletnemu za prekršek, ki ga je storil kot mladoletnik, če bi bilo to glede na naravo prekrška, glede na njegove osebne lastnosti in druge okoliščine smotrno.     (2) Ob pogojih iz prejšnjega člena se sme izreči tudi globa in stranske sankcije.     (3) Če mladoletnik med postopkom postane polnoleten, se postopek o prekršku ustavi, če ne bi bilo smotrno izreči vzgojnega ukrepa in niso izpolnjeni pogoji za izrek sankcij iz prejšnjega odstavka.

 

Predlagam, da na sodišlče, ki je poslalo dopis napiše POLNOLETNA STORILKA dopis.

 

V zvezi s prekrškom ( navedi številko, datum prekrška, skratka vse podatke), vas obveščam, da sem dne ... postala polnoletna, kar dokazujem s fotokopijo osebnega dokumenta ( navedi podatke).

Predlgam, da se postopek o prkršku ustavi, saj izrek vzgojnega ukrepa ni smotrn, materialna škoda pa ni nastala.

 

Lep pozdrav  

 

ime in priimek storilke

 

Priporočeno:

Priloge: ftk osebnega dokumenta.

 

Požrešni odvetnik bi za nasvet zaračunal več kot 40€, priharanek je očiten, posvet s strokovnjaki, ki znajo tudi vihteti s kuhalnico, pa je itak opravljen.

 

 

Frina

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

11. maj 2007 12:31

Tudi jaz sem morala z mladoletnim sinom k sodniku za prekrške. Fant se je peljal na skuterju brez čelade. Najprej sem bila šokirana, sin tudi,danes po treh letih pa mislim, da je bila to kar dobra vzgojna poteza. Tam so nama razložili posledice padca z motorjem z čelado in brez. Plačala nisva nič. Po tem dogotku si je sin nataknil čelado na glavo tudi če je šel samo do soseda. Če bi ga policaj takrat samo opozoril ne bi tako zaleglo, kot če je moral k sodniku za prekrške. dzoana

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

11. maj 2007 12:44

Frina, strokovnjakinja s kuhalnico ! In naučimo se že enkrat, da na KulSlo zmoremo vse: od reševanja malih težav do ponovnega sestavljanja sveta, ki se je podrl! titta

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

11. maj 2007 16:43

Frina zahvala za izčrpen odgovor, soseda ima prihodnji teden identičen primer na sodišču, jutri zjutraj pa razgovor za nasvet pri odvetniku. Sedaj si ji ti prišparala denar in pot. Meni je obljubila kavico, ker sem ji pokazala tvoje pisanje. Tebi pa res hvala. nasha

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

11. maj 2007 18:13

Zlate ste HVALA!! Še posebej tebi FRINA! Lep dan Petra 1

marko03  

član od: 18.5.2007

sporočila: 14

30. maj 2007 11:46

LOL je kratica za smeh-v klepetalnicah-LOL= laughing out loud. Globoko sem sicer prepričan , da večina nadobudnih in nasploh vsevednih mladičev,ki kratico uporablja,tega niti ne ve natančno. marko03

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

30. maj 2007 12:31

marko hvala, EPILOG: LOL je povdarila, ko je šla od sodnice ven in kasirala 15 min vzgoje v prometu, sodnica ji je dobro napela, povedala primere otrok, ki so glede take nepremišljenosti sedaj invalidi ali so umrli. Upam, da se jo bo kaj prijelo. Dobila je ukor, čeprav ji je sodnica povdarila, da bi si zapolnila za vse večne čase, če bi morala iz žepnine dati denar za kazen, ker pa je to storila kot mladoletna, je kazen milejša....? Tko takle mamo.... Petra 1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. maj 2007 3:40

No vidiš Petra1, sem rekla, da ne bo nič. Ko to pove nekdo iz prve roke, je najbolj 100% Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti