Mavrah

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

tema odprta - 9. maj 2007 16:46 | ogledi: 9.259 | odgovori: 4

Zdravo!

Obožujemo mavrahe. Nekoč so rasli pri nekem drevesu, ampak ko smo ga podrli, so tudi mavrahi izginili... Ima bilo kdo kaj pojma, če se jih da kakorkoli nasadit ali pa če jih kje na območju Maribora prodajajo? Hvala in lep pozdrav.

ZAČETNICA

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

9. maj 2007 17:58

Mavrahi so podobno kot jurčki vezani na korenine dreves in jih ni mogoče umetno gojiti, kot tudi jurčke ne, nekatere druge gobe pač lahko. Za mavrahe je prav zdaj, v maju, pravi čas. Našla jih boš ob robu gozda, ob travniku, potoku ipd., v samem gozdu redkeje. Letos jih jaz sam še nisem zasledil, morda je kriva suša in bodo pognali šele po tem dežju. Opozoriti pa te moram, da so mavrahom na hitro podobni smrčki, ki so smrtno strupeni. Torej nabiraj samo gobe, ki jih 100% prepoznaš. Prijazen pozdrav! Boris booris

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. maj 2007 7:27

Hvala za opozorilo, bom malo pobrskala po internetu, da vidim sliko smrčkov! Sploh nisem vedela, da obstajajo...(( Ja pol pa v lov za mavrahi! ZAČETNICA

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. maj 2007 16:41

Če gobariš na podlagin interneta,si vsekakor odpri še stran z prvo pomočjo v primeru zastrupitve.Gobarjenje je lahko tudi samo opazovanje in slikanje gob,ki jih ne poznaš popolnoma.Sicer pa boš na gozdnih robovih v travi,že pred koncem meseca,srečala prve jurčke,ki jih bolje poznaš. ati zlati

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

11. maj 2007 16:52

Mi smo jurčke že včeraj našli in jih tudi pojedli. Bili so trije na kopici. Potem smo prehodili še kar nekaj hoste, pa ni bilo nič, srečali smo pa gobarja, ki je imel enega jurčka, povedal je da je že v prejšnjih imel srečo. Tale dež nam je res pomagal - razen tam , kjer je klestila toča. Mavrahi pa pri nas rastejo jeseni, spomladi jih nikoli ne najdemo. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti