Rumov lonec

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

tema odprta - 8. maj 2007 18:52 | ogledi: 2.996 | odgovori: 4

V kleti sem našla poln rumov lonec, ki smo vsi že zdavnaj pozabili nanj. Star je cca 2-3 leta, še sama ne vem. Vem, da sem notri čisto vse možno sadje, pa sladkor ter zalivala z rumom. Zanima me če je stvar sploh še dobra Koliko so pri vas trajali rumovi lonci (polni seveda)? Mislite, da je bolje da vsebino kar zavržem?

Lep pozdrav vsem

Winnie

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

9. maj 2007 15:24

Poskusi ga. Če je po okusu ok, potem si ga privoščite in uživalje ob sadovih vašega dela.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

9. maj 2007 18:07

Kako moraš pozabiti na nekaj v kar celo leto vlagaš,meni se še to ni zgodilo. Če je okus dober je vredu,pa saj v akoholu zdrži veliko časa. runo01

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

10. maj 2007 8:15

Saj se strinjam, da kako smo pozabili, vendar je bilo tako, da sem to pač hotela narediti, ker se mi je zdelo zelo dobro, vendar alkohol pri nas ne gre preveč v promet, razen piva pri možu. In to je to. Vseeno hvala. Lp iz morja. Winnie

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

10. maj 2007 8:42

winnie, če alkohol ni zavrel, je zadeva uporabna. jaz rumov lonec veliko uporabljam pri peki peciva. rum, redčim z malo vode in s tem navlažim biskvitno pecivo. pecivo dobi čudovit okus. sadje pa s paličnim mešalnikom zmeljem v kašo in nadomestim kot marmelado le da mažem zelo tanko ali pa spet razredčim z vodo in polijem po biskvitu. pa lep dan. m.schafe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti