Čistilo za usnjeno sedežno

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 8. maj 2007 14:01 | ogledi: 35.562 | odgovori: 21

Prosim če poznate kakšno kvalitetno čistilo za usnje, pa da ne bi bilo samo čistilo, da bi bilo tudi kot negovalno sredstvo. Imam usnjeno sedežno in usnjene sedeže v avtu, pa bi to morala malo očistiti. Poskusila sem že s sredstvi, ki se dobijo v trgovinah, vendar je to dvakrat nič.

Hobotka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

9. maj 2007 9:29

Tudi mi imamo svetlo sedežno in smo kupili v Harvey Normanu eno posebno čistilo. In rezultat? Brez vezen, nič efekta. Sedaj sem poskusila očistiti kar z mokro-vlažno gobico in prilom. Rezultat je več kot zadovoljiv. Tako, da ti svetujem, da kar s tem poskusiš. swarovski

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

9. maj 2007 12:16

Poskusi s čistilnimi robčki za otroške ritke (takšnimi, ki vsebujejo kremo). Usnje se z njimi očisti in nahrani - vse kar paše koži, paše tudi usnju. Barbi Barbra

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

9. maj 2007 12:41

Tudi mene zanimamo kako je z usnjeno sedežno, kajti imamo novo sedežno temno rjave barve. Zanima pa me če je potrebno usnje kaj mazati ali je smo dovolj, da je prebrišem z vlažno krpo? Hvala za odgovor, Priv. priv

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

9. maj 2007 13:12

Tole s prilom ne vem, če je najboljše, mislim, da se usnje izsuši in potem ni več elastično, posledica pa pokanje. Barbi a ni potem mastno usnje? Hobotka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2007 13:13

barbra me je prehitela. Naj samo dodam, da se madeži, ki nastanejo na sedežni, še najbolje očistijo z robčki za - pazite! - intimno nego. Potem pa še z losjonskimi robčki za dojenčke. Vendelina jr.

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

9. maj 2007 13:54

Iz lastnih izkušenj vam odsvetujem kakršnekoli vlažne ali mokre zadeve. Naša sedežna iz slovenskega podjetja TOM je zelo klavrno prestala poskus čiščenja. Namreč barva USNJENE sedežne je na mestu čiščenja kar izginila. In potem je prišel strokovnjak iz njihove hiše, ugotovil, da se barva res izginja, gre pa za blago (usnje), ki ga uvažajo iz Nemčije. Ker pa je bila sedežna že izven garancije (več kot 2 leti), bi morali stroške popravila plačati sami... Ne hvala - glede na ceno sedežne. Najbolj žalostno pa je, da smo za barvo sedežne doplačali. Je pa res, da je najbrž odvisno za kakšno usnje gre. Naše je bilo očitno bolj nekvalitetno pobarvano. Klea

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. maj 2007 15:10

Belo sedežno mi očistimo z bombažno pleničko namočeno z baby milom in potem premažemo z losjonom za nego usnja. matilda

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

9. maj 2007 15:18

Jaz se držim ne vem kje napisanega pravila, da se usnje čisti z usnjem, zato uporabljam jelenovo krpo in mlačno vodo. Občasno, ne vsakič, ga potem namažem z losjonom za nego usnja. LP Kristalka

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

9. maj 2007 15:51

Jaz pa že leta uporabljam RENAPUR (krema za negovanje in impregniranje vseh vrst usnja). Hrani, neguje, vzdržuje, obnovi barvo in impregnira. Usnjeni izdelki po premazu še vedno dihajo in ohranjajo svojo elastičnost. Izdelek je iz naravnih surovin in okolju prijazen. Na sedežne grt., pa tudi na druge usnjene predmete se ga nanaša z gobico.Z izdelkom sem zelo zadovoljna in upam, da se ga še dobi (porabi se ga malo, zato ga že nekaj časa nisem kupila), če koga zanima, pa imam naslov in telefonsko številko . LPS sonjaskof

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

9. maj 2007 17:08

A veljajo ti nasveti tudi za sedežno iz umetnega usnja? londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti