Dm fotografije

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 8. maj 2007 12:31 | ogledi: 10.405 | odgovori: 18

Zanima me če ima kdo izkušnje s pošiljanjem digitalnih fotografij preko spleta po njihovem novem programu. Po stari varjanti sem jih vedno pošiljala pa nikoli ni bilo problemov po novi je pa vse nekam čudno. Sem včeraj probala pa je prenašal fotografije ene dve uri potlej je pa vse skupaj zablokiralo. Danes sem probala pa jih prenaša že dve uri. Je pa vsega skupaj 65 fotografij, pomoje nebi smelo trajati tako dolgo? Kakšne izkušnje imate vi?

CARLY

hrosc  

član od: 11.7.2003

sporočila: 11

8. maj 2007 13:04

Tudi jaz imam enako težavo. Jim bom poslal ta link in upam da dobim kakšen odgovor. Jurij Zupančič

hrosc  

član od: 11.7.2003

sporočila: 11

8. maj 2007 13:22

Odgovor DM: Spošštovani, da boste lahko našo foto storitev uporabljali brez omejitev, prosimo preverite vaše sistemske nastavitve. Izpolnjeni morajo biti oz. upoštevati je treba naslednje kriterije: - naša foto storitev deluje v operacijskih sistemih Windows9x/ME/NT/2000/XP kakor tudi MAC in Linux; - v operacijskem sistemu Windows XP morate imeti nameščen JVM (Java Virtual Machine) - brskalnik: Microsoft Internet Explorer od različice 6.0 naprej, Netscape od različice 6 naprej ali Mozilla Firefox; - aktivirani morajo biti piškotki (brskalnik); - nameščena mora biti aktualna verzija Java-Plug-Ins; - aktivirani morajo biti elementi kontrolnika Active X (brskalnik); - računalnik mora imeti najmanj 64 MB delovnega pomnilnika; - v brskalniku ne sme biti aktivirano preprečevanje pojavnih oken ali dodatna programska oprema, saj se sicer naša izbirna okna za naročilo ne bodo mogla prikazati. Še nasvet, v primeru da delate v omrežju, uporabljate usmerjevalnik ali pa ste vklopili požarni zid: Naše spletne aplikacije so kontaktirane preko vrat 80 ali 443, ki naj bi bila v požarnem zidu ali usmerjevalniku načeloma odprta. Najmanj ena od imenovanih vrat označite kot odprta v usmerjevalniku. Obstajata dva možna protokola: TCP ali UDP. V primeru, da delate v omrežju podjetja, se povežite z internim oskrbnikom sistema, da bo lahko opravil potrebne nastavitve. Če ste sistem konfigurirali tako, ni ovir za naročilo preko naše spletne foto storitve. Druga možnost je, da slike shranite na CD in jih nesete v foto studio po vaši izbiri (ne morete jih poslati neposredno v laboratorij). Pri tem morate upoštevati naslednje: 1. Pri naročanju vedno navedite ime datoteke, format in število slik. 2. Podatke shranite v formatu JPG ali TIFF (pri spletnem tiskanju je mogoč le format JPG). Črno-belega in lestvice sivine ne osvetljujemo. 3. Osvetljujemo z ločljivostjo 200 dpi. 4. Iz vaše slikovne datoteke odstranite dodatne nivoje, kanale in poti in jih pomanjšajte na raven ozadja. 5. Velikost podatkov za slike od 9x13 do vključno 20x30 je lahko največ 20 MB. 6. Datotek v formatu JPG ni treba stisniti. Zadostuje osnovni standard. Izogibajte se stiskanju datotek v formatu TIF po postopku LZW. 7. Naložite podatke v velikosti, v kateri želite, da bodo osvetljeni. 8. Imena datotek naj bodo čim bolj jasna in kratka. 9. Načeloma ne moremo delati po predlogi ali vzorcu. Vaše podatke osvetlimo natanko tako, kakor nam jih posredujete. Podatkov ne bomo spreminjali ali pretvarjali. 10. Pošljete nam lahko naslednje nosilce podatkov: - diskete 3,5 col 1,44 MB - diske iomega zip (20&110 MB) - CD, CD ROM, CD R (lahko tudi CD-RW, vendar lahko v posameznih primerih pride do težav) - kartice PCMCIA tipa I, II, III (digitalni fotoaparati) - spominsko kartico Sony Memory Stick - LS120 - Smart Media Card / Smart Multimedia Card - MO - Iomega Clik - IBM Microdrive Za nastale neprijetnosti se vam iskreno opravičujemo! Lep pozdrav, vaša dm-fotoekipa Franz Stare Jurij Zupančič

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

8. maj 2007 14:07

Ok, hvala za odgovor. Če bi jaz vedla kaj vse to pomeni bi bilo tudi dobro. Bom dala mojmu za prebrat pa naj se on poglobi, če je na računalniku vse tako kot mora biti. CARLY

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

8. maj 2007 17:59

Tudi jaz sem imela enake težave, potem sem šla pa še enkrat na njihovo spletno stran (dm-foto) in sem tam naročila fotografije. Je malo drugače kot smo bli vajeni, so pa ful lepe slike. biba

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

8. maj 2007 19:04

Jaz sem tudi bila zadovoljna s kvaliteto in ceno slik pri DM-ju. V začetku sem imela težave s tem novim načinom pošiljanja, potem pa je nekak šlo. Klea

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

9. maj 2007 9:59

Ja sej jaz sem tudi zadovoljna z njihovo kvaliteto pa ceno zato me je pa zanimalo.Kolk časa pa je potem pri vaju trajal prenos slik? Ker pri meni je ravno tuki problem, slike izberem pa vse kar paše zraven, potlej pa kliknem na prenesi in naroči in začne prenašat slike in tuki se potem vse ustavi ( oziroma ustavim jaz ker po petih urah še kar prenaša pa nič ni videti da bo kej kmal končal ). Sem pa en tak antitalent za računalnik tko da se prov nč ne znajdem po tistih navodilih, ki so jih posredovali "hrošču". Sem se pa tolk navadla da od doma pošiljam pa pridem potlej samo iskat, da mi je sedaj prov odveč da bi mogla vse slike zbrat v posebno datoteko pa posnet na cd pa nest v dm. Kaj morem, če so me pa tko razvadli. CARLY

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

9. maj 2007 11:55

Ja, v bistvu meni na domačem računalniku ni šlo, potem pa sem isto zadevo izpeljala pri fantu, pa ni blo problema. Mogoče je težava v preslabi (prepoščasni) internetni povezavi. Vsaj pri meni kot kaže je bilo tako. Klea

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. maj 2007 20:07

Se najbolj splača vse skupaj pošiljati zgodaj zjutraj, jaz tja do osmih nimam nobenih problemov, ko pa poskusim kasneje, vse skupaj rado zablokira, isto je bilo tudi pri prejšnjem ponudniku. Mi je pa kvaliteta fotografij v SPARu boljša, v DM so včasih malce čudno rezane. Loni Makaroni [rozica]

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

10. maj 2007 9:24

Loni saj to, kako so vrezane sam izbiraš. Imaš dve možnosti: da jih odrežeš na izbrani format ali pa da jih prilagodiš formatu. Klea

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. maj 2007 19:55

Ne mislim tega, naročiš format fotografije, dobiš pa tako fotko, ki je pol manjka, pa pol druge je zraven. Loni Makaroni [rozica]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti