Slabost v nosečnosti!

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

8. maj 2007 19:53

Vsakič, ko visiš z glavo nad školko se spomni, kakšno čudovito bitjece nosiš v sebi in zakaj se ti dogaja ta "krivica". Tako sem se jaz tolažila v prvi nosečnosti, ko sem zjutraj redko kdaj sploh uspela priti do WC! Velikokrat sem bruhala že na hodniku! Se ne smem niti spomnit! Ni pomagalo jesti nobene piškote že zjutraj v postelji, kot mi je svetoval ginekolog. Od 2 do 6 meseca sem bruhala za vsako malenkost, ki sem jo pojedla oz. povohala. Po 6 mesecu pa je bilo konec z slabostjo. V drugi nosečnosti pa nisem bruhala niti 1x. Jej male in redke obroke (juhe, mineštre) ter pij veliko vode. 9 mesecev hitro mine, tako, da Cimetovka le korajžno naprej! Mijan

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. maj 2007 9:34

Tudi jaz sem celo nosečnost bruhala,pri drugi nosečnosti je bilo še hujše kot pri prvi,saj se mi je zaradi bruhanja uprla ne samo hrana, ampak še celo piti nisem mogla več in so me priklopli na flaške. Ko so mi naslednji dan prinesli kosilo sem krožnik samo odrinila,za večerjo sem nekaj malega že pojedla,naslednji dan sem zajtrk že zmazala in pol ure po zajtrku že šibala v kiosk po hot dog,se mi je zdelo,da sem ga kar celega pogoltnila,tako sem bila lačna. Tudi po odpustu iz bolnice sem še bruhala,še celo nekaj dni pred porodom,ampak preživela sem. Se mi zdi,da na vse težave pozabiš,ko vidiš malo ljubko nebogljeno bitjece,svojega malega otročička. Za to pa je vredno tudi nekaj časa tiščat glavo v stranično školjko. pa saj boš videla,kaj vse drugega še boš naredila za svojega otročička. Želim ti veliko veselja v materinstvu! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

9. maj 2007 10:14

Kot vidiš ni druge ,kot to da mine ta čas.Res ni prijetno, a bo minilo. Vem da preden smo kam šli sem obvezno objemala školko.Jaz sem med drugo nosečnostjo bruhala pet mesecev. Pa še takšno nesrečo imam,da delam v službi kjer so same vonjave po hrani.In se spomnem ,da sem non stop letela po hodniku.Jaz ginekologu bolj govorim ,da mi je slabo on meni bolj,da bom preživela.Na koncu se je pa ugotovilo,da sem imela napade žovca.Tako,da je bila mala stara komaj tri mesece,ko sem šla na operacijo.K sreči sem bila v bolnici samo tri dni. Boš videla,ko bo to mimo boš lahko še ti obujala spomine,tako kot sedaj me.Žal ni zdravila. AN balonka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jun 2007 15:24

Jaz sem probala vse, pa mi je še vedno slabo, čeprav imam komaj še slab mesec do konca... Tak da... Jaz sem kar delala in letala vmes na wc bruhat, priporočam zobno ščetko v službi... NO, potem ko sem zbolela, je bilo še hujše, zdaj pa je boljše: slabo mi je še, ampak bruham kvečjemu še 1-2x na teden - kar je občutno manj kot 2x na dan. Pomaga, če si naspana, če ugotoviš, katere ure ti je najbolj slabo, jih probaj prespat, če se da (pri meni je to od 4h do 11h zjutraj, takrat je res juhuhu), tako da ne jem nič zjutraj, ker nima smisla, da potem to takoj zbruham. Vseeno dostikrat zbruham večerjo, sploh kadar sem dalj časa lačna in se mi kislina začne pospešeno izločat in je je preveč... Ali pa če sem kje na obisku in čakamo na večerjo ko nori, ko kdo zamuja, pa se mi spet kislina začne ful izločat, ko vse diši, hrane pa od nikoder. Torej, veliko spi, probaj met kolikortoliko urejen urnik hranjenja, probaj jest večkrat na dan, če ti paše, ne se silit s hrano, ki ti ne paše, pa vse naj bo čim hitreje pripravljeno, ne da se 1 uro cmari v pečici, ker potem ti bo od vonjav že ratalo slabo predno bo gotovo in ko boš pojedla, boš samo letela na wc. Želim ti, da tvoja slabost prej mine ko moje;) Veri

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

5. jun 2007 21:58

V prvi nosečnosti mi je bilo slabo samo prve tri mesece - res da takrat bolj intenzivno, a potem je bilo bolje. Tokrat je pesem povsem druga. Od začetka mi je sicer bilo slabo, ampak bruhala skoraj da nisem, mi je pa sedaj v 7.M še kar malo slabo. Organiziram se tako, da kar naprej nekaj jem, seveda takšno hrano, da ne hajam ko knedelček - veliko sadja. Lp, veverica

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

6. jun 2007 11:16

Oh ženske, ko tole berem vidim kakšno srečo sem imela. Imam dve čudoviti punci in pri nobeni nisem bruhala. Me je pa zelo pekla zgaga sem mislila, da se bom spremenila v zmaja ki bruha ogen. Drage bodoče mamice! Sedaj ko ste noseče vam je slabo, ko boste rojevale vas bo vse bolelo in ne bo in ne bo hotela vaša štručka ven pridit, ko boste otroka občutile na vašem trbuščku boste čutile olajšanje in veselje, ko boste prišle domov ne boste vedela kako sedaj občutki sreče, straha se bodo prepletali. In ko se boste vsi navadli bo nepopisno lepo, ko bo otrok spal vam bo dolgčas, ker se ne morete z njem pogovarjati. In takrat boste vedle, da so vse tegobe poplačane, takrat ko boste ljubkovale svoj zaklad. ČIM LAŽJO NOSEČNOST VAM ŽELIM IN UŽIVAJTE V MATERINSTVU! vida u.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

6. jun 2007 11:40

Poskusi z ingverjem. Jaz imam sicer potovalno slabost, ampak mi pomaga, pa za nosečnice tudi ni škodljiv. Moja sestra si ga med je nosečnostjo pol žličke mletega zamešala v vodo in spila. Jaz pa raje kupim svežega in iz njega skuham en čajček. Staša

Micheline  

član od: 27.12.2006

sporočila: 6

6. jun 2007 12:56

PDP imam 24. 6., tako da so slabosti in zgaga večinoma za mano, hvala Bogu. Tudi meni je bilo na začetku slabo (mislim, da najhuje 2., 3. mesec) - smrdela mi je določena hrana (kava, golaž, česen, čebula,...). Najbolj mi je pomagal kak bonbonček. Bruhala nisem. Dosti hujši problem mi je predstavljala zgaga - nikoli si ne bi mislila, da je lahko tako zoprna. Nekje v 22. tednu sem imela tako močno kislino, da sem enkrat celo bruhala, dostikrat pa sem bila na meji. Karkoli sem pojedla, mi je hodilo gor, tako da sem pogosto spala sede. Zadnji obrok je moral biti obvezno pred 18. uro, ker hrane enostavno po 4-5 urah nisem prebavila. Ta močna kislina je trajala nekje 3 tedne. Vmes sem, seveda, shujšala, ker nisem upala nič več jesti. No, takrat (šele v 22. tednu) sem si nabavila Rupurut. Vzela sem ga, ko sem začutila zgago in obvezno dve tableti tik pred spanjem. In mi je pomagal. Pomagalo naj bi to, da ješ majhne obroke, večkrat na dan, zadnjega ob kaki 18. uri. Meni je pri slabosti pomagal bonbonček, poskusi z Rupurutom ali še bolje Rutacidom. Nekje sem prebrala, da bolj bruhajo tiste nosečnice, ki se nezdravo prehranjujejo - telo skuša namreč zaščititi plod in z bruhanjem izloči škodljive snovi. Tako da tudi zdrava prehrana verjetno pomaga. Res pa je, da je vsaka nosečnost enkratna - kar paše enim nosečnicam, ne paše drugim, in obratno. Kot so že povedale ženske pred mano - sama moraš ugotoviti, kaj tvojemu organizmu paše in kaj ne. Jaz sem si ob napadih zgage probala dopovedati, da sem lahko srečna, ker nimam hujših težav. Vsekakor ti želim čimveč lepih trenutkov v tem blaženem stanju! Micheline

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jun 2007 14:28

Hehe, saj verjamemo, da se splača, sicer niti ne bi šli v tole, ker po moje nas čaka še kaj hujšega kot je 9 mesecev bruhanja... Samo blaženo stanje pa tega res ne bi poimenovala Jaz mam zdaj z zgago mičkeno manj problemov, ker se mi je buši spustil, tako da računaj da ene 3 tedne pred PDP bo boljše;) Pomaga pa donatMg. Veri

slovenka1  

član od: 8.6.2008

sporočila: 3

8. jun 2008 22:05

Ojla! Blagor tistim, ki jim v nosečnosti ni slabo....Trenutno sem noseča 6 mesecev, bruham ne več, mi je pa včasih še malo slabo. Ampak res ni niti približno tako hudo kot je bilo. Tudi jaz sem bila do konca 4. meseca na relaciji kavč-wc školjka, ampak je šlo mimo. Pri večini nosečnic slabosti res minejo nekje od 3.-5. meseca. Nimaš kaj kot potrpet...Pomagala sem si predvsem z ingverjevim čajem, ki sem si ga sama kuhala iz korenine ingverja. Jedla pa sem kar mi je "najbolj pasalo", čeprav najraje nebi nič. Sem se pa zmeraj tolažila, da raje slabosti kot rizična nosečnost.... slovenka1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti