Slabost v nosečnosti!

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

tema odprta - 8. maj 2007 8:06 | ogledi: 55.943 | odgovori: 36

Lep pozdrav vsem!

Na vas se obračam z vprašanjem, kaj naj naredim, da mi ne bo več tako slabo. Namreč vsako hrano izbruham. Poskusila sem že z uživanjem prepečenca preden vstanem iz postelje, z pitjem ingverjevega čaja, vendar mi ni nič pomagalo. Ne vem več kaj naj storim. Hvaležna bom za vsake nasvete.

Hvala.

cimetovka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. maj 2007 8:23

Saj bo minilo, cimetovka ...ampak, ko pride čas pubertete, se zna ta reč ponoviti ...pa tudi potem čez čas mine

Sicer pa čestitke, ker boš pripomogla k dvigu natalitete! Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 08. maj 2007 08:25:16

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. maj 2007 8:43

Cimetovka na žalost ti ne morem dati nobenega patenega nasveta razen tega, da, ko boš rodila bodo slabosti in bruhanje ponehale. Jaz sem bila noseča trikrat, vse 3 nosečnosti sem bruhala, ko vidra, slabo mi je bilo pa itak non stop. Sprobala sem vse živo, pa ni nič pomagalo. V vsaki nosečnosti sem bila od 1 meseca pa tja do 4-5 večinoma ležeča in non stop na relaciji postelja - WC. Ne vem kaj naj ti svetujem razen tega, da potrpiš, ker bo minilo slej ali prej. Sicer ne vem koliko si noseča ampak pri nekaterih se slabost umiri tam v 4 mesecu. Če se ne pa pač bo treba potrpet in se trudit, da kaj ostane v želodcu. Sicer glede otroka ni treba skrbeti, on bo že poskrbel zase in našel zaloge.

Ko boš rodila boš pa itak pozabila na vse slabosti in bruhanje. Jaz sem bila že pri 1 nosečnosti tako boga, da sem skoz govorila, da ni šans, da bi bila še kdaj noseča, pa imam sedaj 3 otroke. Sem se potem pri naslednji nosečnosti že psihično pripravila, da tako pač je in konec kaj čmo.

Sicer pa meni je najbolj pasala čista goveja juhica. Trudi se piti čimveč ampak po požirkih, da še kaj ostane notri. Pojej pa tisto kar ti v tistem trenutku pače, če ti sploh kaj.

Sicer se ti bo ziher še oglasila naša Veri, ki je tudi na istem kot ti.

Pa čimmamnj  ti želim.

jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. maj 2007 9:33

Jaz sem bruhala 4,5 meseca. Kar neprej, tako da sem bila na bolniški. Bruhala sem tudi ponoči in letala na WC... Shujšala sem 7 kil. Potem pa dobila vse nazaj + 10 kil...

Lahko, da mine, lahko da bo to trejala 9 mesecev. Potem bo sigurno minilo... 

lidka

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

8. maj 2007 11:58

Živijo, na žalost zelo dobro poznam takšne probleme. Res je, vse mine, ko rodiš, ampak nekako je pa treba preživeti teh devet mesecev. Meni je pomagalo: - grizljanje bobi palčk ali kakšnih suhih piškotov - bonboni, ki vsebujejo janež ali ingver (poglej v Maxi marketu, jaz sem jih našla edino tam) - naj bi pomagalo tudi pitje ingverjevega čaja, vendar ga jaz takrat (že nekaj let nazaj) nisem zasledila v nobeni naši trgovini - izogibanje jedem, ki imajo oster vonj, odpadla je npr. vsa morska hrana, ki jo sicer obožujem - zračenje, zračenje, zračenje....kar naprej sem odpirala okna - pomagalo je tudi, da sem bila malo manj oblečena, da me je že skoraj zazeblo, - pa počasno gibanje, nobenih sunkovitih gibov, hitrega vstajanja, - nobene hrane, ki dodatno vzpodbudi bruhanje, pri meni je bilo to mleko ali banana; nekaterim pa ravno ta kombinacija pomaga proti bruhanju. Upam, da boš odkrila kaj, kar ti bo pomagalo proti tem slabostim. Da bi le čimprej minilo. Lep pozdrav, Pija. Pingvin

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. maj 2007 12:02

Pa, če imaš možnost, da ti kdo drug kaj skuha jo izkoristi. Meni je bilo še huje, če sem kaj kuhala, ker mi je vse grozno smrdelo. Pa bog ne daj, da je kdo odprl hladilnik, vse sem zavohala. Brrrrr kar stresem se, če se spomnem. jade

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

8. maj 2007 12:03

Hi. Meni so slabosti prenehale po 5 mesecih. Do takrat sem bila pa zel boga, poleg bruhanja, sem imela v ustih res oduren okus. Tudi meni vsi preizkušeni nasveti niso pomagali. Potem sem začela izločati hrano po kateri sem bruhala. Moj nasvet je, da poskušaš ugotoviti kaj se ti obdrži v želodcu. Jaz sem od sadja lahko jedla le jabolka, sveža zelenjava je odpadla. Še vedno mi je slabo po čemerkoli kar vsebuje kis. Žal sem določeno obdobje jedla zelo enolično, ker sem morala ukiniti tudi vse kruhe (polnozrnate, domače...) razen navadnega belega, ki je čisto puhast. Tako, da sem večkrat na dan grizljala kruh, kljub temu, da se tudi ta včasih ni obdržal. Zelo so mi pomagale tudi rozine po obroku in pa kompoti (mareličen, breskvov, vendar ne ananas!). Ustrezalo mi je tudi če sem imela v ustih kakšen bonbon. Tudi po čajih in vodi mi je bilo slabo, tako da sem pila domač kompot (jabolka+slive+košček ingverjeve korenine) z vodo in pa zelo razredčene sadne sokove. Je pa hudo, ker se počutiš kot da bil bil bolan ne pa noseč. Tudi če se ti bodo slabosti dolgo vlekle, jih boš veliko lažje prenašala ko boš začutila prve gibe. Do takrat pa čimveč počivaj in se ne naprezaj. Ne imej slabe vesti in pusti partnerju, da ponaredi tvoja opravila. Pazi nase. smrečica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. maj 2007 16:44

Prav hudo mi je, ko berem o slabosti med nosečnostjo. Kakšno srečo sem imela za oba, saj sem jedla in pila, brez da bi se pazila in se odlično počutila razen tega, da sem vzhajala kot kvas. Sicer pa, če pomisliš na bitjece, ki bo zajokalo čez devet mesecev, naj ti bo v spodbudo in srečo, saj bo tako hitro minilo, še prehitro. Srečno! Anamarija

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

8. maj 2007 17:27

meni je bilo grozno vstopiti v stanovanje, ker vsako stanovanje ima svoj vonj in tega jaz po treh dneh nisem mogla več prenašati in tako sem se selila 4mesece k mami, sestri, tašči in domov potem pa spet obrni krog,....vems sem pristala trikrat tudi v na ginekološki zaradi dehidracije,.... meni so občasno prijali ingverjevi bonboni, ki se jih da dobiti v btc tržnici(pokriti del) čestike in vso srečo ti želim plopsa

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. maj 2007 18:13

Ali pa kandiran ingver, dobiš ga v Maxiju ali hiper.Mercator (verjetno še kje drugje).

Sem pa od moje mami kar naprej poslušala kako je, če devet mesecev vse izbruhaš in potem kar naprej ješ gres, da gre lažje ven in kakšen cerkus je bil okoli drobiža (mene) z 2,3 kg. A tega je že zeloooo dolgo.

Baje sem bila kot pajk, same roke in noge! Zdaj pa taka baba .

Mene je pri prvem bolj kot slabost mučila zgaga, pri drugem pa otečene noge. Kaj hujšega pa k sreči ni bilo.

 V 6,5  mesecu so me postavili za stražarja pri rabutanju hrušk. Sem bila prva na drevesu in narabutala največ. Gospodarici smo prinesli za darilo kar njene  pa še opazila ni.

 

 

kobra 1

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

8. maj 2007 19:38

Ojla! Tudi jaz sem noseča in sicer 15 tednov, dobre 3 mesece. Tudi meni je bilo zelo slabo do nekje 13 tedna, zdaj je malo boljše. Ugotovila pa sem, da je bilo najbolje jest majhne obroke in večkrat na dan, npr. en jogurt, al pa namesto dveh kosov kruha z marmelado itd, samo en kos. Pa tud zvečer je pametno jesti lahke stvari-enkrat sem jedla med-katastrofa. Celo noč slabost. Cimetovka lepo nosečnost naprej, pa zdravo bebico.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti