Čistilo za marmor?

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

tema odprta - 6. maj 2007 22:32 | ogledi: 17.730 | odgovori: 7

Ali morda kdo pozna kakšno učinkovito čistilno sredstvo za marmor? Rada bi namreč očistila hrapav marmor na grobu, ki je belo sive barve, postaja pa čedalje bolj črn oz. zelenočrn. Madež se čedalje bolj širi. Poskusila sem z navadnim čistilom. Malo bolje sicer je, vendar madež ostaja. Ali sploh obstaja zares učinkovito čistilo, ali je edina rešitev poliranje marmorja, ki pa ga mora opraviti strokovnjak?

Hvala in lep delovni teden vsem.

mirca

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. maj 2007 23:00

V trgovinah z gradbenim materialom na oddelku, kjer so laki pa take zadeve, so tudi čistila in ostale stvari za nego kamna. Morda pogledaš tam. Videla sem že "flaško" s takšnim čistilom, ampak sem šla mimo, ker nisem imela namena kupiti.

Drugače si morda lahko pomagaš s tisto žično gobco (amway) ali kako je že.  Ali je črno - zeleno črno- zažrto v hrapavo površino? Potem je le brušenje rešitev. Ne vem.

titta

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. maj 2007 7:32

Tudi jaz bi imela vprašanje. Na grobu imamo madeže od voska, ki nikakor ne gredo stran. Poskusili smo s čistilom, ki smo ga kupili in naj bi bilo prav za to, pa ni bilo učinka. Ima morda kdo kakšne izkušnje? Zelo bi bila hvaležna za nasvet. jana

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. maj 2007 7:45

Mai, ali ste uporabljali čistilo, ki ga proizvaja Belinka? Mi imamo s tem čistilom dobre izkušnje (mož je kamnosek). Je pa najbolje, da se s tem čistilom dela poleti, ko je vroče in še sonce "potegne" ven vosek.

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. maj 2007 8:52

Moram pa pogledat, če je od Belinke. Verjetno ne, ker ni bilo res nikakršnega učinka. Darjuška, kako se čistilo imenuje? jana

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. maj 2007 9:59

Moram doma pogledat kako se mu reče. To čistilo se polije po krpi, ki se jo položi na vosek in pokrije s PVC folijo za 24 ur.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. maj 2007 11:23

Marmor je porozen in v osnovi je mišljeno, da bi moral skozi čas malo spreminjati barvo. Ta "osnova" velja za podnebje, kjer marmor kopljejo - skratka za mediteran "kot je nekoč bil". Mediteranska stara mesta so lepa tudi z malo obrabljenim marmormerjem. Smog in ostala svinjarija pa seveda naredita svoje. Vsekakor se velja pred praskanjem in čiščenjem v lastni režiji posvetovati s kamnosekom, ki ima vsa potrebna orodja za čiščenje. Z brusiliko za domače brikoliranje ali s čistilom za stopnice in krpico in močjo roke se bore malo naredi. Poleg tega bo intervenca kamnoseka vedno cenejša kot nakup čistila, čišeščenju, ki ne bo uspešno (bodo nastale lise) in kasnejšemu novemu nagrobniku. Za večno nespremenjen nagrobnik pa je bolje uporabiti granit. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. maj 2007 13:57

Delno ima Vendelina prav. Malce bi popravila. Marmor je nekvaliteten kamen, ki pridno vpija vse iz zraka. Očistiti se ga žal ne da, tudi z brušenjem se ne naredi nič. Z brušenjem boš sicer dosegla to, da bo kamen nekaj časa spet gladek in bleščeč, vpit madež pa bo žal ostal. Rešitev je...... granit. Če te zanimajo kakršnekoli podrobnosti se mi oglasi na ZP. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti