Ledena torta

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 6. maj 2007 21:02 | ogledi: 11.903 | odgovori: 5

Ker bom delala nečaku torto za 1.sv. obhajilo in nimam nekih posebnih idej za kremo, me nekaj zanima.Ponavadi delam torto z sadno kremo ( smetana+želatina+sadje),ali lahko naredim to ledeno kremo tudi kot sadno??Ali je ta krema dobra, nisem še res nikoli delala takšne kreme. Prosim za nasvete glede kreme!

Suzana

zana25

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2007 21:25

Lahko. Bi pa v tem primeru naredila le belo kremo - oz. odvisno od sadja. Mi pa bolj sede mešana s čokolado. Kaj češ, čokoholik. LP, R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. maj 2007 9:48

Čisto dobro izpade, če uporabiš jogurt, emulgator, vmes pa vmešaš koščke sadja. S tem, da če daješ sveže sadje, ga je treba prej kaki dve uri pustiti v sladkorju, da sladkor potegne vodo ven, ker ti v nasprotnem primeru utegne sadje kremo sesuvati. Vendelina jr.

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

23. mar 2011 16:00

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala. Zanima me, kaj za vraga je ledena torta. Zakaj se imenuje "ledena"?

beli

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. mar 2011 16:32

Hm hm hm?  

Glede imena pa ne vem ... mogoče zato, ker se jé res hladna in je nekako "sveža". Sama dobim malo asociacije na Kraševe ledene kocke Fontana (upam, da nisem kaj pomešala z imeni) ali pa čokolado z ledenim polnilom. 

Sicer se o okusih težko razpravlja, a meni je med najljubšimi. 
sara


Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 23. 2011 16:47

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2011 20:57

Ledena torta, kot jo poznam (in občasno delam, sploh polet - iz lešnikovega ali malinovega sladoleda) zato, ker je krema narejena iz sladoleda. Ali pa se mora krema nekaj časa strjevati v zamrzovalniku (ledena mascarpone torta na primer, nekaj fenomenalnega ...). Zato v imenu  ledena.

 

Take torte se kakšne pol ure do uro pustijo na sobni temperaturi, da se krema nekoliko zmehča, potem pa .... hitro izgine.

 

Zraven lahko postrežemo toplo čokoladno ali sdno omako.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti