Blitva

neznan uporabnik

tema odprta - 5. maj 2007 13:53 | ogledi: 8.445 | odgovori: 11

kako pripraviti blitvo. lep pozdrav

vinko51

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. maj 2007 13:57

He he, sem jo ravno očistila za blanširanje in potem v skrinjo...se je zadeva ohranila čez zimo in jo je kar lep zalogaj. Pri nas gre najbolj za kanelone, lazagno, juho alla špinačna juha iz baze, musako iz špinače (blitve), po dalmatinsko, kot kaka priloga lignjem...

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

5. maj 2007 14:48

Očistiš, ločiš kocen od perja in daš OBOJE za kratek čas v slan krop.

Jaz po navadi blitvo pripravim podobno kot špinačo. Za ribe naredim prilogo s krompirjem in sicer odcejeno blitvo iz kropa narežem na rezance (ne rabijo biti ravno tanki), popražim malenkost na oljčnem olju in česnu, dodam kuhan in kar z vilico zmečkan krompir (ne smejo biti veliki kosi in tudi ne pire).

 

 ah ja, da ne pozabim. Tiste trde dele, ki sem jih prej shranila, povaljam v moko, jajce in drobtine in na olju popražim. Nastane krasna priloga, lahko pa pojemo kar tako z malo majoneze.

titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2007 22:20

Razen kot prilogo k ribam jo pripravljamo tudi tako, da liste natrgamo, kocne narežemo, vse skupaj blanširamo, dobro odcedimo, potem pa popečemo na olivnem olju in veliko česna. Včasih dodamo še malce drobtin, da je bolj izdatna.

Mamamia

mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. maj 2007 6:58

Mrzlo soljeno blitvo zabelim z oljem ter limoninim sokom. Dobra je tudi dušena na maslu s sirom. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 06. maj 2007 07:05:55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2007 7:59

Blitvo pač uporabimo povsod, kjer bi špinačo. rimljanka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. maj 2007 8:24

Jah, imaš prav, z razliko, da moji otroci špinačo jedo, blitvo pa ne marajo Anamarija

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. maj 2007 9:48

Ni treba povedat, da je blitva.... Moj oče ne je buč. Slastno pripravljene na omako, štrudl, narastek...dobrote take, da znoriš - on pa ne in ne. In sva se z mamo zmenili, da bova rekli, da so kumarice. Buč imamo veliko, ampak je vedno prepričan, da se same zasejejo tam ob robu vrta. Da jih je vedno manj sploh ne opazi. In poje vse. Še repete zahteva. In vedno pohvali izjemno dobro uspelo sezono kumaric. Pa še to mu rečeva, da je vsako leto nova sorta, ki je prav specialna.....anamarija1 - to je zagotovilo za uspeh! Preverjeno!Že enih 7 ali 8 let traja. titta

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. maj 2007 10:20

Titta, kaj pa če tvoj oče je član Kulinarike brez, da bi ti vedela in je sedaj tole prebral? Hvala za nasvet, vendar ne pali, sem že poskusila Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2007 10:22

Ja, je moj stric enkrat bil pri nas in jedel zavitek. Dejal je svoji ženi: vidiš, to je zavitek, takle, z jabolki, ne pa tisti, ki ga delaš ti, z bučami. Mi smo se samo spogledali in nasmehnili. Zavitek je bil bučni, z malo limone. Ampak, ker nismo povedali, je jedel in  jedel in hvalil.......... rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. maj 2007 10:41

he he, se vam nasmiham...jaz se spomnim kako naju je pred več kot 15 leti mami hotela vrečt na finto glede zajčkovega mesa - že takrat sva jedli samo piščančke...pa se nisva dali in je le priznala... morda je z zelenjavo kaj lažje, so pa ljudje, ki res hitro okusijo da nekaj ne štima... moja tašča včasih tako rada "podtakne" kako drugo mast (namesto rastlinske kako svinjsko) v zelje ali repo, potem se pa čudi ko jaz jem samo žgance

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti