Otroška soba - kaj kupiti ?

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 4. maj 2007 20:06 | ogledi: 33.841 | odgovori: 21

Spet se obračam na vas - več glav, več ve, pravijo - in sicer kupujemo otroško sobo za 4-letnico, ki bi seveda zdržala vsaj osnovno šolo. Me zanima, kakšne izkušnje imate s tem, kam naj obrnemo in na kaj naj bomo pozorni.

Hvala, LP Rmeli

Rmeli

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

4. maj 2007 20:08

mi gremo kar po vse v ikeo. božena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. maj 2007 20:17

Najaprej premerit sobo in se odločit, kje naj kaj stoji. Potem pa v roke ali katalog Ikee (tudi za kakšno idejo prav pride) ali pa pot pod noge in v trgovine ter h kakšnemu mizarju. Odločitev je seveda odvisna od debeline denarnice. Po obhodu trgovin znova stopite v sobo in premislite, kaj ste videli in bi imeli, in kaj je od tega v sobi možno izvesti.

Po mojem mnenju si optimist, če misliš, da bo soba vzdržala od štirih let pa dokonca osnovne šole; mi smo menjali v tem času tri sobe, plus vmes nekaj posameznih elementov. Že omaro bo treba menjavat,saj se šolarke oblačijo drugače in imajo več garderobe in drugih dodatkov kot deklice, ki še ne hodijo v šolo. Pa stol raste skupaj z otrokom in tudi pisalna miza je drugačna za predšolskega otroka in kasneje šolarja. Mismo sobe menjavali iz teh razlogov, ne morda zardi tega, ker bibila uničena ali bi jo otrok razdejal.

 

Kaj vse naj bov sobi in kaj lahko dodajate je pa odvisno od velikosti sobe. Če je dovolj prostara za večjo pisalno mizo, širšo omaro in še kak dvosed ali podoben sedež, potem je problem toliko manjši. Pač z leti sobo dopolnjuješ. Če ne najdeš več enakih elemntov, pač vse prebarvaš, da so dokupljeni enaki (tudi to smo počeli).

 

Ampak dobra postelja (morda takšna, ki ima spodaj še izvlečno ležišče, da je zraven po potrebi še postelja za kakšnega malega gosta ali za mamico, če otrok zboli, pa bi bila rada ponoči blizu malega bolnika)  je seveda osnova, potem omara za visečo garderobo in s policami ter predali za vse ostalo. Tudi kak predalnik prav pride, pa za igrače kakšen zaboj. Police za knjige so bile pri nas vsaj tako nujne kot omara in postelja, pisalna miza in ustrzen stol zraven pa tudi za štiri letnico nista odveč. Saj deklica verjetno kdaj kaj riše, barva, izrezuje... Ali pa namesto pisalne namestiš nizko, bolj igralno mizico, potem pa jo z leti višaš oziroma menjuješ.

 

Pa saj danes je toliko praktičnih, pisanih in veselih otroških sob, da ti verjetno ne bo težko izbrati.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

4. maj 2007 20:24

Še dobro, da obstaja Ikeja, drugače bi bili vsi brez pohištva. Pazite, da boste pustili dovolj prostora za igranje. Nam je bilo pomembno, da je pisalna miza pod oknom zaradi svetlobe. Pri nas se obnesejo predali za knjige in vse ostale stvari (se lažje skrije nered..). Najbolj je važno, da bo hčerki soba všeč in bo v njej uživala v igranju in kasneje v učenju. Ko smo primerjali cene, smo ugotovili, da je naš mizar najugodnejši in izpolni vse želje.Uspešno opremljanje! londonska rezina

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

4. maj 2007 21:40

Moji hčerki sta si kar nekaj let delili sobo. Ker je pač potrebno v takih primerih prostor dobro izkoristiti, tako da je bilo za obe dovolj omar, prostor za pisalni mizi in postelji in da kljub temu ostane še kaj prostora za igro, smo preletali veliko trgovin in pregledali ogromno otroških sob. Na koncu smo se odločili za sobo Mali princ, ki jo izdeluje Iles iz Idrije. Ko je mlajša hči lani dobila svojo sobo, smo samo dokupili, kar je pač bilo potrebno. Kar se tiče slovenskih proizvajalcev, se mi zdi, da ima človek pri njih še največ možnosti izbiranja, kombiniranja, tako sestava pohištva, kot barv. Je malo višjega cenovnega razreda, vendar nam ni žal, ker se obi sobi odlično obneseta. mirca Sporočilo je spremenil(a) mirca dne 04. maj 2007 21:41:58

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. maj 2007 22:58

No ja, tudi brez Ikee se da! Alples ima lepe in kvalitetne. Mogoče sem optimistka, ampak se mi zdi, da bo naša sobica zdržala tudi osnovno šolo. Sicer bomo pa videli. Sem hotela prilepiti link, a imajo tako počasno stran, da brez veze. Stopite v Lesnino in prosite za katalog. Atina

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

4. maj 2007 23:21

Meni se to ne zdi tako zelo optimistično... Svojo sobo sem dobila v osnovni šoli (ravno nekje okrog 4., 5. razreda) pa mi super služi še danes (ko sem 3. letnik faksa ) Zamenjali smo samo posteljo... Pa moram reči, da je veliko preživela z mano (saj veste, v takšni sobi mora biti celo stanovanje), kar se oblek tiče, je pa pač potrebno malo pokombinirati in podobno... No, je pa res, da ne izgleda ravno kot otroška soba. Je črno-rjave barve, tako da je še danes bolj nevtralna... Mogoče bi ravno to tudi svetovala. Uporabite nevtralne barve, vpadljivih elementov se hitreje naveličamo. Lp KetyP

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. maj 2007 7:01

Ker žal ni vsem IKEA tako blizu, si lahko omislimo tudi domače spalnice za otroke. Mi jo imamo od Malega Princa in smo z njo zadovoljni. http://www.iles.si/galerIJA/mp/galerijaIMP.htm Me pa zanima, če bomo v Sloveniji dočakali kdaj IKEO, da ne bomo več zapravljali celih premoženj za opremo stanovanj? Mijan

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

5. maj 2007 7:32

Mislim, da je že mamamia navedla vse bistvene "sestavine" otroške sobe: enojna postelja z nočno omarico, garderobna omara, pisalna miza s predali (za svinčnike, barvice, bloke in druge šolske potrebščine) in knjižna omara oziroma knjižne police. Glede na velikost sobe, potem izločite elemente, ki so manj nujni, oziroma jih prilagodite. Recimo - v ozkem kabinetu, kjer ni prostora za knjižno omaro (na katero manjši otrok seveda "spravlja" bolj svoje igračke, večji pa knjige, zvezke, učbenike, CD-je in glasbeni stolp) lahko knjižne police namestite nad posteljo v obliki mosta, pa tudi nočno omarico lahko poskušate nadomestiti s tem, da manjšo odlagalno poličko in nočno lučko montirate na zid. Pri manjšem otroku je res zelo uporaben kak zaboj za igrče, kamor se te lahko kar na hitro zmečejo in spet stresejo ven. Po mojem ni nujno da je lesen in fancy in v skladu s stilom sobice, čisto lahko je tudi kak bolj čeden plastičen zaboj (ikea, Merkur), ki se ga boste, ko ne bo več uporaben, zlahka znebili ali uporabili za... hranjenje zemlje za rože : ) Glede stolčka je res, da se spreminja z rastjo otroka - meni je bil všeč Trip trap od Stokke, ki so ga moji bratranci uporabljali od drugega do osemnajstega leta, najprej kot stolček za hranjenje, potem pa kot navaden stol. AJa - še to: če je sobica majhna, je morda pametno, da omare segajo čim višje in imajo t.i. "nadstavek" saj s tem pridobite shranjevalni prostor in na vrhu omar ne kopičite najlon vrečk in druge krame, na kateri se na nedosegljivem mestu nabira prah: v zgornji, težje dosegljivi del omare, spravljate potem sezonske stvari - pernice, zimske rjuhe - kaj jaz vem - smučarski kombinezon... in podobno. Upam, da sem bila kaj v pomoč, LP ines Sporočilo je spremenil(a) ines dne 05. maj 2007 07:35:59

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

5. maj 2007 8:33

kvalitetno otroško-mladinsko sobo smo dobili v sora-medvode (žal malo dražja), vse s čimer pa smo ji dali malo "duše" pa se dobi v IKEI,.....veliko veselja pri opremljanju vam želimo,..... p.s. jaz predlagam tudi predal pod posteljo ki se potegne ven in notri se lahko položi še eno vzmetnico, če ima kdaj kako prijateljico, ki bo prespala pri vas,....( to se bo kmalu pričelo) plopsa

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

5. maj 2007 8:39

Se podpisem pod Atino. Hcerki smo kupili pred leti Alplesovo mladinsko sobo. Na razpolago so v toplih, modernih barvah. Res da je bila precej drazja od tistih cenenih, ki jih vidimo v raznih reklamnih akcijah in so iz same iverke, je pa zato zelo kvalitetna. Iz njihovega kataloga si sam zberes elemente , v Lesnini ti izrisejo 3D postavitev,brezplacno pripeljejo in zmontirajo. In ko smo ze imeli idejo, kako naj bi bila soba postavljena, smo sli za foro se do nekega mizarja in bi prisla taka soba priblizno 20% drazja kot v Alplesu, pa tudi montaza ni bila vsteta v ta znesek. Tako da mislm, da so mizarji kar dragi. vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti