Rukola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. jul 2007 15:54

Rimljanka, ali so vse vrste rukole (rukvice) užitne   Eno vrsto, na googlu je podobna pod opisom Diplotaxis-tenuifolia, sem opazila pri nas v okolici,  je izgleda veter seme  prinesel. Ima izredno močno aromo ter ožje in bolj mesnate liste, kot tista običajna iz kupljenega semena.

Še druge malo poglejte v svoji okolici, če se je lani znašla na Navju, letos tudi pri nas, jo bo morda kmalu vsepovsod dovolj in preveč.

Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. jul 2007 20:02

Ja, tudi mene to zanima, ker te "rukole" je vsepovsod, kot plevel je...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jul 2007 21:51

http://www.floracyberia.net/spermatophyta/angiospermae/di

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Diplotaxis_

Prav imata, cila in katka lopatka. Pri nas ga poznamo pod imenom (napačnim): trajna rukola. Pravo ime je dvorednik, najde se tudi ime dvoredec, divja rukola.

In seveda je užiten. Meni je mnogo bolj všeč kot običajna rukola, hitro se obraste, sploh je OK. Sem lani kupila seme od firme Franchi (diplotaxis erucoides), sem pa videla, da ga latos kot sadike prodajajo nekateri vrtnarji.

Dober tek torej. No ja, najprej naberite seme ali presadite sadike na vrt, pa bo.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. jul 2007 23:01

rimljanka, tudi jaz sem (šele sedaj, ko je ponovno postal forum aktualen) ugotovila, da sem čisto nehote kupila divjo rukolo in sicer od firme l"ortolano iz Italije v naši kmetijski zadrugi. No tudi slepa kura zrno najde bi rekel moj dragi. Sedaj pa imam še večje veselje. Upam, da mi ne bo šla v cvet, kot se mi je do sedaj dogajalo z rukolo, in da mi jo ne bodo napadle uši. Koliko je najbolje da zraste, da jo lahko začnemo rezati? LP katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jul 2007 8:03

Takoj, ko bodo listi dovolj veliki, jih trgaj, pa bo. pa kašno pusti zacveteti, tako lepo rumeno cveti. Potem pa, ko je rukola velika, jo enostavno poreži, se obraste, saj je trajnica, pa seveda tudi prezimi.

 

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. jul 2007 9:20

Kako bi se pa obnesla, če bi jo dala v veliko podolgovato cvetlično korito na balkon? katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. jul 2008 15:05

Letos mi tale trajna rukola zelo lepo uspeva, saj sem jo rezala že 3x. Sedaj me pa zanima, glede na to da je trajnica, če jo čez zimo enostavno pustim in bo naslednje leto spet pognala? katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2008 16:09

Seveda, katjushka, sama jo imam že najmanj 3 leta... Ampak do zime jo boš še najmanj 5x porezala.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13. jul 2008 16:10:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti