Rukola

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

6. maj 2007 9:30

[citat=--jade--]

kaj sem jaz edina, ki mi je rukola

nisi edina Vesna Leben

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. maj 2007 9:35

Uh, v vzgoji  iz semena prav uživam. Če ne bi, potem  niti sadila ne bi. Upoštevaje vse stroške, kot je napisala nasha, bi bilo najbolje kupovati kar  na tržnici, ne bi bilo dosti (ali celo nič) dražje. Ampak nekaj rabim tudi za svojo dušo. Ko imam vsega dosti, imam vsaj vzrok, da me odnese na vrt.

Cila

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. maj 2007 14:27

Cila je napisal/a:

Ampak nekaj rabim tudi za svojo dušo. Ko imam vsega dosti, imam vsaj vzrok, da me odnese na vrt.

Cila
Bravo, bravo. To je bistvo vsega. nasha

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

6. maj 2007 22:29

Tudi jaz se strinjam s tem kar je napisala Cila, nekaj rabim za svojo dušo. Ja to je tudi zame moj vrt in rožice okrog hiše, pa kuhanje in peka se razume. Tudi rukolo bom posejala, pa da vidim to čudo, če je stvar užitna. Hvala za odgovore in slikce. buča

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

12. maj 2007 14:07

ja....rukole je sedaj res veliko..in zanima kaj vse delate iz rukole...oz. rada bi dobila kašen recept, po bazi pa se mi ne da isakat, saj rukole v imenu receptov po večini sploh ni :( fleur

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. maj 2007 18:21

Jade in Ligojna tu je še ena, ki ji je rukola rrr

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

15. maj 2007 10:04

Na Dolenjskem sem pretaknila skoraj vse trgovine in vrtnarije, toda nikjer sledu o trajni rukoli. konec tedna grem v Ljubljano, zato prosim za informacijo, kje imajo semena ali sadike. ez

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. maj 2007 10:32

Doslej sem videla trajno rukolo samo od firme FRANCHI. No, jaz sem jo kupila v Litiji, ti torej nič ne pomaga. Sicer pa raste ta rukola na vseh zelenicah ob cestah, vsaj za Bežigradom, kar pa ti seveda bolj malo pomaga.

takle je njihov logotip, vrečke so srebrne, velike.

http://www.theitaliangardener.com.au/webcontent4.htm

rimljanka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. maj 2007 13:27

Čao, meni je rukola ful dobra v solati, tako da uporabiš več vrst solate, pa v sendvičih v kombinaciji z mladim sirom je perfektna, še posebej če dodaš še pohane bučke..uf, božansko, pa recimo v kombinaciji s tunino(tisto iz konzerve) tako v solatah kot v sendvičih.... sedaj, ko mi bo na vrtu zrasla bom pa še z rižoto poskusila (tako nekako kot z radičem, ne vem še) in pa na pici, ker to vsi tako zelo hvalijo. Aja, pa recimo lahko jo uporabiš kot nekakšno košarico, podlogo za jedi iz žara, je tudi fino, ali pa za morske zadeve iz žara.... uf, ma sem bila lačna kot volk že brez tegale pisanja, sedaj je pa že mal kriza.... komaj čakam, še par dni in prve dobrote z mojega prvega "čisto mojega" vrtička bodo "dozorele".... Lep pozdravček, S.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

16. maj 2007 9:23

Meni je čisto podivjala. Pretoplo je. Imam pa eno sorto, kjer se mi zdi zelo trda - stebla so neužitna.

Kakšna ideja o kakšni bolj "nežni" vrsti? 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti