Rukola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. maj 2007 20:16

Jasno, da jo lahko, po moje kadarkoli. Too je ena taka trpežna rastlina, saj je res lani kot plevel preplavila Ljubljano. No, saj semena imam tudi zate. Sem pa danes videla sadike v naši cvetličarni. rimljanka

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

5. maj 2007 21:26

Sejanje solate, pikiranje , redčenje. Halo? Danes, ko so sadike tako poceni in za vsakim vogalom.  siba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. maj 2007 21:33

SIBA, eni smo za klasiko, pa za kake sorte, ki jih pridelovalci sadik nimajo, veš.

Berivka je pa sploh vedno sejana, a ne?????

Zakaj pa ne bi človek sam pikiral, če mu je to ljubo?

rimljanka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

5. maj 2007 22:01

SIBA je napisal/a:
Sejanje solate, pikiranje , redčenje. Halo? Danes, ko so sadike tako poceni in za vsakim vogalom. siba
Da so za vsakim vogalom je res, da so poceni pa ne. Tudi vrečke s semenom, niso več poceni. Poglej po forumih koliko je menjave iz lastne pridelave, pa se vsako seme dobi v trgovini. Seveda je veliko tudi ljubiteljskega pridobivanja semena. Ko nabavljam vrečke s semenom in na koncu potegnem črto in seštejem, je račun kar lep, pa še sadike, pa gnojila, svoj čas ne štejem... Na koncu ugotovim, da si plačujem, da lahko ljubiteljsko gojim zelenjavo... nasha

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

5. maj 2007 22:10

Joj čisto ste me obsedle s tole rukolo. Jaz je pa še sploh jedla nisem, kaj šele sejala. Ampak bi jo. Rimljanka kje naj kupim seme in kakšno? Pol pa ko bo zrasla, pa še kako in kje naj jo uporabljam. Mislim, da se da liste med solato ali pa se motim, pa kam še??????????? Ali sem pa u temo brcnila? buča

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. maj 2007 23:08

Naj kanček pomagam. Lahko se je surovo- na pici,med solato...., lahko je pa kuhana ali pečena,kolikor vem samo kot dodatek. Kakor koli je dobra. ham-njam

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. maj 2007 7:48

 kaj sem jaz edina, ki mi je rukola

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2007 7:57

buča, takole zgleda vrečka, v kateri je seme rukole.

http://www.semenarna.si/semenarna/prodajni_program/vr

jaz dam mlade listke tudi na sendvič, pod sir, recimo, pa nad malo masla. Pa v solate, primešam pač ostalim. zadnjič je bila iz kuhane govedine, trdo kuhanega jajca, paradižnika, rukole, z bučni oljem in kisom.

 

rimljanka

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

6. maj 2007 8:13

rimljanka je napisal/a:

SIBA, eni smo za klasiko, pa za kake sorte, ki jih pridelovalci sadik nimajo, veš.

Berivka je pa sploh vedno sejana, a ne?????

Zakaj pa ne bi človek sam pikiral, če mu je to ljubo?

rimljanka

Berivka   Gre za to, da lahko posadiš npr. 30 flancev in, ko prvih 5 glav porežeš, posadiš nove flance itd.

siba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti