Rukola

RAVELA  

član od: 7.2.2007

sporočila: 35

tema odprta - 3. maj 2007 22:17 | ogledi: 7.130 | odgovori: 48

Prosim, če mi lahko kdo pomaga. Pred sedmimi dnevi sem posejala rukolo, ki je danes že prikukala na površje. En velik problem pa je, ker že sedaj vidim male luknjice na listih. Zakaj se mi to ponovi vsako leto. Za spremembo sem jo letos takoj, ko sem jo posejala potrosila z lesnim pepelom in zopet se je isto zgodilo.

RAVELA

tinaz  

član od: 3.5.2007

sporočila: 7

3. maj 2007 23:05

Rukola naj bo pokrita in uhači je ne bodo napadli - ne bo imela luknjic. lp tinaz tinaz

RAVELA  

član od: 7.2.2007

sporočila: 35

4. maj 2007 15:41

Hvala za odgovor. Zanima me ali se bo ta rukola v redu , če jo sedaj pokrijem ali jo moram nasejati ponovno. Kako dolgo pa mora biti pokrita, ves čas ali samo od začetka. Ali je v redu če jo pokrijem s kopreno. RAVELA

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

4. maj 2007 17:01

tvoja rukolo napadajo bolhači.V semenarnah se dobijo PLAVE PLOŠČE (rumene plošče si verjetno že videla na drevesih) plave pa so za bolhače.Jo napičiš v gredo in bolhači se nalimajo gor -baje pred+vsem samci, da se ne morejo razmnoževati in imaš pol mir. binca2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. maj 2007 17:25

Jasno, da bo OK, luknje so itak samo prostori, kjer so bolhači pojedli rukolo. Novi listki so lahko povsem zdravi oz. brez sledi bolhačev.

http://www.botanik.uni-karlsruhe.de/garten/fotos-has

Moram pa pripomniti, da je meni dosti boolj kot navadna rukola (Eruca sativa) všeč tako imenovana trajna rukola (Dyplotaxis tenuifolius)

http://www.viarural.com.ar/viarural.com.ar/agricultura/a

Slednjo ima v ponudbi semen firma Franchi, sicer je je pa lani bila polna Ljubljana. Na vseh zelenicah ob cestah, okoli parkirišč,......Meni je lepo prezimila, zdaj raste kot nora, sproti trgaš liste, rastejo novi, celo poletje zadošča par rastlin za stalno rabo.

rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. maj 2007 20:10

Zdaj pa izdaj še to, kje si dobila seme. lp Vesna

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

4. maj 2007 20:18

Takoj jutri grem kupiti to prezimno rukolo, sem jo že jedla, pa nihče ni vedel kajtera sorta je, je pa mehkejša kot ta, ki jo običajno sejem nasha

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. maj 2007 20:34

Reca, trajno rukolo sem kupila lani v Vrtnarstvu Klinc malo od Litije naprej proti Zagorju, firma Franchi.

Nabrala pa sem mnogo semena tudi okoli parkirišča Navje v Ljubljani, seveda lani, septembra.

Zadosti natančno?

Če te zanima, sporoči, ti seveda odstopim seme, lahko pa tudi kaj sadik, samo moram vedeti pred nedeljo zvečer, da vzamem v Ljubljano s seboj.

rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. maj 2007 20:49

Bi ti bila zelo hvaležna za kako semence, če se le da. Toliko prostora se bo že še našlo, da ga posejem. Pa se potem, ko boš v Ljubljani zmeniva naprej, če ti tako odgovarja. Hvala ti zaenkrat. lp Vesna

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

4. maj 2007 20:51

Meni pa že veselo rasejo sadike, ki mi jih je dala rimljanka Blanchy

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. maj 2007 11:46

Rimljanka, ti si pravi ekspert na tem področju, pa ti te še jaz pocukala za en nasvet. Letos prvič vrtnarim in mi je sicer v blazno veselje, vendar sem na tem področju veliki analfabet. Enako kot na Ravelini rukoli, so tudi na moji redkvici, ki je sicer zelo lepo pokukala na plano, luknjice. Je to od iste živali? Svetuješ tudi za to tiste modre plošče? Kaj pa polži? Nekje sem prebrala, da v zemljo zariješ lončke, napolnjene s pivom in namesto na zelenjavo gredo polži na pivo. Si že slišala za takšen trik? fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti