Mesni nadev za tortiljo

Micheline  

član od: 27.12.2006

sporočila: 6

tema odprta - 3. maj 2007 19:57 | ogledi: 26.081 | odgovori: 7

Živijo!

Lepo bi prosila za kak dober recept za mesni nadev za tortilje ... saj veste iz piščančjih prsi, salse, fižola,... Rada bi, da res uspe ;). Tortilje bom kar kupila že pripravljene.

Najlepša hvala in pozdravček!

Micheline

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

4. maj 2007 0:02

Lahko ti povem kako delam jaz - čeprav brez natančnega recepta. Meso narežem na trakove, začinim (sol, poper) in opečem na vroči ponvi. Pečeno je hitro. Dodam na majhne kockice zrezano zeleno papriko, popečem. Dodam še kuhan rdeč fižol, koruzo (iz pločevinke) in na drobne kockice narezan paradižnik. Po okusu začinim (sol, poper, čili) in potem s tem nadevam tortilije. Tortilije pa najprej tanko namažem s kislo smetano, potresem (spet zelo na tanko) z ribanim sirom, dodam nadev, morda še malce sira, tortilijo zvijem in jih eno poleg druge zložim v pekač. (Včasih dam namesto kisle smetane sirovo omako, ki jo dobim na policah z eksotično hrano.) Tortilije tanko premažem s kislo smetano in potresem s sirom ter jih dam v pečico, da se sir stopi. Tako delam jaz. Količine prilagajam številu jedcev in trenutnemu okusu. smrketa

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. maj 2007 6:57

Jaz naredim podobno. Piščančje meso narežem na kocke (popečeno je hitro), dodam pa zelenjavo po želji, ampak največkrat zeleno papriko, rdečo pariko pa melancano ali bučko. Omaki prilijem kislo smetano. Tortilje malo popečem, sicer se napijejo omake in so packaste, jih premažem z nacho sirčkom, naložim filo, jih zložim v pekač, potresem s sirom in prkurim toliko, da se sir stopi, omakca in tortilje pa malo pogrejejo (med filanjem se znajo shladit, ker dolgo traja, če delaš za več ljudi). Sicer je brez značilne koruze in fižola, je pa vseeno okusno in ljudje majo radi... LP začetnica ZAČETNICA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. maj 2007 9:51

Delam podobno kot smrketa - meso in zelenjava (samo čebula, zrezana na polmesece, zelena in rdeča paprika, paradižnik, črn fižol in koruza), pa česen, kumin in čili, ali pa uporabim eno super mešanico za mehiško kuhinjo, ne vem na pamet, kako se ji reče (ni od kotanyja ali magija).

Preden tortilje postrežem jih okrasim v barvah mehiške zastave: zelena (guacamole) omaka, kisla smetana in salsa - zlijem jih po sredini tortilje.

Sama bi tortilje lažje jedla brez paprike kot brez fižola in koruze.

 

Lahko jih pa nadevaš tudi samo s fižolom....

 

Mamamia

mamamia

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

4. maj 2007 11:48

če imaš rada tuno, lahko uporabiš tisto iz konzerve: odliješ olje, daš tuno v skodelo, primešeš poljubno zelenjavo (paprika, koruza, fižol...), dodaš kislo smetano in majonezo, po želji še kečap, origano, baziliko, sol, poper in premešaš ter sproti mažeš na tople tortilije. Sama pa sem že tudi poskusila z ostanki piščanca v omaki; piščanca sem razrezala na koščke in vse skupaj v omaki zgostila s kislo smetano in ponovno veselo nadevanje na tople tortilije-okusno in primerno za pospravljanje hladilnika madronsica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

4. maj 2007 16:24

Ne vem mogoče se vam bo zdelo čudno,ampak nam so te zelo dobre,pa še hitro se pripravijo. Piščančje meso (narezano)začinim z vegeto in popečem.Nato pa na čebuli podušim šampinjone(solim ,popopram)zagustim s kislo smetano.Na tortilijo dam košček sira nato meso in še šampinjone.Zavijem, premažem z načo sirom,dam v pečico(ali mikrovalovno) toliko da se stopi sir. Za sirove ,pa najraje uporabim mešanico sirov.Ponavadi Cambiozolo,Gorgonzolo,Trapist ali kateri drugi.Zavijem (v trikotnike)premažem z načo sirom dam v mikro za 2 min..

Micheline  

član od: 27.12.2006

sporočila: 6

4. maj 2007 17:55

Vsem se lepo zahvaljujem za pomoč :). Micheline

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. maj 2007 18:54

Moj sine je po štirih mesecih Španije pripravil naslednje kosilo: - tortilje - nariban sir - pločevinka fižola (pogreto, pa ne vem ali je še kaj dodal ali nič) - na olivnem olju popražen na kocke narezan piščanec začinjen z mehiškimi začimbami - salsa: vse narezano na manjše kocke in premešano: paradižnik, paprika, mlada čebula, ananas, mango, nariban ingver, še nekaj mehiških začimb. Lahko tudi koruza, ki pa pri nas odpade, ker jo jem samo jaz. To je bilo malo pikantno. Upam, da nisem kaj pozabila. Na tortilje, ki so bile samo pogrete v mikrovalovki, je potem vsak sam naložil vsake stvari po okusu. Sama sem tortilje jedla tokrat prvič in moram reči, da mi je bilo super. Zraven pa nam je postregel še kozarček dobrega vinčka. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti