Tunizija še enkrat

daša20  

član od: 27.2.2007

sporočila: 26

tema odprta - 3. maj 2007 15:07 | ogledi: 3.661 | odgovori: 4

V sredo grem v Tunizijo Hamammet plus safari tri dni preko Kompasa.Imam nekaj vprašanj in bom zelo hvaležna ,če mi pomagate;

-hotel Paradis beach ,je kdo že bil tam

- kako je z alkoholom ,ravno na teh straneh sem brala da je dobro imet neki s sabo za pomoč pri črevesnih težavah ,pa ne vem a lahko nesem to na avion ali ne (v ročni pritljagi vem ,da ne smem)

- kako je z vodenjem potovanja (prvič grem na avion in tako daleč pa me je malo strah kako se bom znajdla)

Hvala že v naprej za vse odgovore,vesela pa bom vsakršnega nasveta.

LP

daša20

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

3. maj 2007 15:24

Midva z možem sva bila predlani v Tuniziji na Djerbi. Tam je vse zelo turistično in z alkoholom v hotelih ni problem (pivo, vino, koktejli.... vse kar si poželiš), v barih v mestu pa ni alkohola. Večinoma pijejo čaj in kadijo šiše. Midva sva bila v enem hotelu s 5 zvezdicami in nama ni žal, ker sva dala malo več denarja za hotel. Počutila sva se krasno. V sobaj je bila klima, pred hotelom ogromen bazen, hrana pa božanska. Šla sva tudi na safari za 3 dni. Meni je bil ta safari full naporen (vročina te ubije, vsaj avgusta je bilo tako), nasplošno pa zelo zanimiv. Jahali smo kamele, se vozili z džipi po sahari, ogledovali smo si oaze in njihove slapove sredi sahare:) Glede vodenja naj te nič ne skrbi. Sploh ker greš preko agencije. Tam bo vodič, ki vas bo vodil in usmerjal, tudi na izlete bo hodil z vami. Dal vam bo svojo št. mobitela, da ga lahko pokličete kadarkoli. Ponavadi so ti fantje in punce full prijazni in ustrežljivi. Jaz sem imela z njimi do sedaj same pozitivne izkušnje. Pa uživaj!!! MissLady

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

3. maj 2007 17:09

Predlani smo letovali na Djerbi v Tuniziji preko Intelekte. Mimogrede, pohvala njihovim vodičkam. Nasmejane, prijazne, vedno se lahko zaneseš nanje. Letovali smo oktobra, tako da so bile temperature zelo prijetne (okoli 26 stopinj podnevi). Daša20, če potuješ preko agencije, te naj nič ne skrbi. Taka potovanja so skrbno načrtovana in za turiste je dobro poskrbljeno. Kar se alkohola tiče, v hotelih je ponudba zares velika. Tudi hrana je bogata in pestra (sploh če boš v hotelu s 4 ali 5 zvezdicami), na voljo imaš sicer tudi evropsko hrano, vendar se splača poskusiti njihove tradicionalne jedi. Priporočam pa ti, da se izogibaš pitju vode iz pipe, lahko te presenetijo prebavne motnje, potem pa je dopust adijo. Kar vzemi s seboj kakšnega "ta kratkega". Ti bo prišel prav. Meni je bilo škoda samo ležati pred hotelom, čeprav je bil ta prečuuudovit. Raje smo si ogledali vse, kar je zanimivega - otok flamingov, krokodiljo farmo, izdelovanje lončenih izdelkov, barantanje na suku, enodnevni safari, jahanje kamel...Vsi smo bili zelo navdušeni, upam, da se še kdaj vrnemo tja. Lepo se imej, uživaj in sporoči svoje vtise, ko se vrneš. mirca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. maj 2007 8:23

daša20 je napisal/a:
V sredo grem v Tunizijo Hamammet plus safari tri dni preko Kompasa.Imam nekaj vprašanj in bom zelo hvaležna ,če mi pomagate; -hotel Paradis beach ,je kdo že bil tam - kako je z alkoholom ,ravno na teh straneh sem brala da je dobro imet neki s sabo za pomoč pri črevesnih težavah ,pa ne vem a lahko nesem to na avion ali ne (v ročni pritljagi vem ,da ne smem) - kako je z vodenjem potovanja (prvič grem na avion in tako daleč pa me je malo strah kako se bom znajdla) Hvala že v naprej za vse odgovore,vesela pa bom vsakršnega nasveta. LP daša20
Kompasova varianta je zelo pohvaljena, hoteli in sobe, hrana, vse na nivoju. Jaz sem šla istočasno kot Kompasovci z Atlasom, bili smo v istem avionu, tudi istočasno smo se vračali, in so imeli oni resda višjo ceno, ampak tudi večji komfort...tudi hrana je bila boljša kot naša. Alkohol kupi v duty freeju, ko boš že čez kontrolo prtljage - v vmesnem prostoru, ko čakaš na vkrcanje. Verjetno ne veš, kako to zgleda, če nisi bila še na avionu, ampak tako je :)) Kupi kak viski ali jegerčka, oziroma, kar ti paše in spij zjutraj in zvečer vsak dan. Ko boste prileteli v Hammamet, vas bo na letališču, verjetno s transparentom ali kako drugo vidno oznako čakal vodič, ki bo potem z vami cel čas potovanja, tako da ne skrbi. Tudi ne boš sama samcata in kar go with the flow :)) potem pa uživancija! katka

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

4. maj 2007 10:00

Včeraj sem prišla iz Tunizije. Bila sem v Hamammetu, hotel Sheraton. Alkohol MORAŠ imeti sabo, ker je s hrano res problem, tudi voda je problematična, saj si moraš tudi zobe prat z ustekleničeno vodo. Alkohol ( šnops ali viski daj v plastične flaške ( pol litra) in med obleko, po osebi lahko odneseš liter alkohola. Ko se čekiraš na letališču, prideš v brezcarinsko cono in tam v trgovini kupiš še vse kar hočeš, to lahko odneseš potem direktno na avion...ni več nobene kontrole tekočin.( ne vode ne alkohola ali pač kar tam kupiš. Noben problem iti z avionom, tako ali tako te skoz usmerjajo, tudi če se hočeš kam zgubit se ne moreš., zelo veliko je policije, sedaj pa spoh , ker židje praznijejo, pa jih je malo strah. Karkoli boš kupovala se moraš pogajat, Tunizijski dinar kupiš tam, menjaj manjše bankovce, ker ga ne smeš odnest iz Tunizije. Zelo piha, zato vzemi vetrovko, ruto..... Če te še kaj zanima...pa vprašaj....sedaj sem še sveža z info. Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti