Rimljanka prosim za pomoč (zdravilne rastline)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jan 2010 21:53

japaja, sam mimo moram it, al pa ti tule fotko prilepi, pa bo jasno< kaj sta oni dve drevesi......

rimljanka - zasebno mnenje

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

17. jan 2010 22:53

Če se navežem na svoje vprašanje o odejici oz. bleščici - prav ste sklepale, da gre za plahtico. Hvala vsem, ki ste mi poskusile pomagati.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jan 2010 8:01

japaja je napisal/a:
Ja hvala za namige (nimam pluskota in je to edini smeško, ki ima veze s floro). japaja

Hm, tale ima tudi veze s floro, pa še mičkeno bolj optimističen je: . Če pa si hotela s tistim nageljčkom namigniti kaj o (ne)razumevanju tvojih postov, pa tudi prav

lp

cervus

neznan uporabnik

18. jan 2010 13:54

Elaphus, a je tole jelka al smreka? Na, tukaj imaš, pa še tegale, se mi zdi, da je bor? Za odejico ali rosico ali kaj je že bila, se je tudi meni dozdevalo, da bi lahko bila plahtica, nisem pa plahtice nekako povezala s slabokrvnostjo? No, spet nekaj novega vem japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jan 2010 14:00

japaja, kaj pa, če je omorika????  Sicer se mi pa zdi, da je kar "vejica" Tisto pa ni bor, ampak "zvezdica". Bom kar nehala, zdele sem že fajn žleht. Ampak to se vam samo zdi - jaz se le hecam . Ker zunaj tako lepo  sije in se sneg iskri.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2010 14:53

japaja je napisal/a:
Za odejico ali rosico ali kaj je že bila, se je tudi meni dozdevalo, da bi lahko bila plahtica, nisem pa plahtice nekako povezala s slabokrvnostjo? No, spet nekaj novega vem japaja

1. Ni potrjeno, je le domneva.

2. Ni nobene neposredne zveze med plahtico in slaboikrvnostjo, iz česa to sklepaš? Plahtica je rastlina, ki se uporablja za lajšnaje "ženskih težav", torej tudi tegob z menstruacijo.

neznan uporabnik

18. jan 2010 15:51

Sem cikcakala po vsem živem in sem na najmanj dveh koncih našla, da so v ljudskem zravilstvu uporabljali plahtico tudi pri slabokrvnosti. Zdaj ne najdem tega japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2010 18:21

No, tako, da se zmanjša intenzivnost menstruacij, s tem pač izgubimo manj lkrvi, posledićčno imamo pač več Hb, torej tudi železa. Plahtica ima torej v tem smislu lahko učinek, direktnega pač nima. Mislim, na dvih Hb oz. železa. Vsaj zanelsjiv vir (pa ne pisni), pravi tako.

rimljanka - zasebno mnenje

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. jan 2010 22:46

elaphus je napisal/a:

..., da si v sedmem razredu prespala ure naravoslovja.... (ne mi zdej neki nakladat, da v tvojih časih tega še ni bilo - na to uho ne slišim......). No, če v tvojih časih tega še ni bilo, pa otroke vprašaj.....

....)

cervus

Ej, to sem si zapomnila za večno, čeprav še zdaj ne vem, zakaj je tako pomembna ravno razlika med jelko in smreko. O bukvi in gabru nisem pa nikoli nič slišala. Pa o razliki med čemažem in podleskom tudi ne. Zakaj neki sta ravno jelka in smreka tako pomembni?

Prav zanima me, ali še danes otroke mučijo s tem...tako kot npr. s spirogiro ali sladkovodnim leščurjem - doslej sem ju - kljub zanimanju za naravo in naravoslovni izobrazbi - srečala samo v učbeniku za 7.r. OŠ...

Se opravičujem za smetenje...

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti