Curry in worcesterrska omaka?

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 2. maj 2007 9:11 | ogledi: 4.962 | odgovori: 5

Zanima me če ju uporabljate in za katere jedi ju uporabljate.Pa tudi kdaj,pred,med ali na koncu kuhanja?

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. maj 2007 9:51

Curry uporabljam pri pripravi kakšnih dveh, treh jedi, ki so klasično na sporedu. To je riž s curryem, ki ga začinim že na začetku, potem pa v posodo vstavim še manjšo čebulo, ki jo prebodem s klinčki. Takšnega imam najraje kot prilogo h govejim zrezkom v omaki ali k piščancu v omaki. Uporabljam ga tudi kot dodatek smetanovi omaki s piščancem (občasno, kadar pač zadiši) ter v predjedi iz piščanca z ananasom, smetano in malo majoneze. Pri prvih dveh variantah ga dodam nekje na začetku kuhanja, pri zadnji pa bolj proti koncu. Worchesterske omake pa ne uporabljam, mi nekako ne diši najbolje. fresh

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. maj 2007 10:18

Jaz pa curry dodam tudi kolerabicam v omaki, obari, omakam k zrezkom ali faširanemu mesu, polpetom iz faširanega mesa,... Ne dodam ga veliko, ravno toliko da 'posmetim' in pa nekje na sredi kuhanja.  

Worcesterrske omake ne uporabljam.

marelica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. maj 2007 10:24

Uuuuu, marelica, bi napisala recept za kolerabice?! Meni so ena takšna precej dolgočasna zelenjava, to pa predvsem zato, ker ne vem, kako se lotiti priprave (razen parih izjem). Tole se pa zelo mamljivo sliši! fresh

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. maj 2007 15:32

Čisto preprosto. Nadzemne kolerabice naribamo na listke. Na malce olivnega olja prepražim 1/2 čebule,2-3 stroke česna in dodam naribane kolerabice posmetim s 1/2-1 žlice moke, premešam dolijem malo vode(toliko, da so kolerabice prekrite-ne sme je bit preveč, ker je potem preredko) in kuham, da se zmehčajo. Med kuhanjem dodam sol, malo curryja, muškatnega oreška, začimb za zelenjavne jedi, narezan peteršilj, žlico spasiranega paradižnika in ponavadi dodam še malo instant goveje juhe v kocki(uporabljam okrogle argo juhice). In to je to. Poleg pa jemo tenstan riž ali pire krompir. 

Še to včasih smo dale v kolerabice juhico, sol, peteršilj in sladko oziroma kislo smetano. Pa smo ugotovili, da nam so nam brez smetane boljše. marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 02. maj 2007 15:34:49

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. maj 2007 18:59

Worcestersko omako uporabljam za tatarski biftek,  za omake ob fondiju, tudi za kakšno marinado za meso ride prav.

 

Curry mešanico (včasih jo naredim tudi sama, imam več različnih izvedb vedno na zalogi) pa uporabljam za riž, za omake za rakove repke, za koruzo kot hladno prilogo jedem z žara, tudi za omake za fondi (sploh s kislo smetano in malo vina se lepo ujema), za različne vzhodnjaške, sploh indijske mesne jedi, eno curry mešanico,v kateri prevladuje cimet pa uporabljam tudi za kruh, ki ga peče kar kruhomat.

Sploh za omake s smetano uporabljam veliko curryja.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti