Korčula ali pelješac ?!

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 1. maj 2007 9:48 | ogledi: 16.887 | odgovori: 27

Vidim, da ste že vse mogoče prepotovali in preživeli in imate različne izkušnje in me zanima naslednje: letos bi šli malo dlje na jug in sicer na Korčulo ali Pelješac in ne vem naj si poiščemo prenočišča ali naj gremo na slepo. Imava 4-letno hčerkico in za to na slepo nisem najbolj navdušena.Mož sicer pravi,da je verjetno prostora dovolj doli. Morda veste za kakšen dober hotel ali pa privat apartmaje tam dol. Kakršnakoli vaša izkušnja mi bo prišla prav.

Hvala in LP Rmeli

Rmeli

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

1. maj 2007 10:27

S fantom ponavadi potujeva na slepo ampak hodiva po kampih. Glede na najine izkušnje, če nameravate v hotel ali apartmaje v sezoni, raje rezervirajte, ker sta to zelo obiskani destinaciji - midva še v kampih komaj prostor najdeva. Lani sva bila po Pelješacu, Korčuli in Dubrovniku konec avgusta - ZASEDENO. Saj se najde najbrž kaka sobica, ampak cene so pa že druga zgodba. Drugače pa je jug Dalmacije zelo lep, priporočava. juicy

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

1. maj 2007 10:55

Na Korčuli sem bila z družino v hotelu Liburna - prav v mestu Korčula. Čudovit hotel, prijazni ljudje, odlična plaža, skratka SUPER!!!! Tja se še vrnemo. jana

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

1. maj 2007 10:58

Mi smo tudi pred...9 leti :D bili na Korčuli v privat apartmaju.So s teto prijatelji pa ni nobenih težav... Je pa korčula zelo lepa in ima ful čisto vodo...čeprav ne maram morja :P. Roncolino

H.B.  

član od: 4.1.2004

sporočila: 27

1. maj 2007 11:56

http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=547 Tu smo letovali 2 leti zapored. Prijazni ljudje, odlična hrana (domača), do plaže (peščenega zalivčka) je cca 10 min sprehoda in zelooo poceni. Tel: Tomić Tonči: 00385 20 834 009 ali 00385 91 586 73 57 Brane Sporočilo je spremenil(a) H.B. dne 01. maj 2007 11:59:31

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

1. maj 2007 17:57

Mi smo bili na Pelješcu in letos gremo drugič, v Perno. Kraj je prekrasen, kakor ves Pelješac, ker pa imam večjo družino, pa vedno zelo zgodaj rezerviramo apartma, že tako težko dobimo dovolj velikega. Tudi Korčula je lepa, ampak če vprašaš mene, zagotovo navijam za Pelješac. Pesnica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

2. maj 2007 14:23

Mi smo bili na Korčuli 2x. Prvič privat in drugič v hotelu Bon Repos blizu mesta Korčula. Bon Repos hoteli niso bog ve kaj, bi rekla da niso za zahtevne goste, imajo pa manjšo peščeno in mivknato plažo, tako da je to slednje odtehtalo vse nevšečnosti (šef strežbe nas je enkrat nahrulil da naj že nehamo kopat jame v mivknato plažo (otroci), ker morajo potem vse razgrabit!? Haloo?!; hoteli so nas nastaniti v slabše sobe kot smo jih plačali, ker "naše" še niso bile pripravljene!?). Kljub vsemu smo bili zadovoljni že zaradi otrok, ker je mivka le mivka. Pomembno pa je vedeti, da je tako daleč na jugu morje precej bolj čisto in prijetno za "rezat" valove!! Drugače pa korčula nima nekih oh in sploh plaž (peščenih), če pa že so pa v preobljudenih kampih. Obstaja tudi Pupnatska Luka - samo enkrat smo se odpravili tja DOL - ob našem izletu je bila cesta v tako katastrofalnem stanju, da niti čudovita plaža ni odtehtala našega "trpinčenja" po cesti. Lp, veverica

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

2. maj 2007 20:51

Plaže so, ampak ne strašno obsežne, so pa zelo lepe. Midva sva se peš odpravila od Kalaca ob obali in najdeš veliko res lepih plaž, v malih uvalah, ki nimajo sijočih kažipotov. Drugi dan pa sva se odpeljala - po razdrapanih poteh - do divje plaže naprej od Lumbarde. Skale za ležat, kamenčki do morja, super!!! Definitivno greva letos spet dol, nisva še vsega videla. juicy

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

2. maj 2007 21:20

Hvala vam za vse koristne nasvete. Malo sem že prečekirala, već še bom, se mi pa tako na učk zdi kar drago. Ne vem, mogoče sem ravno ta drage variante odpirala. Hvala za informacije. LP Rmeli Rmeli

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

2. maj 2007 21:53

Jaz sem bila preko agencije 3 leta nazaj tukaj http://www.orebeachclubhotel.com/

Bilo je zelo lepo, predvsem primerno se mi zdi tudi za otroke. Lastna plaža, ležalniki, čisto ob morju, privat penzion, prijazni lastniki... Čista 5

 

Pa veliko sreče

Elen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti