Lantana - pomoč

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

17. jul 2007 6:11

Moji lantani pa je steblo olesenelo, zato me zanima ali ima kdo izkušnje kako jo prezimit? begonija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jul 2007 7:23

Malo zgodnja si za prezimovanje, begonija.  Sicer se pa lantana prezimi tako kot oleandri, mirte, lovor,.....če si v celinski Sloveniji, na hladnem, malo zalivanja, a na svetlem, v grobem jo poreži, spomladi pa potem tako, kot želiš. Moja je že kar nekaj let stara. Če jo spomladi res pomladiš, močno zažene in lepo in bogato cveti na teh mladih poganjkih.

Tako obrezovanje gre sicer meni težko od rok,a leto ssem tako pomladila eno veliko mirto, ki sem jo popolnoma porezala, da so ostali le leseni deli, samo debelejše veje in debelce, zdaj je košata, zelena in ima mnogo cvetnih nastavkov. Z lantano je podobno.

Veliko uspeha!

rimljanka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

25. avg 2010 20:38

letos imam prvič lantano in mi je zelo všeč, saj je trenutno poleg zmajevke najbolj cvetoča roža, zato bi jo rada prezimila in zanima me ali se sploh da razmnožiti z vršički. anitram1

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

26. avg 2010 0:28

ne vem od kod si.... pazit moraš, da ne bo pozbla. ko bo še v polnem cvetju jo moraš dat na toplo. potem pa sledi nevarnost uši... jaz jo porežem, pozimi zalijem toliko, da se ne izsuši. zgodaj spomladi mora biti na svetlem, drugače dela potegnjene poganke. in spet je nevarnost uši. ne vem od kod se jemljejo ampak naredijo veliko škode, če jih ne opaziš. s.

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

26. avg 2010 7:16

Ne vem katero vrsto lantane imaš. Jaz prisegam na visečo rumeno lantano. Ne dela semena in ji ni potrebno odstranjevati odcvetelih cvetov. Naljepša roža daleč na okoli, vendar je žal enoletnica. Se ne da prezimit in tudi potaknjenci so mi propadli. Tako da vsako pomlad kupim nove. To so vrtnarji veseli. MIHIKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti