Fantovščina/dekliščina

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

tema odprta - 25. mar 2008 18:08 | ogledi: 11.207 | odgovori: 15

Živjo!

V soboto imamo fantovščino ter dekliščino skupaj. Imamo pa rahel problemček. Kakšne igre naj pripravimo? Imate kakšen predlog? Sicer nekaj idej je, vendar so zelo neizvirne, tako, da bi bil vsak predlog dobrodošel.

Imeli pa bomo tudi tradicionalno nošenje križa(ženin seveda), vendar nikjer ne najdem programa, za izvajanje le tega. (Naj že v naprej povem, da sem sicer proti nošenju križa, vendar je to ženinova želja). Bi mi lahko kdo pomagal s tem?

Vsaka pomoč je dobrodošla.

barbay

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

25. mar 2008 18:17

Ena zelo fina zadeva je "kviz" - dobite v teh dneh vsakega posebej na samem in jima zastavite nekaj vprašanj o drugemu, da se preveri malo, kako dobro se poznata. Npr.: za njega: - Katero stvar najbolje skuha? in potem na dogodku se njo vpraša: Katero stvar meni ___, da najbolje skuhaš? Je potrebno malo pazit, kakšna so vprašanja, glede na to, kakšna sta onadva, ampak se da kar fino nasmejat ob tem. Me smo brata za dekliščino svakinje kar na kamero posnele, je bilo polno smeha. Ali pa npr. hitrostno previjanje otroka - da malo tekmujeta. Lahko jima kakšen lov na skriti zaklad pripravite, če ju dovolj dobro poznate, da lahko namige oblikujete tako, da bosta morala dobro sodelovat, če bosta želela najti zadevo (če pač veste, kakšno specifično stvar o vsakem od njiju). Ostale igre, ki jih poznam, se mi pa zdi, da ne pašejo na takšno skupno zabavo... LP in veliko užitkov (ob planiranju in potem) KetyP

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

25. mar 2008 18:59

KetyP, Majamarko hvala. Pa vendar iščem Še vedno kaj v zvezi z nošnjo križa, kakšen potek. barbay

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. mar 2008 19:12

Barby kako pa izgleda nošenje križa? Jaz sme do sedaj samo na eni fotografiji videla prijatelja,privezanega na križ,slečenega do boksarc in vsega premazanega s kečapom...pa še malo preveč alkohola je imel v riti tako,da je bila prav nagravžno videti Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 25. mar 2008 19:12:32

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

26. mar 2008 7:41

Roncolino saj na koncu se ponavadi konča podobno kot si opisala. Kako izgleda pri nas? Križ je lesen, večji od bodočega ženina, težak čim bolj. Nošenje križa poteka po programu 14 postaj, kot je križev pot, sam da naj bi bilo to zabavno. Na vsaki postaji se prebere določeno stvar( vse to pa bere župnik, nekdo ki igra župnika). Sicer je na vsaki postaji obvzno postojanka, kje mora ženin piti. Kaj? V vedro mu prireditelji zmešajo vse možne alkoholne pijače, s tega vedra naj bi pa zajemal s čim večjo zajemalko, in seveda spil na eks. Sicer sama za ta alkoholni del protestiram, ker bo ženin že tako ubog, potem pa da se še svoje fantovščine ne bi spomnil. Ne vem no. Tako je v našem koncu. Sicer je verjetno od vsakega dela Slovenije, ozioma od vsakega kraja odvisno kako naj bi to izgledalo. barbay

1000AN  

član od: 13.1.2006

sporočila: 68

26. mar 2008 18:16

so imeli stajerci fantovscino in kot se spodobi se ga nazrejo in se zacnejo pretepati, letijo flase nozi... cez nekaj casa se zadeva konca, vsi so spet prijatelji in poklicejo resilce. enemu tipu se drzi roka le se s kosckom koze in mu pravi paramedik da naj se neha smejati ker je to resna zadeva, ti pa nic, se rezi kot utrgan, pa mu spet pravi paramedik, ja gospod to bo pa tezko zasiti, morda boste celo roko izgubili. ha ha ha to ni nic, franc se jutr zeni, jes mam pa njegouga kurca u zepu!!! 1000AN

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. mar 2008 18:51

Zdaj pa ne vem,ali je to znak staranja, ali pa sem starokopitna, ampak tale štos je prav bolan, če se izrazim po domače. Kar nekaj teh stvari sem videla in marsi kaj se mi je zdelo trapasto in nesmiselno. Le zakaj je treba nekoga tako napiti, da jepotem naslednji dan bolan? Naslednja stvar je, da se marsi kje na takih proslavah dela škoda. Tudi to je za moj okus precej mimo in tisti, ki se na ta račun smejijo, se mi ne zdijo prav nič duhoviti, še manj pa pametni. Torej, moj nasvet je, da karkoli boste že počeli, ne delajte škode in imejte vsaj kanček pameti. Zadeve so lahko zelo luštne, če se seveda za to potrudite. Nič lepo mi namreč ne zvenijo take besede kot npr.: "a se spomnš kolk smo se ga nažrl?" Moje skromno mnenje, ki marsi komu ne bo všeč, pa nič zato. l" Vesna

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. mar 2008 19:20

Reca si me prehitela. Po moje nisi starokopitna. Tudi meni se zdijo take fantovščine/dekliščine trapaste. Ne vem zakaj bi se hotel zrel človek, ki je tik pred tem da se poroči, tako napiti, da se poleg tega, da se fantovščine/dekliščine spomni le po prebliskih, še poškoduje. Poznam par prav bolanih primerov, eden je bil da so ženina slekli, ga privezali golega na drevo in nanj spustili kozo... Lahko si predstavljate kaj je koza počela z njim Druga se je končala tako, da danes ženin ne čuti dela dlani, saj si je pri pijančevanju in razbijanju uničil živce na roki. Tako da, Reca, se pridružujem tvojemu mnenju. Čimmbolj pametno se lotite žura in uspešno ga končajte, pa tako da bo vsem ostal v lepem spominu. saš

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

26. mar 2008 20:27

Naj povem, da sem proti temu, vendar je to želja ženina( da se poslovi na ta način od samskega stanu). Žal mi je, ker ne upoštevajo nasvetov njegove partnerke, bodoče žene, ki je itak proti. Žal sem dobila zadolžitev za program, in ne morem kaj, razen, da omilim vso zadevo, če se bo le dalo. Kar pa je tudi moj namen. Na žalost poznam pa tudi dosti ljudi, ki so zvezo, čeprav teden ali dva po tem, končali. Prav zaradi križa. Se strinjam z vsemi, po pameti bo treba. barbay

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. mar 2008 21:37

Midva sva tudi imela to skupaj. Bil je to piknik za najine prijatelje. Nisva načrtovala nekega programa. Bilo je poleti, pekli smo zunaj, poslušali muziko,...otroci so se igrali,... Ko sva že mislila, da se bova fajn "zmazala" od igric in podobnih zadev, so nama jih vseeno pripravili drugi. Niti ne take primitivne, ker naju poznajo in bi samo domov leteli z neumnimi forami kot je privezat nekoga na križ kot žival, ga napojit z alkoholom in podit po vasi/naselju,..itd. Jaz sem v veliki skledi smetane iskala lešnik, preoblačila pokakanega dojenčka in še na široko (?) sem ga morala poviti. Po pravici povedano, še danes ne vem kako to zgleda. In še take igrice, kjer sva sodelovala oba. Bilo je lušno, ne prehudo. Uglavnem za nasmejat. Bi naredila še enkrat tako. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti