Ovseni kosmiči

Majdaa  

član od: 23.2.2002

sporočila: 3

tema odprta - 1. mar 2002 21:12 | ogledi: 8.370 | odgovori: 11

Pozdrav!

Na jedilnik bi rada kdaj pa kdaj uvrstila ovsene kosmiče. A prav malo vem o njih. Kako jih pripraviti, v kakšnih jedeh? Prosim za kakšen dober nasvet.

Majdaa

Majda Tolar

neznan uporabnik

1. mar 2002 23:55

Ciao! Glede ovsenih kosmičev: so zelo zdravi zaradi visoke vsebnosti vlaknin, kuhani na mleku, z malo sladkorja in po želji s cimetom, so zelo okusni,lahko pa pripraviš tudi piškote: 20 dkg margarine 17,5 dkg ovsenih kosmičev 20 dkg rjavega sladkorja 1 zavitek vanilijevega sladkorja 1 ščepec soli 1 žlica medu 2 žlici moke 2 jajci Ovsene kosmiče daš v posodo. Margarino raztopi v ponvi in dodaj sladkor.Zmešaj, prelij po ovsenih kosmičih in pusti čez noč. Naslednji dan dodaj vanilijev sladkor, sol, med moko, jajci in vse skupaj zgneti v testo. Z žličko naredi na peki papirju kupčke in jih peci 6-8 minut na 200-225*C, da se scedijo in robovi rjavo zapečejo. Lp, Saja saja

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

2. mar 2002 13:27

V bazi je moj recept za Muffine z ovsenimi kosmiči in sadjem. Ješ jih lahko kot sladico ali pa za zajtrk (z malo manj slakorja). LP. Irena

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. mar 2002 14:31

Hojlla! Iz ovsenih kosmičev lahko pripraviš tudi zrezke: kosmiče namoči v mleku, ožmi, dodaj začimbe (sol, poper, prepraženo čebulo, peteršij...po želji), jajce, skodelo sesekljanih prevretih gob ali napol kuhane zelenjave in oblikuj zrezke ter jih zlatorumeno zapeci. Lep pozdrav, Sonja Sonja Lojen

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

2. mar 2002 20:31

Sonja, ovsene kosmiče prelijemo z navadno vodo, ker je sicer vse skupaj zelo lepljivo.....poizkusi enkrat (pravijo da probati ni greh)....vodo dodajate previdno, rajši manj kot več in jo potem, če je treba dodamo......zelenjavo, ki jo dodajamo ni treba na pol prekuhati, ampak naribamo kar sorovo.....zelena gomolj, korenček,čebula,česen,bučka,nasekljani šampinjoni......sol, poper,bazilika,timijan,origano,malo mlete paprike....če je pocasto dodajte malo polnozrnate moke.....jajc ni treba dodajati, ni nujno...ko oblikujete zrezke in se vam paca po rokah, rešujte s kruhovimi drobtinami.....oblikujte manjše zrezke in ocvrite v olju.....hladni so še boljši......dober tek Herman Teron

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

6. mar 2002 10:16

Kosmiči (ne le ovseni) so tudi dober sestavni del mase za polnjeno zelenjavo. V bistvu je masa pr4ecej podobna zgoiraj omenjenim zrezkom. Lahko so enostavna in hitra jušna zakuha, v kombinaciji z malo zelenjave.

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

6. mar 2002 10:28

Imam tudi recept za kruh iz ovsenih kosmičev. Če koga zanima ga lahko napišem. Irena

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

6. mar 2002 10:34

Halo, alo! Prosim napisi recept za kruh! LP, S Suzana Jaksa

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

7. mar 2002 19:40

350 g bele moke 150 g ovsenih kosmičev 2 mali žlici sladkorja 5 dag masla (stopljenega) 400 ml mleka 3 g suhega kvasa sol Sestavine zmešaj in zamesi testo. Pusti vzhajati pol ure, dobro pregneti, vzhajaj še enkrat in speci. Irena

neznan uporabnik

9. mar 2002 17:43

hetero, dopade mi se Vaš recept za zrezke. Zanima me samo, kaj mislite, a bi se dalo zrezke zapeči tudi v pečici? Ne maram preveč cvrenja in ne gre mi posebno dobro od rok. Mogoče bi se dalo tud sir naribat? Pozdrav vsem, Nina

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

9. apr 2002 18:48

U moje zrezke gre nariban sir, čebula, jajca, jako so fini s rdečom omakom podobnom onoj za špageti. Recept je doma, a ja na delu, ampak počakaj, boš ga dobila :) Anera Longin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti