Pomarančne kocke

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

tema odprta - 20. mar 2007 14:25 | ogledi: 4.114 | odgovori: 7

Živjo,

mi lahko kdo pomaga. Iščem en recept, za pomarančne kocke.

Včeraj sem poiskusila eno super pecivo iz pomaranč, pa se mi je zdelo da bi recept lahko tukaj našla, na teh straneh.

V bazi sta 2 recepta za pomarančne kocke, samo to ni to. To pecivo ni bilo pečeno, bilo je iz celih pomaranč, predvidevam da se v glavnem vse porabi, lupinca se nariba, mislim, da je zgoščeno z želatino pa sladkorjem, polito pa s čokoladno glazuro. je ful osvežilno.

Če ima kdo idejo oz. ima podoben recept, se priporočam.

Lp, :o)

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

20. mar 2007 14:44

Jaz imam drugačen recept za pomarančne kocke, vendar recepta nevem na pamet, razen postopka. Speče se biskvit. Potem biskvitu vse na okrog odrežemo robove . Robove biskvita zdrobimo, dodamo marelično marmelado in naribani dve zmrznjeni pomaranči-tudi lupina in primešamo sok (voda +sladkor+sok ene sveže pomarnče -zavremo). To vse skupaj namažemo na biskvit katerega prej polijemo z skuhanim sokom na koncu na to kremo polijemo še čokolado . Če te zanima recept , ti ga bom napisala , ker sestavin nevem na pamet. lp, stanej STANEJ

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

20. mar 2007 14:58

Ojla, ful hvala za nasvete, sam to pecivo ni bilo iz moke, niti pečeno... :O( Lp

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

20. mar 2007 21:49

Ojla, tudi to ni to...ampak vseeno hvala za link, sem ravno pred kratkim spraševala za kakšen recept za ratluk. :O) Hvala!

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

21. mar 2007 8:34

Recept je v hrvaščini iz www.coolinarika.com. LP K Narančine kocke Sastojci Za tijesto: 4 bjelanca 150 g šećera 200 g oraha 2 žlice Krušnih mrvica Podravka ½ žlice Pšeničnog oštrog brašna tip 400 Podravka naribana korica limuna Za kremu: 4 žumanca 150 g šećera sok i korica jedne naranče 1 žlica Pšeničnog oštrog brašna tip 400 Podravka 200 g maslaca Za ukrašavanje: 200 ml slatkog vrhnja 1 naranča Priprema Bjelance sa šećerom istucite u čvrst snijeg te dodajte mljevene orahe, brašno, krušne mrvice i naribanu koricu limuna. Sve lagano izmiješajte i stavite u namazanu i mrvicama posutu posudu (veličine 20×40 cm) te pecite na temperaturi od 185°C oko 30 minuta. Za kremu žumance, šećer, brašno, sok i naribanu koricu naranče izmiješajte i stavite kuhati na pari. Za vrijeme kuhanja miješajte dok se krema ne zgusne. Zatim je ohladite i u nju umiješajte pjenasto izmiješan maslac. Pečeni kolač premažite kremom i narežite na kocke. Posluživanje Narančine kocke ukrasite tučenim slatkim vrhnjem i kockicama naranče. Savjet Umjesto naranče možete upotrijebiti i mandarinu.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

21. mar 2007 10:56

Hvala. :O) Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti