Čebulni kruh!

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 24. feb 2007 17:38 | ogledi: 6.898 | odgovori: 7

Jaz bi pa rada spekla en dober čublni kruh. Ali ima kdo kakšno dobro idejo?

Hvala!

beki

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

24. feb 2007 19:23

Testo pripravi za navaden beli kruh (množica receptov iz baze). V testo dodaj praženo čebulo - lahko jo prepražiš sama (2 - 3 komade na 1 kg moke) ali pa uporabiš že praženo, ki jo prodajajo v trgovinah in je zelo v redu.... Če potrebuješ še kakšne dodatne podatke, pa povej. Ravno včeraj sem pekla kruh, za katerega recept ti je navedla zupanja in je bil odličen! ssilva

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

24. feb 2007 20:24

V zadnjih dneh velikokrat spečem čebulni kruh. Uporabim recept iz baze, kot je napisala že ssilva. Na 1/2 kg moke dodam 1 prepraženo čebulo, ki jo vedno pražim na olivnem olju. Čebulo ne narežem prav na drobno in je ne pražim prav dolgo tako, da še vsa ne porumeni. Moji imajo ta kruh zelo radi! Veronika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. feb 2007 22:17

Jaz pa čebulo Nasekljam na koščke, ki so ozki in malce daljši, nato jih temno rjavo prepražim. ( ni zdravo, v kruhu je pa fantastična!) Če čebila ni dobro prepražena v kruhu postane mokra, lepljiva... Vsaj po mojih izkušnjah.

Delam pa vedno 100% pirin polnozrnat kruh ali pa samo pšenični polnozrnat. Dodajam različne dodatke, od semen, čebule, česna... mesim pa na pamet, tako da ne morem povedati sestavin v merah.

lidka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2007 23:00

Lidka, da moka ne bo postala lepljiva daj prepraženo čebulo na kuhinjcko brisačo, da popije odvečno maščobo, potem pa suho čebulo potreci z ostro moko in premešaj. Tako prepraženo čebulo si lahko shraniš za krajši čas, moka pa ne bo pocasta. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti