Kozji jogurt

Lucka-1  

član od: 16.2.2007

sporočila: 3

tema odprta - 16. feb 2007 22:19 | ogledi: 8.196 | odgovori: 9

Zivjo vsem,

ker ne smem kravjega mleka in posledicno tudi ne jogurtov, kefirja, sirotek, sirov,.....

sem ze cisto obupana. Vcasih se je v nakupovalnih centrih dobil kozji jogurt in

mleko, zdaj se tega vec ne najdem. So izdelke kam prestavili ali jih resni vec?

Ima kdokaksen nasvet kako nadomestiti jogurte?  Vem da je tu se soja, ampak

sojin jogurt nima veze s pravim jogurtom. 

 

Za kakrsenkoli nasvet bom zelo hvalezna 

Lucka 

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

16. feb 2007 23:16

Ja,z mano si ne boš kako pomagalaTudi sama ne smem jesti mlečnega ,samo imam srečo,da mi tudi ne paše.Kupi kozje mleko,dodaj eno žličko navadnega in naredi kislo kozje mleko.Mislim,da bi znalo biti tako,kot ga želiš.Če nimaš tako močne alergije,da ti bi že žlička kravjega jogurta škodovala. ena mš

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. feb 2007 23:29

Danes sem videla v Merkatorju in Leclerku kozje mleko in "izpeljanke- izdelke" iz tega mleka. icer pa moj mož pije samo kozje mleko, z žlico medu - in zvečer včasih še prehitro zaspi, pa tudi jogurt velikokrat naredim iz kozjega mleka. Malo pobrskaj po trgovinah, verjetno so takšne izdelke res samo prestavili. Odvisno je pa tudi, iz katerega kraja si, da bi ti lažje svetovala, kje išči... kača

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. feb 2007 8:37

Za začetek trgovko v trgovini vprašaj, ena od njih je zanesljivo zadolžena za mlečni program. Kozje mleko seveda imajo v trgovinah (kakor v kateri, seveda), pa izdelke iz njega tudi. Zanesljivo od več kot enega proizvajalca.

A kakih sosedov, ki imajo koze, pa nimaš? Seveda ne vem, od kod si doma......

rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. feb 2007 8:48

Lucka-1, če si iz Lj ti priporočam glavno tržnico - sta  po Arkadami vsaj dve ki prodajata - kmetija Pustotnik ter mislim da še iz Grosupeljskega konca, drugače pa se mleko zagotovo dobi v Leclercu ter Mercatorju.

 

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. feb 2007 9:35

Če si iz ljubljane, imajo v btc-ju v trgovini lakček kozji jogurt Pitončica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. feb 2007 10:53

Tudi kozji jogurt se dobi v Leclercu, če si iz Ljubljane. Možno pa je, da obstaja samo tisti grški, znamke Total, ki je nekoliko drag, vendar se mi zdi, da imajo tudi druge. fresh

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. feb 2007 11:53

ajoj hotla sm napisat KALČEK :) trgovina kalček Pitončica

Lucka-1  

član od: 16.2.2007

sporočila: 3

17. feb 2007 22:36

hvala vsem za pomoc - sem sele zdaj do racunalnika.

Ja, sem iz LJ, a v mercatorju  nimajo kozjega jogurta vec, kozjega mleka pa tudi ni bilo v

3 prejsnji vikend. Total grski jogurt v leclercu je ovcji in je trenutno edino, kar najdem da

lahko jem. Je pa res kozje mleko v leclercu, tako da sem vsaj to nasla. Mislila sem, da

bom pac raje kaj najsega v mercatorju kupila kot da francosko mleko kupujem.....

bom pa poskusila se do trznica pod arkade...HVALA za idejo!!

 

A jogurt naredim pa cisto tako kot sem ze v bazi nasla za kravjega? Pac segrejem mleko,

dodam zlico jogurta in segrevam se par uric na temp okoli 42?

 

Lahko noc vsem

Lucka 

Lucka-1

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

18. feb 2007 9:46

Če ti ni odveč malo vožnje, pri nas je mami hodila po kozje mleko v Strahinj pri Naklem, na farmo oz. sedaj biotehnično šolo v Strahinju.  Imajo  tudi druge izdelke iz k. mleka. Mislim , da pa moraš mleko prej naročit, da ti ga prihranijo. andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti