Vlažilec zraka

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 4. jan 2007 16:45 | ogledi: 10.399 | odgovori: 23

Oj!

Zanima me nakup vlažilca zraka, pe me zanimajo vaše izkušnje. Na kaj naj bom pozorna pred nakupom, katerega imate...karkoli.

Hvala

Urška

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. jan 2007 20:06

Jaz imam takega z ionizatorjem. Na trgu ni ravno preveč teh vlažilnikov, najbolje je, da vzameš takega z ionizatorjem. Cene se začnejo pri 60€. Ne kupuj takega, ki ima filter, ker so filtri ponavadi hudo dragi. Jaz ga imam brez filtra in ga potem vsake toliko stuširam in operem, da se zdrgne vodni kamen z njega. Pred kratkim sem ga kupila tašči na eni net strani, pa je zdaj ne najdem... Vpiši v Googla vlažilnik zraka in tam bo še polno informacij. Sonja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2007 8:59

Zdaj sem našla to stran, preko katere sem kupila vlažilec za taščo: http://www.novela.si/osvezilci_cistilci_zraka.php Sem pa včeraj videla, da tudi v Tušu prodajajo vlažilec za kakšnih 25€. Za take pa ne vem, ali so in koliko so učinkoviti. Sonja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. jan 2007 9:06

Jaz imam pa takega z zelenimi listi. Lp Dolores

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2007 10:54

Aja, še to sem pozabila. Ko kupuješ, kupi takega, ki je ultrazvočni. Tisti, ki tvori paro s segrevanjem vode, ni tako dober. Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2007 12:21

Jaz imam takega s segrevanjem vode, pa je glasen. Sliši se brbotanje in klokotanje vode. Je pa vseeno bil v veliko pomoč med prehladi. Vsi smo lažje dihali. Atina

Eva  

član od: 25.9.2002

sporočila: 10

29. nov 2007 19:45

sem videla vprasanje od zuzka, pa lahko pomagam (upam, da ne bo zvenelo kot reklamiranje) - jaz sem mislila, da je vlazilec zraka neuporaben, potem pa je sef v sluzbi dobil za darilo aparat, ki naj bi vlazil in se odisavil prostor(mislim, da se mu rece BREATHE). ne vem, kako deluje, ampak jaz sem se zacela bolje pocutit (ne vem, ali od disav ali dejansko kaj pomaga). zato sem si vzela enega za dom, ki pa ne disi, bolj vlazi. se mi zdi, da kar lazje diham. ne vem, to so moje izkusnje in bi ga priporocala vsakomur (model vicks, ce bo komu prislo prav). Eva

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. nov 2007 10:55

Nimam nekih izkušenj z različnimi modeli, v službo sem si prinesla enega od firme Ardes, ki segreva vodo in ga je imel fant že od prej. Za teh nekaj kvadratov je učinkovit, brez njega imam vlago pod 20% in posledično čisto izsušeno sluznico in kožo strelka

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

30. nov 2007 12:59

jaz imam enega od lanaroma, kupljenega pri noveli, tole so karakteristike Vlažilna zmogljivost od 100ml do 300ml/uro -Samodejno zaznava in prikazuje vlažnost zraka v vašem prostoru. -S pomočjo Vapo luxa po želji regulirate vlažnosti od 40% do 80%. -Rezervoar: 6 l -Avtomatični izklop s pomočjo časovnika. -Kompaktna oblika. -LCD prikazovalnik, ki ga upravlja mikro-računalnik. -Avtomatični alarm in prekinitev delovanja, če je nivo vode prenizek. -Prefinjena zasnova za zmanjševanje hrupa deluje zelo potiho. -Daljinski upravljalnik. -Poraba: 50 W Garancija: 2 leti imam ga že več kot leto dni in je super, sem imela tudi manjšega prej, samo sem ga zamenjala za tega, ker se je tisti prehitro spraznil, tega ti pa res priporočam, moram povedati, da sva ga kupila, ker je imel partner poškodovano oko, od smrekove veje in se mu je rana ponoči ves čas odpirala, ker se oko ne vlaži ves čas, sedaj pa od kar imava vlažilec zraka ni imel problemov že eno leto

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

30. nov 2007 20:40

Živ, a mogoče kdo pozna tale vlažilec zraka? Kako se obnese, ali se ga splača kupiti? http://www.breathe.si/osvezilec_zraka.html Eva, ali imaš mogoče tak vlažilec ti? Pri nas se odločamo za nakup, predvsem zato, da bi otroci lažje dihali - kar naprej se zbujajo z zamašenimi nosovi, mali občasno tudi hrope ponoči. LP, Pija. Pingvin

Eva  

član od: 25.9.2002

sporočila: 10

8. dec 2007 17:55

zdravo, tega s slike ima sef. kolikor vem, je njegov namen predvsem disavljenje in vecja kolicina neg. ionov (za boljse pocutje), ce pa potrebujes vlazenje zraka, je bolje vzeti vlazilec. jaz pa imam vicks 5200 (sem sla prav pogledat:) - http://www.dihajzdravo.com/produkti/v5200e.pdf. ko sem se se odlocala, sem kar poklicala po telefonu in tu so mi najbolj jasno in lepo razlozili. tvojim otrokom pa zelim cim prej lazje dihanje, s katerim koli vlazilcem pac. Eva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti