Rimski lonec

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

tema odprta - 26. okt 2006 14:22 | ogledi: 3.393 | odgovori: 5

Ali ima kdo kakšen preizkušen recept za pripravo v rimskem loncu?

Najlepša hvala!

LP!

Muffsy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2006 15:21

Mi velikokrat delamo tako, da vanj zložim na večje kose narezano meso, krompir in različno zelenjavo (potreseno z začimbami, jasno) ter pustim v pečici, da se vse lepo speče. Pozimi delam v roemertopfu tudi fižol s kakšnim mesom. Mamamia mamamia

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

26. okt 2006 15:37

Moj ima obliko prašička, "hrbet" je pokrov; uporabila sem ga samo enkrat in meso se je kuhalo, ne peklo. Morda bi mogla vzet proč pokrov na polovici peke? Hvala luna72

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

26. okt 2006 20:42

V rimskem loncu se meso lahko tudi zapeče, preverjeno, v pokritem seveda. Je pa res, da se to zgodi šele kasneje, precej kasneje kot v navadnem pekaču. Vedno znova me nese, ker je čas peke v rimskem loncu daljši, vsaj za pol ure. Noter dam celega piščanca, celo pečenko, včasih pa kar skupaj kose mesa, krompir in zelenjavo. Nimam posebnih receptov. Na začetku sem dobila navodila, da je treba lonec prej doooolgo namakati, tašča je to počela po uro in več, tako da je bil ves prepit z vodo. Dodatno še sok od mesa, res se je vse skupaj bolj kuhalo. Potem sem enkrat tukaj v enem starem postu z istim naslovom dobila spletno stran z recepti za rimski lonec, tam je povsod pisalo "namakajte 15 minut" ali 10 minut, 20... Odkar ne namakam več predolgo, je tudi prej in bolje zapečeno. Pozdrav, Fani

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

26. okt 2006 22:11

Oh, res najlepša hvala za odgovore! Veliko ste mi pomagali! Lepo se imejte in še enkrat hvala! Muffsy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti