Natrgane vezi pri psu

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

tema odprta - 10. okt 2006 21:15 | ogledi: 11.122 | odgovori: 33

Doma imamo pet let starega rotweilerja,ki je izredno prijazen in miroljuben.Pred enim tednom je pričel šepat na zadnjo levo nogo,stanje pa se mu je vsak dan slabšalo,v soboto pa je pes le še s težavo legel ali vstal ter ob tem cvilil.Domnevali smo da ima pes lahko udarec v nogo(kost),ali pa še kaj hujšega.Mož je psa odpeljal k veterinarju,ki je ugotovil pretrgane vezi,ki omogočajo sklepom zadnje noge da se giblje.Ostane nam edino operacija,ki bi bila konec tedna.

Zanima me ali ima kdo od vas psa ,ki se mu je zgodilo podobno.Ali operacija pomeni ,da bo pes okreval in še hodil po štirih tacah ali pa je stanje nepopravljivo?

kuharca37

Polosan  

član od: 11.10.2006

sporočila: 1

11. okt 2006 3:34

Lep pozdrav! Sosedevemu psu se je zgodilo nekaj podobnega tudi na zadnji tački. Kar na vsem lepem, tudi on ni imel nobene poškodbe. Bil je pasme doberman in nekje 5-6let star. Veterinarji so ga večkrat operirali in se trudili po najboljših močeh pa pozitivnih rezultatov ni bilo. Pes je imel več kot leto ali dve tačko povito ali v gipsu ampak pozdravila pa se na žalost ni nikoli. Mislim da se te kite pri psih izredno slabo zarastejo. Na žalost so naši sosedje potem morali psa uspavati, ker se je preveč matral in ni moral normalno hoditi kaj šele teči. Verjetno pa je okrevanje tudi odvisno od pasme. Predlagam da temeljito izprašate veterinarja glede možnosti ozdravitve in glede plačila. Tovrstne operacije znajo biti zelo drage, veterenarji pa tudi deloma zaradi lastnega zaslužka zatrjujejo da psu lahko pomagajo. Upam da bo vaš kuža okreval. L.p. Polosan

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

11. okt 2006 6:20

doma imamo jazbečarja,:Predlansko leto je pričel šepati in veterinar je rekel,da ima izpah pogačice.Poglobil mu je žleb in ojačal mu je vezi. Operacija je bila kar draga,okrevanje kar dolgo,a sedaj naš kuža lepo hodi in z nami preleta vse hribe. Bernarda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. okt 2006 6:22

Kuharca37, ne vem, od kod si. Naš "hišni" veterianar je že dolga leta g. Milan Matko iz Topolšice. Prej je delal dolga leta na Vet. postaji v Celju, potem pa je šel na svoje. Naše pse je večkrat rešil, ko jim kao ni bilo pomoči. Zelo ga hvalijo in vem, da vozijo pse od daleč k njemu. Je pa drag "ko pes"... Mogoče pokličeš in vprašaš za mnenje, saj več glav več ve! Želim ti, da bi kuža čimprej okreval!!! Tel. m.Matko: 03 589 2100 Lep pozdrav! jasna

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

11. okt 2006 8:16

Hi, tudi jaz bi ti priporočil veterinarja iz Topolščice. siba

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. okt 2006 8:36

Sem iz Škofje loke-naš veterinar je g.Staš Bernik-me kar srh spreleti da bi dali psa uspavati,sin star 16 let je nor nanj,rekel je ,da bo operacijo plačal on,samo da bo pes okreval . Pa še nekaj je:le kje naj še enkrat najdemo takega psa:pes nima pesjaka in se cel dan sprehaja po dvorišču,ne pozna verige,seveda zalaja ko kdo pride na obisk,samo so ga že navajeni .Prosim dajte mi še kakšen nasvet-bom hvaležna.Hvala vsem ,ki ste se oglasili. Polosan-bomo še enkrat veterinarja izprašali o procentu okrevanja...aja operacija bo 50000 sit-tako je zatrdil. kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. okt 2006 9:05

Kuharca37, mislim, da ti ni treba v Topolščico, lahko z vašim rotvajlerjem ostaneta kar pri dr. Berniku, mi se vozimo tudi k njemu in so našega Zeusa že dvakrat skoraj od mrtvih gor spravili. Pa tudi ta malo mešanko. Pa ne stanujemo ravno za prvim ovinkom, bi nam bila Ljubljana precej bliže. Všeč mi je pa tudi to, ker zmeraj koga dobiš in so pripravljeni takoj pomagati. Zdaj bom pa tako rekla, meni se operacija niti ne zdi tako draga, saj je naš Miha že samo za en zobarski poseg dal čez 20 jurjev. Se hecamo, da je dal več za pasje kot za rihtanje svojih zob.Že sama narkoza (računana na kilažo) pač veliko nanese. Ne vem, za našega psa bi pri nas naredili vse, kar se da. Da ne bi potem obžalovali. Odločitev je vaša. Zeus sicer vezi pretrganih ni imel, je pa skoraj fental hrbtenico, pa preko klopa je staknil vse mogoče in fekcije, ki so se mu ponavljale, je imel celo glavo in vrat gnojen. Pa so vse zrihtali. In je zdaj prav vesel in zdrav upokojeni reševalni kuža, star je sicer komaj 6 let, a smo ga ravno zaradi hrbtenice upokojili. Loni Makaroni

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. okt 2006 9:17

Prijateljica kuharica! Če bi se moji psički kaj zgodilo, bi jo iz Amsterdama pripeljala k dr. Matkotu! Sem ti s tem vse povedala! lp Nena Nena-morje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. okt 2006 9:38

kuharica37, poslala sem ti še zasebno pošto, pa poglej. Loni Makaroni

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. okt 2006 11:17

Pes bo operiran v ponedeljek v Šk.Loki.Veterinar je v tujini in moramo počakati,Vam sporočim kako bo. kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. okt 2006 9:48

Punce in fantje, a držite pesti Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti