Visok krvni tlak

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

tema odprta - 3. okt 2006 22:49 | ogledi: 42.467 | odgovori: 38

Kaj je dobro oz. česa ni priporočljivo jesti in piti, če imaš visok krvni tlak? Ali se ga da kaj znižati s prehrano, da ne bi šla glih na tablete?

Lp,

gajcek

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. okt 2006 23:19

Treba se je maksimalno izogibati soli. Praviloma hrane sploh ne bi smeli dosoljevati, čeprav je potem okus bolj ... Poskusi čimveč soli nadomestiti z drugimi začimbami, zelišči itd... JasnaV

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2006 4:16

Morda bi ti najprej svetovala, da si kupiš aparat za merjenje krvnega tlaka, le na ta način boš ugotovila, katera hrana ga zvišuje, katera pa ne. Poskusi piti, če bo šlo, vodo v kateri skuhaš cvetačo. Ne sme se slano, pikantno, kavo, alkohol, cigareti. Meni je recimo strahovito zvišalo svinjsko meso, pršut, klobase, salame, ovčji sir, parmezan, žalostno ne, same dobrote. Po desetletnem jemanju tablet proti krvnemu tlaku sem si ga končno uravnala z uživanjem jabolčnega kisa. Če te kaj več zanima pa si preberi temo: Shujšanje z jabolčnim kisom. Srečno! Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2006 5:00

Če se le da, ukvarjaj se z rekreacijo, ga bistveno znižuje. Jaz sem prehodila ogromno slovenskih vrhov. Želim, ti tudi čim manj stresov, to je sicer najtežja naloga. lp Anamarija PS. Ni nujno, da hodiš v hribih, že sam sprehod v naravi zadostuje. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 04. okt 2006 05:06:49

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

4. okt 2006 8:37

Izogibat se moraš tudi čajem ki vsebujejo zeleni čaj-razne mešanice,pa kavi in se seveda veliko gibati,pa izogibat se raznim stresom andreja č.

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

4. okt 2006 8:42

Izogibati nej bi se morala stresu, mastni hrani, presoljeni hrani, stresu, kajenju, kavi in pravem čaju. Pri tem pa jesti čim več zeljenjave in sadja in se rekreirati (včasih pomaga tudi samo hitra hoja). Na tej spetni strani piše vse kar moraš vedeti o krvni tlaku. Bolj spodaj piše kako ga znižati: http://med.over.net/literatura/knjiga_zdravila_za Upam da ti bo kej pomagal Bernarda85

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2006 8:44

Pri visokem tlaku tudi zelo pomaga čaj iz bele omele, ki se jo nabira januarja. Pa rmanov čaj. Moj možek že eno leto pridno pije oba, se izogiba slanim jedem, vegeti in ostalim suhomesnatim jedem, pa ima pritisk skoraj normalen. Ja pa seveda, gibati se je potrebno. Najdi si eno vrste rekreacije, ki ti je všeč in kar pogumno začni. Nič zato, če je v začetku bolj tako, tako, saj bo s časoma boljše. Rekreacija pa mora biti tiste vrste, ki temelji na vzdržljivosti in ne moči. To je lahko hitra hoja, tek, plavanje, kolesarjenje... Kyara

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

4. okt 2006 8:50

jst mam tud probleme s krvnim tlakom. In sicer sem stara 21 let in vsakič mi zmerijo preveč. Ni sicer problem da je res povečan ampak STRAH in ko pomislim na krvni pritisk, da ga bo treba zmerit mi naraste, tudi doma ko se merim. Ko pa ne mislim na to pa je čisto noramlen. Možno da je tudi to en razlog,, kar pa sama najbolje veš! lp Bernarda85

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. okt 2006 9:03

Veliko, ampak res veliko česna, po možnosti kar svežega - na radiču, ribah... Ja, pa rekreacija, moj oče je imel res visok pritisk in po enem dopoldnevu lopatanja (kopal je luknjo) je imel pritisk popolnoma normalen. Nam je bilo smešno in smo takoj iskali kje je še kaj za skopat, ampak očitno drži. matilda

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. okt 2006 10:24

iz domače lekaren - oljčni čaj znižuje krvni tlak. Definitivno pa se je potrebno izogibati soli. In sem ne šteje samo tista, ki jo damo sami v hrno, mpak vsa, ki jo jedila že vsebujejo. Torej ne pomaga veliko, če damo n solato samo pol žličke namesto celo, zraven pa pojemo pol kile šunke, pa še mal čipsa čez, pa jajca z vegeto..... Lep pozdravček, S.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. okt 2006 11:51

Odvisno katerega imaš previsokega, pri zgornjem je dieta, manj slana hrana... pri spodnjem pa samo mirnejše življenje ali pa takoj tablete. To ti povem iz izkušnje pred enim letom. Imela sem previsokega spodnjega okoli 100 - 110 je bil kar nekaj časa. Takoj sem dobila tablete. Ker pa načeloma velja, da ko jih enkrat začneš je to vse življenje, sem na predlog sodelavca (ki ima že kar nekaj let te težave in je tablete, pri vse dietah, zdravi prehrani, gibanju...) kupila aparat in sem ga merila. Poskusila sem se čim manj sekirati, hodila sem na sprehode in moram reči, da mi je padel pod 100 (brez diete, ker tu ne pomaga) in zdravnica je bila prav presenečena, tako, da tudi tablet nisem jedla. Si pa še sedaj večkrat zmerim pritisk. LP smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti