S čem obarvati sladko smetano???

DEPORTIVO  

član od: 12.9.2006

sporočila: 6

tema odprta - 19. sep 2006 11:39 | ogledi: 8.262 | odgovori: 10

ali uporabljate umetna barvila ali naravna? Rabim modro in zeleno smetano, pomagajte prosim!!

Lep pozdrav, Andreja

DEPORTIVO

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

19. sep 2006 12:04

Ko sem delala torto za hči za birmo, sem svetloplavo torto obarvala z barvo v tubi, ki jih ima Spar, mogoče tudi kje drugje. V škatlico so rdeča, rumena, plava in zelena. Naj ti uspe. jana 07

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

19. sep 2006 12:15

enako(sparove barve v tubi), ravno včeraj, ko sem delala puding za večjo skupino ljudi; Pozdravček Marika

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

19. sep 2006 13:08

Ali pa tekoča barvila od foster Clark firme-Mercator. So brez vonja in okusa imajo samo barvo. Jaz jih vedno uporabljam pa sem zadovoljna biba

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. sep 2006 13:38

Jaz bi tudi raje od Foster Clarka... Samo pri nas ni prav veliko izbire barv. Ne vem, kako je v Črnučah, ker tam še nikoli nisem bila. Jaz bi pa vijoličasto, roza barvo. Pa turkizno, svetlo zeleno... Sem se že namenila, da bom čez mejo iskala...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2006 14:17

To sem napisala že prejšnji teden (zna biti, da si prezrla), ampak sama dam vedno zraven še malo barvnega likerja, ker se mi zdi, da ima smetana potem "barvast"okus. Za modro se lepo kombinira s curacaom, za zeleno je pa mentin liker. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. sep 2006 14:55

Samo potem je taka svetla, medla barva, Vandelina? Jaz imam namreč knjigo doma Reč torta. Notri so krasne ideje, pa okrašene so skoraj vse s pobarvanim marcipanom. In jaz bi rada roza, vijolično barvo za smetano, marcipan, saj je vseeno...

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

19. sep 2006 15:00

Lidika: za roza barvo daš v smetano, marcipan,... pač malo manj rdeče barve, za vijola še kanček modre skupaj z rdečo,... mešanje barv ustvarja nove odtenke. V OŠ so nas učili, da so osnovne barve rdeča, modra, rumena, pa še ne-barve, bela in črna. Če zmešaš rumeno in modro dobiš zeleno, rdečo in rumeno dobiš oranžno, rdečo in modro, vijola,... spomnimo se vodenk in temper iz OŠ. Vse prav pride tudi v kuhinji. Ana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. sep 2006 15:07

Sem z oblikovanju doma... Pa nekaj izpitov na temo slikanja je za mano, s tem posledično pa še znanje o barvah in tehnikah... Z rdečo in modro barvo NE dobiš vijoličaste. Vsaj ne take, da bi bila apetitlih. Preverjeno. Svetlo rdeča meni NI roza... Oranžna gre z mešanjem, zelena gre z mešanjem tudi teh živilskih barv. Barve za živila se tudi slučajno ne primerjajo s temperami!!! Ker tam si lahko dodal malo BELE, črne, pa je problem rešen. Tukaj pa tega ni, tako da zadeva le ni tako enostanvna. V uni moji knjigi so krasne stvari, turkizno morje, pa živalice notri... Pa roza rožice za punčke... To bi jaz rada... Očitno se take živilske barve dobijo, ker slike v knjigah kažejo tako... Res, da niso prav zdrave, ampak če že kaj packam, potem hočem, da je tako, kot mora bit. Tistih parkrat na leto bomo že preživeli... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 19. sep 2006 15:33:11

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. sep 2006 15:45

deportivo, katere živilske barve uporabljam, sem ti napisala sicer že pod tvojo prejšnjo temo, pa boljše 2x kot nikoli: bolj žive so Foster"s clarc, za nežne tone (tudi za nekatere odtenke roza in vijolične) so uporabne tudi Etolove esence. lidka, za smetano bo verjetno roza nekak vseeno ratala, ker je smetana bela. Pri marcipanu pa moraš za roza dodat več sladkorja, ker je marcipan sam po sebi bolj rumenkast. Kar se pa slikc tiče: niso vse stvari v resnici takih barv, kot so na slikah, lahko mi verjameš, ker delam tudi to:) Že na filmu barve niso čisto iste, zato poskrbi fotograf in svetloba, pa potem to oblikovalci še obdelajo, da ne govorim o tem, da potem to v tiskarni res čisto drugače zgleda! Verjemi, včasih skoraj svojih izdelkov ne prepoznaš - lahko zgledajo boljše ali pa slabše:) Tako da se ne sekiraj preveč, eč ne rata čisto isto. Sicer pa lahko za živila uporabiš tudi barve za pirhe, tam dobiš oranžno, pa vijolično sigurno. Baje so to čisto iste kot navadne živilske barve, tako so mi povedali v pekarni Vrhnika, pa tudi v knjigah sem isto prebrala... Tako da brez strahu, če tega ne jemo vsak dan, ne bo problemov;) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2006 17:02

ja, lidka, prav imaš, bolj pastelne barve pridejo ven - nekako tako, kot pri sladoledu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti