Marmelada iz grozdja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 18. sep 2006 11:59 | ogledi: 7.522 | odgovori: 3

Ali ima mogoče katera recept oz. nasvet, kako jo narediti ?

Lp,

Klavdija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. sep 2006 12:14

popolnoma enako kot iz vsakega drugega sadja. Od vrste grozdja je pa odvisno (pečke) ali je zadevo bolje prepasirat ali je ni treba. Meni paše k grozdju dodatek vanilina (sladkor, še bolje vanijiev strok) Lisa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. sep 2006 12:36

Tole imam skopirano v wordu, pa ne vem iz katerega foruma, da me ne bo kdo grajal. 1. Marmelada iz grozdja in... z ananasom: 0,5 kg grozdnih jagod, 0,3 kg svezega olupljenega ananasa brez sredice, 1 kg zelirnega sladkorja in sok iz 4 limon; Jagode operes, prerezes na polovico in odstranis pecke, zmesas 3/4 jagod s palicnim mesalcem, ananas narezes podolgoma na majhne koscke, nato zmiksane in polovicne jagode in koscke ananasa pomesas z zelirnim sladkorjem in pokrito pustis preko noci. Naslednjega dne dodas se limonin sok nato vse zavres in 4 minute mocno kuhas. Nato preizkusnjo za zele ( na hladen kroznik zlico maremelade in nagnes; ce pocasi stece potem je v redu), nato se vroce v vroce kozarce in zapres z vrocimi pokrovi 2. JURKINA MARMELADA 1kg grozdja (jurke), 60 dag sladkorja (svetujem nekoliko manj, da bo marmelada redkejša). Grozdje kuhaš 20 minut, nato ga spasiraš skozi cedilo in spet kuhaš 20 minut. Dodaš sladkor in ponovno kuhaš 20 minut, nato daš marmelado v tople kozarce in v pečici na 50 stopinj osušiš kozarce in marmelado pustiš ohladiti v pečici. Marmelada iz grozdja je lepe rdeče barve le, če oprane grozdne jagode najprej "na suho" pokuhamo, toliko, da se izloči barva iz lupine (približno 20 minut). Jaz nato malo počakam, da se vse skupaj vsaj malo ohladi, nato pa grozdje skupaj z izločenim sokom na hitro zmeljem v multipraktiku, precedim in to maso, ki je res čudovite rdeče barve potem skuham z želinom in sladkorjem po navodilu z vrečke, le kuham malo dlje. Glede na to, da je masa precej tekoča, dodam nekaj več želina kot za npr. marelice. Ko sem sama prvič kuhala to marmelado po navodilu prijateljice, sem dobila sicer okusno marmelado, a marmelada je bila dolgočasne, rjave barve, ker sem grozdje najprej zmlela v multipraktiku in se tako znebila pečk in na žalost tudi lupin! Upam, da bom s tem trikom komu prihranila tovrstno razočaranje. Saj je trik res preprost, ampak prvič vsi nismo vedno dovolj pametni. LP

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

18. sep 2006 13:49

Moj bratec dela "fenomenalno" marmelado iz grozdja. Mogoče je postopek malo zamuden (on pravi, da ne, ker to počne z užitkom (saj veste tisto pesem..."Janez dela to z užitkm"-čeprav ni Janez). Vsako jagodo posebej stisne, prihrani lupino, prepasira vsebino jagod, da odstrani peške, potem pa vse po postopku, kot ste napisale. Sladklor dodaja, glede na sladkost grozdja in malo več želima kot pri običajnih marmeladah, ker je drugače bolj tekoča. Jaz jo bom letos delala iz firbca, drugače pa jo naj ustvarja kar mojster sam! Lp, kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 18. sep 2006 18:26:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti