Marmelada - spet

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 22. avg 2006 19:17 | ogledi: 2.103 | odgovori: 2

Pozdravljene!

Letos se prvič navdušujem nad kuhanjem marmelad... rada bi jih skuhala in jih shranila za božična darila.

Sedaj pa na vprašanja:

- ali je treba kozarce kaj prekuhat... ali karkoli drugega z njimi početi, da bo marmelada zdržala do Božiča?

- kakšni kozarci so najboljši? (taki ki se jih pokrovček že "drži", ali tisti s kovinskimi pokrovčki???)

MissLady

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. avg 2006 19:35

pri vlaganju je čistoča pač bistvena. Na en način je treba kozarce razkužit - lahko jih opereš v pomivalnem stroju, lahko jih daš v pečico na 120 stopinj, lahko jih daš v mikrovalovko za par minut. Kuhanje se mi osebno zdi malo komplicirano. Pokrovčki kot so na kupljenih vloženih kumaricah so OK. Vsaka marmelada mora zdržat ne le do Božiča, ampak tudi do naslednjega. Lisa

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

22. avg 2006 21:56

Letos sem se (zaenkrat:) lotila marelične marmelade (kot že nekaj let)... Z vrelo marmelado napolnim kozarce na navoj (kot za kumarice npr.), ki jih pred tem operem v stroju, da se malo ogrejejo in so res čisti (pa tudi popolnoma suhi), jih fino zaprem in ovijem z odejo, kjer se ohladijo. To je vsa umetnost, marmelada pa je zdržala že tudi dve leti. Živa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti