Ribezova marmelada

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

tema odprta - 9. jul 2006 14:05 | ogledi: 48.492 | odgovori: 34

Prvič bi delala ribezovo marmelado. Iz rdečega ribeza. Ima kdo kakšen fajn recept? Da je čim bolj naravno. Všeč mi je, da ni preveč sladka, zato sem si tudi izbrala ribez. Je pa zamrznjen. Zna biti kaj narobe? Hvala vsem!

gerberaa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. jul 2006 19:47

Čao, v forumu z naslovom marmelade smo par dni nazaj na dolgo in široko pisale o marmeladah, tudi ribezovi. Boš našla res veliko predlogov, nasvetov.... Lep pozdravček, S.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. jul 2006 16:02

Jaz delam vsako leto ribezovo marmelado natančno p oreceptu na vrečki Želina, gre pa tudi le s sladkorjem, ker ima ribez veliko pektina in sam hitro želira. Lahko torej le zmiksaš rdeč ribez, kuhaš skoraj do vrenja (vsaj jaz tako) in dodaš cca 700 g sladkorja/kg ribeza.

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

10. jul 2006 16:26

Ja sam kuhala u petek ribezovo marmelado. Nisam znala da se sam hitro želira pa sam ga kuhala oko jedne ure. Nadam se da mi ne bude bio previše gust. Lidija...

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. jul 2006 18:22

Jaz pa vse marmelade delam po enakem receptu. Ribez + navadni sladkor (po okusu). Kuham pa približno 1-2 uri. Ne maram marmelade, ki je podobna želeju, zato ne uporabljam želirnega sladkorja. Tudi limoniega soka ne uporabčljam. Naredim čisto "natur", marmelada se pa potem malo strdi in je super! Jaz bi na tvojem mestu ribez najprej odmrznila in potem odlila odvečno vodo ter se nato lotila kuhanja marmelade. Pusti ga čez noč zunaj, naslednji dan pa skuhaj marmelado. LP

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. jul 2006 18:57

Čao, jaz sem prejšnji teden "pospravila" lansko zalogo zamrznjenega rdečega ribeza. Zmrznjenega sem kuhala dokler niso popokale jagode, nato sem ga malo pretlačila (ponavadi ne, sem tokrat poskusila, kaj po nastalo oz. sem upala, da se ne bodo toliko čutile pečke, pa se vseeno), nato sem dodala sladkor, in sicer 0,7kg na kg ribeza, še malo povrela, pobrala nekja pen in shranila v vroče kozarce. Marmelada je super!!!! Lep pozdravček, S.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

8. avg 2006 10:25

Ribez je za letos že mimo, a me vseeno zanimajo vaše izkušnje – da bom drugo leto pametnejša. Kaj naredite s peškami? Pri nas vse zelo motijo peške in iščem sprejemljiv postopek za odstranjevanje pešk.

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

8. avg 2006 11:01

Potem ko ga razpecljam in operem, ribez na hitro zmiksam, nato pa vse skupaj precedim čez pravšnje cedilo (s srednje velikimi luknjicami), da gre vse skupaj sploh skozi, si pomagam tako, da maso mešam s kuhovnico, na cedilu ostanejo peške, ki jih potem zavržem. Nekatere delajo to tudi čez krpe, pa bodo že same povedale. Meni se zdi ta varianta še najbollj "čista", res pa je, da je morda zato nekaj več smeti. Encijan

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

8. avg 2006 11:04

Jaz rdeči ribez vedno, ko mi jagode popokajo, prepasiram skozi cedilo. Ostanejo samo pečke, presenetljivo ni toliko odpadka, kot bi pričakoval. Ta sok potem uporabim, dodam 7o dag sladkorja in želin. Pride pa precej gosta in trda marmelada in zelo lepe rdeče barve. Črni ribez pa ko je kuhan, ponavadi zmiksam s paličnim mešalnikom, naprej pa je postopek isti kot pri rdečem. Lep pozdrav jana 07

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. avg 2006 12:46

Rdečemu ribezu ni potrebno dodajati želina, ker sam želira. Bolj je problem pri soku ali sirupu, kjer je treba na en liter soka dodati vsaj liter vode, drugače imaš marmelado v steklenicah. LP

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. avg 2006 12:58

Se povsem strinjam z Lijano! Z dodatnim želinom je marmelada pretrda.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti