Ovseni kosmiči

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

tema odprta - 9. maj 2006 14:11 | ogledi: 4.693 | odgovori: 2

Kako delate zrezke iz ovsenih kosmičev? Sem jih enkrat naredila po receptu, ki je na embalaži, pa mi ni bil najbolj všeč!!!!

Biba7

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. maj 2006 14:38

Jaz jih iz samih ovsenih kosmičev sicer ne delam. Dodajamo različno pokuhano zelenjavo (počisti hladilnik) Sicer pa kosmiče namočim, ožamem, dodam jajca, zelenjavo, sol, peteršilj pa še kakšne začimbe po trenutnem navdihu. Če je masa preredka, dodam malo pirinega zdroba ali polnozrnatih drobtin (lahko dodaš običajni beli zdrob ali drobtine). Pa včasih dodam še malo rženih kosmičev. Ima potem malo bolj poln okus vse skupaj. Maso pustiš nekaj časa počivati, da se vse skupaj prepoji, nato pa oblikuješ zrezke in jih spečeš v ponvi na malo olja. Jaz jih imam še raje pečene v pečici na peki papirju, po vrhu pa jih samo malo pošpricam z oljem. Poskusi in poročaj. ) Julija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. maj 2006 17:47

Hej, pri nas pa imamo najraje bučkine zrezke z ovsenimi kosmiči - naribane bučke, obvezen šetraj!! in peteršilj, ovseni kosmiči, jajca, malo mleka, sol, poper, čebula česen.....pustiš pol ure ali več, da se kosmiči napojijo in da dobiš kompaktno maso. Nato z žlico polagaš maso v obliki hlebčkov-zrezkov v teflon in spečeš na par žlicah olivnega olja. Zraven najbolj paše mald krompir, še tsiti o olupkom, lahko kuhan z dodatkom malo kumine ali brez. Super dobro in lahko kosilo ali večerja :) Poskusi! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti