Kebab

andrinaa  

član od: 11.6.2005

sporočila: 56

tema odprta - 26. apr 2006 23:15 | ogledi: 19.401 | odgovori: 15

Lep pozdrav!

Dela kdo kebab doma? Kako? Predvsem me zanimajo začimbe in pa tisti prelivi, ki jih dajo gor. V bazi žal ne najdem recepta za kebab, bi ga pa zelo rada pripravila doma.

Hvala!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2006 14:06

Pri kebabu je precej fore v mesu, oz. načinu pečenja... Čisto takega kot ga majo tam, ne boš mogla doma speči, ker se mora meso vrteti in počasi peči, pri tem ga pa skoz polivajo z mastjo in vedno odrežejo samo zgornje, zapečene dele, zato pa je tako dober... Doma se to ne da, da se pa naredit polivke: v glavnem je to kisla smetana in majoneza, ki ju dobro zmešaš skup in seveda začiniš po okusu (sol, poper, sladka paprika, lahko še česen, čebula, če mate radi,...) Zdaj verjetno skeptično gledaš, ker je polivka čisto tekoča, ampak verjemi, ko smetano zmešaš, postane točno taka... Veri

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. apr 2006 18:58

hmm, zelo uporaben recept se nahaja v knjigi Kuhinje balkana, ampak je trenutno nimam pri sebi da bi plonkal... na pamet pa ga tud ne znam... izdaja je žepna, dobiš v vsaki knjigarni oz. knjižnici... LP Drejček

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

28. apr 2006 19:52

Jaz tudi mislim tako kot Veri tu je vsa fora v pečenju.To je velika kepa mesa ki se suče in se režejo samo vrhnji deli mesa ki so zapečeni v tej kepi mesa je več vrst mesa od govedine do ovčetine in tudi puranje je lahko samo svinjskega mesa ni ker je to turška jed oni pa svinjskega mesa ne jedo. Mi ga imamo zelo blizu tako da bi si sedaj šla najraje enega kar kupiti so zelo dobri. lp mamazeljka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

28. apr 2006 22:13

kaj pa če bi dali kepo na palico kjer se v pečici vrti piščanec?

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

29. apr 2006 8:16

PONAREDEK KEBABA: Kos mesa (približno 1 kg; ali puran ali piščanec ali svinjina..) začinite s: (ščepcem) soljo zmletim čilijem črni poper mleta paprika origanano timijan zmleta koriandrova semena zmleta kumina ( po moznosti indijska kumina(križna...)). (ALI KUPIMO V HOFERJU/MERKATORJU... ŽE PRIPRAVLJENO MEŠANICO NA KEBAB) Meso natermo z začimbami ter naoljimo z žlico olja, položimo v pekač in pečemo 1 uro (zalivamo z vodo ali juho). Ko je pečenka pečena jo pustimo da se ohladi. Meso narežrmo na lističe kot pri kebabu. V ponvi segrejemo žlica olja in na njem prepražimo do suhega na lističe narežano meso cca 10-15 minut da postane hustljav. Lepinjo prerežemo na pol (jo popečemo) in v njo dodamo zelenjavo (solata, zelje, čebula + sesekljan petršilj, paradižnik, paparika....) in meso ter vse skupaj polijemo z mešanico (jogurt + kisla smetana, strok stisnjenega česna, sol poper, limonin sok, kumara (lahko kisla kumarica če ni drugega)..... to je to... najbolje pa je zaviti do prvega KEBAPčija pa hammmmmmm....

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

29. apr 2006 16:03

Gregeorm super ideja nisem vedela da se dobi mešanica za kebap bomo enkrat poskusili ampak tako kot praviš najboljši je od KEBAPČIJA mi ga imamo par metrov stran tako da ga večkrat jemo naredit ga pa še res nisem poskusla.Torej lahko na tak način uporabimo vse vrsre mesa pravi pa je iz govedine jagnetine ovčjega mesa in tudi piščančje se dobi pa celo že vegeterijanski. Lep deževen pozdrav mamazeljka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. apr 2006 21:46

Mogoče kdo ve, kje se v Mb (ali okolici) dobi dober kebab? sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. maj 2006 22:05

Ne morem verjeti, da v Mb ni mogoče dobiti dobrega kebaba??? sara

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

16. jun 2009 13:09

Obujam staro temo.... Zanima me, če ima kdo izkušnje s peko kruhkov za kebab? Bi se priporočala za kak recept, pa seveda za način priprave....nekje sem slišala, da pravi mojstri kebaba dodajo kis v testo, da se lepše dvigne?? Ve kdo kaj o tem? V bazi sem zasledila recept za čarobne kruhke, a se mi zdi, da je tu kruh zelo tanek v primerjavi s tistim, ki ga dobiš pri kebabu... http://www.kulinarika.net/recept//Carobni_kruhki-12041. Skratka, če ima kdo kak nasvet, idejo...se priporočam (Fant načrtuje kebab piknik in bi mu rada priskočila na pomoč z iskanjem dobrega recepta za kebab kruh.) KristinaG

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

16. jun 2009 14:18

Mogoče si bi lahko pomagala s kruhki - takoimenovani Pita kruh, pri peki te kot lepinje kruhki vzhajajo tako, da na sredini nastane luknja, potem samo zarežeš dovolj veliko luknjo in napolniš z dobrotami. Tako ne bo noben popackan. Tak kruh se poleg Jufka kruha (palačink ali kruha, ker zgleda kot palačinka) uporablja za Falafel (čičerikine polpetke). kako se jih dela : http://www.youtube.com/watch?v=Gq9goyWzfso Omake za kebab pa bi morala doma pogledat, za ta belo pa ta rdečo umakco.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti