Jušne zakuhe

neznan uporabnik
tema odprta - 11. nov 2001 19:59 | ogledi: 9.939 | odgovori: 25

Zbiram ideje in recepte za raznovrstne jušne zakuhe. Rada bi naredila še kaj drugega kot rezance, cmočke ali ribano kašo.

Beti

neznan uporabnik

11. nov 2001 21:44

Predvidevam, da poznate gresove in jetrne žličnike... predlagam pa vam tudi razžvrkljano jajce, opečene kruhove kocke, tudi skutne cmoke (ki se krasno podajo s paradižnikovo juho), poleg tega pa sem slišala tudi za koščke listnatega testa, ki ga vkuhamo v različne juhe (zelenjavno juho, obaro,...). če želite recept za skutne cmoke (s parmezanom) se oglasite. lp, Ana

neznan uporabnik

12. nov 2001 9:53

Mi imamo zelo radi na tanko narezane palačinke v juhi.Palačinke se dajo tudi super zamrznit.Če mi jih ostane več jih zamrznem cele.Zavijem jih v prozorno folijo torej plast folije pa zopet palačinka in zopt plast folijr in tako naprej.Take palačinke so dobre če jih napolnite z mesnim ali skutinim nadevom in spečete v pečici.Lahko pa jih tudi narežete na rezance in jih uporabite za v govejo ali kremno juho.

neznan uporabnik

12. nov 2001 16:05

Veverica, se priporočam za recept! Beti

neznan uporabnik

12. nov 2001 18:36

SKUTINI CMOČKI 200g polnomastne skute 100g sveže naribanega parmezana jajce 2 žlici moke ščepec soli in cayenskega popra Vse sestavine zmešamo in zmes postavimo v hladilnik. Ko se zmes ohladi, oblikujemo majhne cmočke in jih 2 minuti rahlo kuhamo v slani vodi. Cmočke damo v (paradižnikovo) juho tik pred serviranjem. Recept je iz knjige "Juhe in enolončnice" (CZ, Lj, 1991). V knjigi sem našla tudi recept za različne kipnike, ponvičnike, vlivance mnoge cmočke, različne mesne in zelenjavne vložke, ter različne hrustavce iz kruha. Priporočam, da si knjigo izposodite, ker je receptov res veliko... lp, Ana

neznan uporabnik

13. nov 2001 14:52

Juhi lahko dodate žitne kosmiče (ovsene, ržene, ječmenove...), ponavadi v kombinaciji z malo zelenjave. Nekateri pa v juhi naredijo raviole/torteline. Spremenil(a) - malan dne 13 nov 2001 14:53:23

neznan uporabnik

14. nov 2001 6:41

Potrebujemo: 2 dl mleka 4 dak masla 10 dak moke (lahko je tudi graham moka) 2 jajci sol muškatni orešček petršilj Mleko zavremo zmaslom in soljo,vsujemo vanj moko in kuhamo ,dokler se testo ne loči od kozice.Ohladimo,primešamo jajci dodamo muškatni orešček in nasekljan petršilj.Zakuhamo v juho. ČAO!

neznan uporabnik

14. nov 2001 11:33

BISKVIT Z PETRŠILJEM ,ZELENO IN DROBNJAKOM 2 jajci 5 dak moke sol nasekljani petršilj, zelena in drobnjak Beljaka stepemo v trd sneg, primešamo rumenjaka,sol ,moko in nasekljani petršilj ,zeleno in drobnjak.Testo zlijemo za prst na pomaščeno aluminijevo folijo .Spečemo.Folijo odstranimo ,ohlajen biskvit narežemo na kocke in ponudimo v čisti juhi. Pozdrav vsem!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

4. feb 2002 21:48

Jaz zelo rada dam v juho drobnjakov štrukelj. Za 5 os. potrebujemo 8 dag moke 0,5 jajca 0,5 žlice olja 5 dag margarine 1 jajce poper, sol 5 dag drobnjaka malo drobtin Iz moke jajc in olja naredimo vlečeno testo. To naj počiva 0,5 ure. Medtem marg. raztopimo, dodamo jajca, začimbe in drobnjak. Na razvaljano testo namažemo, zvijemo, z krožnikom narežemo na "polšterčke" ter v juhi cca. 10 min. kuhamo. Dober tek Saša-Aleksandra Venturini

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. feb 2002 10:18

Hojla! Za nahitro pa kar zlate kroglice. Malo spremembe in počitka. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

6. feb 2002 21:24

Lahko dodate na kockice (cca.1cmx1cm) narezanega popecenega toasta. Pase predvsem pri kremnih juhah. Jozica Stensak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti