Marmelada

andreja.vodopivec  

član od: 2.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 2. mar 2006 19:37 | ogledi: 7.970 | odgovori: 12

Pozna kdo recept za marmelado iz kutin in limet?

Temo je spremenil(a) andreja.vodopivec dne 29. jan 2011 23:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. mar 2006 20:28

http://www.kulinarika.net/forum/vse.asp?besede=d%BEem&S Kar se tiče tiste marmelade, bi pa ne smelo biti problemov kar z improvizacijo. Ampak, zdaj itak ni kutin. Pošlji mi sporočilo na zasebno pošto, če te zanima,kako bi jo naredila jaz, pa ti odgovrim. Zdajle ne utegnem tako na dolgo. Zgoraj so pa še linki za džeme. Jaz delam raznorazne marmelade, džeme,..., veliko kar po svoje, pa se obnese. Imam pa kar nekaj takih knjig, tudi recepti s kutinami so noter. Lahko skopiram in pošljem, če mi na zasebno pošto pošlješ tvoj naslov. rimljanka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 23:09

Andreja, si že poizkusila pripraviti marmelado iz lubenic? Super zadeva! Ena od "naših" jo pripravlja, pa sem bila takrat, ko sva o tem klepetali v čvekalnici, še čisto nova in si nisem zapomnila, katera.... Stana.r , si bila ti? Pozdravček! Vrana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. mar 2006 23:54

Ne, nisem bila jaz Je pa mami naredila krasno marmelado iz melon stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 10:34

Bom ti poslala recept za kutinovo marmealdo, moja mama ima kutino na vrtu in dela marmelado iz tega sadja že leta in leta. Jo bom poklicala in ti ga sporočim, ni problema. Slivov džem dela mama tako, da cele, neolupljene (samo izkoščičene) sadeže s sladkorjem in rumom peče v pečici in potem to nekako predela v džem. Kako, nimam pojma, saj jaz to samo jem iz njenih "teglčkov". Če te zanima - ima tudi tisti drugi recept za slivov džem, ko so olupki zraven - sporoči, pa ti pošljem tudi tega. Mamamia mamamia

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

3. mar 2006 12:12

Uf, je bila potem to ribica-ribica? Ali pa Nena- morje...? Se bo že javila... Po moje je Vrana

kalček  

član od: 17.3.2006

sporočila: 1

17. mar 2006 0:10

Hmm.. nekaj dobrih marmelad sem že naredila , ampak tale s kutino in limeto tudi mene zanima. A se je že kje našel kak recept? kalček

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

17. mar 2006 6:54

Tudi jaz sem delala marmelado iz lubenice, s tem, da sem dodala pretlačeno banano ali jabolko. Marmelada pride bolj redka, zelo okusna, predvsem primerna za vlaženje kakih tort in sladic. Očistim pečke, narežem, pomešam s sladkorjem (pol kg sadnega sladkorja in Gelfix na kg lubenice), kuham približno 5-10 minut in v vroče kozarčke. LP Dušanka

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

26. avg 2007 21:27

sami recepti za "eksotične" vrste marmelad... pri pa nas polni travniki sliv!!! imate kakšen fajn recept za slivov džem? rada bi naredila tak džem, da bi se slive res še čutile pod zobmi. me pa skrbi, da če ne bom dolgo, dolgo, tako po receptu naših mam, kuhala džema, ne bo obstojen. lep pozdravček ninky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti