Kam na dopust?

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

tema odprta - 20. jan 2006 16:04 | ogledi: 54.414 | odgovori: 431

Mislim, da je že skrajni čas, da odpremo tole temo. Kam torej letos?

Sprašujem predvsem zato, ker vem, da ste vedno polni nasvetov in idej.

Mi smo deslej vedno potovali v lastni režiji, nikoli prek agencije in imamo same pozitivne izkušnje. Letos pa gremo skupaj s še eno familijo, ki ima ravno tako 3 otroke kot mi (4-11let) in sem malo v dilemi. Predvsem zato, ker si še toliko bolj želimo, da bi vse klapalo.

Predvsem me zanima, če ima kdo izkušnje z najemanjem apartmajev (oz. hiše) prek spleta oz. kako drugače v Grčiji, južni Italiji ali Franciji (obala).

LP,

mojka

alex5kids  

član od: 1.11.2005

sporočila: 13

20. jan 2006 19:24

Jaz letos v Slo Cas je da otroci videjo "od kje je mama" alex5kids

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

20. jan 2006 20:10

pri nas pravijo - kolkor šoldov, tolko muzike, ali drugače, ne vem koliko ste pripravljeni zapraviti. glede na to, da so otroci še majhni, se ti po mojem mnenju vsekakor splača it v hotel, ki ima vključen polpenzion z samopostrežnim zajtrkom in večerjo. tako si lahko cela familija sigurno izbere kaj bo jedla, prideš na pospravljeno in skuhano, če smo lačni vmes, gremo kam na pico, kalamare, ali pa kupimo sadje. govorim v svojem imenu, ker mi že nekaj časa tako počitnikujemo in v apartma absolutno ne grem več. moja dva otroka imata še oba zastonj namestitev in hrano, plačava samo midva z možem polpenzion, tako da nam ostane več časa za kopanje in uživanje - saj veš kako je zjutraj po svež kruh, popoldne v trgovino, da ne zaprejo po kaj za večerjo.... v grčiji in po italiji imajo prijetne družinske hotelčke, kjer je okusna hrana in postrežba dobra. sicer pa je najboljše, da ti na agenciji priporočijo destinacijo in nastavitev, ker imajo svoje agente, ki kraje dodobra poznajo. mi smo bili zelo zadovoljni tudi na malti. lepe, velike peščene plaže, edino opozorilo: sence dreves ni nikjer, pa še avgusta meseca ni priporočljivo potovati tja zaradi gužve. na rodosu nam je bilo tudi zelo všeč.... upam, da se boš pravilno odločila, pa še drobna pripomba: dve družini skupaj z otroci v isti apartma??? jaz se ne bi spuščala v tako avanturo. pppp

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

20. jan 2006 21:05

pppp, hvala za tvoje mnenje. Maš prav, kar se soldov tiče. Je pa tudi tako, da če se malo znajdeš, lahko tudi z relativno malo denarja vidiš in doživiš veliko. Smo bili že na Irskem (v lastni režiji), pa na jugu prav tako; res pa je, da so naši trije v zgornji polovici zgoraj omenjenega razpona starosti otrok. Seveda pa je na počitnicah ali na potovanju najlaže, če se prilagajaš samo sebi (že nas je veliko), če pa je še kdo zraven, se zna zadeva hitro zakomplicirati (odvisno od ljudi - koliko so komplikatorji). Tako bomo letos vsekakor šli kakšno bolj "na ziher" varianto, z čim manj improvizacije. Kar se tiče apartmaja je pa tako, da če je dovolj prostoren, ne bi smelo biti problema. Bomo pa verjetno poskušali najeti kar kakšno hišo. Spogledujem se malo tudi s hoteli, čeprav nismo ravno ta tip dopustnikov. Pustimo se presenetiti. Gre bolj zato, da smo imeli zadnji dve leti že jeseni čisto jasno vizijo kam naslednje leto, letos pa se kar ne moremo odločiti. V Grčiji smo tudi mi uživali, tako da je ta vseekakor v finalu, mika pa nas tudi Italija, pa Francija, Španija, .. mojka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. jan 2006 22:05

Jaz sem lansko poletje preko interneta najela apartma za počitnice na morju na Nizozemskem. http://www.hetwapenvanegmond.nl/index1.html Ne morem prehvalit. Dolgo sva izbirala in cincala, al naj vzameva kaj cenejšega al tega, ki je bil med dražjimi. Razmišljala sva najprej o hotelih, potem pa ugotovila, da se nama vseeno bolj splača apartma. Tam so tudi cene osnovnejše hrane kar ugodne in se nama je na koncu izkazalo za pravilno odločitev. Del najemnine (470 evrov apartma za 4 osebe, manjših ni bilo) sva plačala preko banke za rezervacijo, ostalo ob prihodu, zadnji dan pa so nama vrnili 50 evrov "garancije". Vse dni sva se z rolerji vozila po severni Holandiji in obiskovala različne kraje. Bilo je bajno, najboljši dopusti doslej. Kaj naj rečem, letos bova ponovila, ker je bilo tako super. Lastniki apartmaja so bili zelo fajn, not ni manjkalo nič, od posteljnine, brisač, papirja, čistil (ki jih seveda nisva rabila, ker je konec tedna prišla čistilka), televizije, mikrovalovke, štedilnika, posebnega prostora za pospravit kolesa. Če si boste kdaj zaželeli ogleda Nizozemske, vsekakor priporočam tak način. tjas

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

20. jan 2006 22:57

Jaz imam dokaj majhna otroka,tako da se izogibamo predolgim vožnjam.Hodimo na hrvaško,že istra je zelo lepa.Najamemo apartma čimbližje plaži,da smo na dopustu praktično lahko rečem brez avtomobila.Za apartma smo se odločali predvsem zaradi alergij na hrano otrok,pa tudi ceneje varjanta je.Ješ kadar si lačen...In tudi ravno nasprotno od ppp,radi gremo zjutraj v trgovino po sveži kruh,pozajtrkujemo in spijemo kavico na terasi,ali če smo v pritličju, na vrtu. Tako nam sedaj zadostuje in se imamo lepo,ko pa otroka malo zrasteta,se mogoče zamislimo tudi kaj bolj"luksuznega". Lp Teka

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

21. jan 2006 9:24

tjaš, tole je pa čisto po našem okusu. Hvala. Si bom spravila link za naslednje leto. Teka, tudi mi smo hodili na Hrvaško, ko bili otroci majhni in je bilo ravno tako v redu. Ko pa je najmlajši dopolnil 6 let, smo se podali še malo dlje naokrog. Glede prehranjevanja se čisto strinjam s tabo in tudi meni na dopustu ni prav nič težko kuhati, nasprotno prav uživam v tem. Vmes gremo seveda kdaj tudi kaj ven pojest, da preizkusimo nacionalno hrano. Je pa veliko lažje, če kuhamo kar sami, ker ima naš mali celiakijo in zunaj nismo nikoli popolnoma sigurni, če bo vse Ok oz. če so nas sploh razumeli kaj jim dopovedujemo. LP, mojka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. jan 2006 14:42

Lani sva se vkrcala v Miamiju na ameriško luksuzno lepotico Victory. Kaj ponujajo si lahko ogledate na www.carnival.com. Tudi za otročad je super poskrbljeno je pa res, da so stroški prevoza in bivanja na ladji kar zasoljeni. Bilo pa je tako bajno da greva letos spet. Izbrala pa sva najnovejšo damo v floti in to je Liberty. lp Vesna Vesna Milek Recko

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

22. jan 2006 10:37

Vesna, tole si bova pa prihranila za potem, ko bova spet sama hodila na dopust. mojka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2006 11:55

Samo denar začnita dajat že zdaj na kupček. Ga je treba kar nekaj. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti