Barvanje smetane

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

tema odprta - 14. jan 2006 20:26 | ogledi: 6.654 | odgovori: 6

Živijo!

Zanima me, ali kdo ve s čim se da obarvati smetana, da se potem lahko z njo krasi torta. Večkrat delam torte, ki so ponavadi kar navadno okrašene, vendar bi rada v zadovoljstvo otrok nanjo kdaj tudi kaj narisala. Uporabila sem že tiste tubice s sladkorno glazuro, ki se dobijo v trgovinah, vendar mi niso preveč všeč.

Lp

lenčika

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

14. jan 2006 20:43

Jaz sem v beljakov led dala tekoče živilske barve (od Fosters) in z njim krasila piškote. Najbrž bi se tudi smetana lepo obarvala. Previdno z doziranjem, prva runda piškotov je bila živo rdeča!! JOKL

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2006 22:03

Kaj pa Etolove živilske barve, tiste arome v čisto majhnih stekleničkah? Jaz jih uporabljam,kapljica je dovolj za kar soliden odtenek. Oziroma kot je rekla JOKL, previdno. Barvaš pa lahko tudi z vsemi sadnimi sirupi in sokovi, pa z likerjem (blue curacao za modro barvo na primer - kapljica na pol l smetane se ne bo nikjer poznala). Mamamia mamamia

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

15. jan 2006 8:55

Na Etolove arome pa še pomislila nisem. kje pa se dobijoživilske barve od Fosters? Sem že v večih trgovinah vprašala za živilske barve, pa jih nikjer nisem našla. Lp lenčika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. jan 2006 9:06

V Merkatorju sem pred kratkim videla od Fosterja živilske barve, v enakih stekleničkah kot imajo arome. Bile so na tisti polici, kjer imajo okraske za torte in prelive. Foster ima tudi aromo grenkih mandeljev za katero je pred časom ena spraševala na forumu. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jan 2006 15:07

Tudi v Intersparu sem videla Fostersove arome oziroma barve (sem jih tudi nakupila preden sem začela peči praznično pecivo), na policah s pripomočki (hranilnimi) za peko. :Mamamia mamamia

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

15. jan 2006 19:11

Kolegica kupi jedilne barve v lekarni, so v takih majhnih okroglih posodicah. Barva je kot nek prah, ko pa barvaš smetano, je moraš dodati res samo par zrnic, ker postane hitro živo. Sama uporabljam barve iz tubic, niso nič posebenga, zato se tort ponavadi lotevam kar s smetano, čokolado, sadjem in njihovimi izpeljankami, stvar navdiha pač... strukelck

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti