Kuhališče: 4 indukcijska mesta ali 2+2?

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

tema odprta - 2. sep 2005 11:13 | ogledi: 11.418 | odgovori: 55

Odločil sem se, da bom kupil ploščo z indukcijskim delovanjem, vendar se ne morem odločiti, ali naj vzamem takšno s štirimi indukcijskimi mesti ali takšno z dvema indukcijskima in dvema steklokeramičnima (HighLight) mestoma.

Na tržišču (vir: www.gaa.si ) najdem naslednje modele:

(4) Gorenje - 212.000 SIT,

(4) Siemens - 300.000 SIT,

(4) Miele - 360.000 SIT,

(4) Ariston - 220.000 SIT,

(2+2) Bosch - 220.000 SIT (trenutno v akciji 195.000 SIT),

(2+2) Electrolux - 206.000 SIT,

(2+2) Elcolux - 170.000 SIT,

najbolj pa se ogrevam za Gorenje, Ariston (4) ali Bosch (2+2).

Zanima me dvoje:

- ali tisti, ki imate 4 indukcijska mesta, pogrešate kakšno alternativo, npr. za segrevanje keramične ali steklene posode?

- ali ima kdo katerega od naštetih modelov, pa bi mi ga priporočil oziroma odsvetoval?

Hvala.

bk

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. sep 2005 12:00

Mi imamo Boschevo kombinacijo 2+2 in smo z njo zadovoljni. Pogrešamo pa ne ničesar. Loni Makaroni

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. sep 2005 12:47

Na podlagi česa pa si se odločil za nakup indukcijske plošče in ne steklokeramične? Tudi sama bom počasi potrebovala nekaj novega in zbiram informacije. Pozdrav! riba-ribica

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

2. sep 2005 14:39

Tudi pri nas je kombinacija 2 hitri kuhališči in 2 indukcijski. Hitre smo nabavili samo zaradi tega da ni treba zamenjati vse posode hkrati. Uporabljamo pa v glavnem indukcijski kuhališči. Indukcijsko je dosti hitrejše pa tudi varčno je bolj kot hitro kuhališče. Nikita

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

3. sep 2005 11:04

Ribici: Indukcijska deluje tako, da se posoda segreva zaradi spreminjanja magnetnega polja v plošči pod njo. Teoretično naj bi bilo takšno kuhanje energetsko varčnejše (saj segrevaš direktno posodo in ne tudi plošče, zraka in okolice), hitrejše, varnejše, enostavnejše (beri npr. http://stuweb.ee.mtu.edu/~mtromble/induction/cooktops. ), so pa indukcijske plošče dražje od SK in zahtevajo ustrezno posodo (takšno, na katero deluje magnet, odpadejo tako steklo, keramika, aluminij...). Kakorkoli, sam težko presodim, ali praksa potrjuje zgoraj napisane teoretične prednosti, zato upam še na kakšno mnenje članov foruma. LP, Boštjan bk

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. sep 2005 14:33

Hvala! riba-ribica

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

6. sep 2005 18:31

Ali je tukaj tudi kak uporabnik plošče (4)?

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

7. sep 2005 8:33

Pozdravljeni! Pisete, da je indukcijska plosca varcnejsa. Kaj pa npr. ce imas ze od prej cel kup posode, ki je ne mores uporabljat na indukcijski plosci? Ali je vredno si potem nabavit indukcijsko plosco? Zraven pa se zamenjat vso posodo? Indukcijske plosce so ze same po sebi skoro 2x drazje od steklokeramicnih high-light plosc. Ali so sledje res toliko slabse? Koliko bi morali kuhati, da bi se nalozba v indukcijsko plosco in novo posodom, primerno za uporabo na idukciji, povrnila? LP, Heike

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

10. sep 2005 13:09

H&M-u: Pojma nimam, ravno zato pa tukaj zbiram mnenja tistih, ki indukcijsko ploščo imajo...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. sep 2005 19:07

H&M! Če je vsa posoda "od prej" še relativno nova, in ste zanjo odšteli veliko denarja, potem se človek mogoče res vpraša.... če ste prej imeli plin in gledate na to, da ne bi dali stran niti ene kozice, potem sploh nima smisla, da kupite kar koli drugega kot stari dobri plin. Sicer pa včasih res dobro dene tudi prenova voznega parka kozic, in tako je nakup drugačnega štedilnika še "izgovor", da vsaj narediš čistko, vržeš stran tudi kako kozico, ki že dolgo ne služi več svojemu namenu. Dober izgovor, govorim iz svežih izkušenj, ker sem ravno prejšnji teden razbijala staro kuhinjo pred prihodom nove, in sem končno vrgla stran par loncev in kozičk, ki jih že zelo dolgo nisem uporabljala, pa jih nekako nisem in nisem mogla vreči stran (navezanost na študentska leta in podobna sentimentalnost ). Sedaj pa bodo nove omare za začetek nekoliko bolj prazne (beri brez starih loncev, neprimernih za kuho na steklokeramiki), postopoma pa bom kupila, kar bom ugotovila, da mi manjka. A koliko bi morali kuhati, da bi se naložba povrnila? Hja če gledate res samo iz finančnega vidika, potem izračunajte, koliko je vredna vsaka stara kozica, odštejte od vrednosti nove posode, pa izračunajte razliko med dobrim klasičnim štedilnikom in indukcijo,.... potem pa še upoštevajte, kolikokrat na dan kuhate in kolikokrat v tednu, pa koliko plina/elektrike porabite, pa koliko bi je porabil nov štedilnik.... tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 10. sep 2005 19:07:57

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. sep 2005 19:01

Je pa res,vsaj tako sem nekje prebrala,da je bolj zdrava hrana pripravljena na plinu,kot pa na elektriki.najbolj zdravo energijo dajo pa drva,le da so sila nepraktična(je pa hrana kuhana na ognju iz drv veliko okusnejša od katerekoli). Tako,da sem se odločila za plin,čeprav malo zoprno štrlijo tiste rogovile ali kako se jim že reče,malo bolj zoprno je čistit tako ploščo,ampak ni velike sile.Je pa res,da sem bila od otroštva navajena na plin in se mi ni bilo potrebno na novo privajat. Če pa nebi imela teh arguimentov bi se pa vsekakor odločila za elekrtriko in to na senzorje,da ni nobenih gumbov,to je pri čiščenju res pesem,pa kadar ne kuhaš je lahko povečana delovna površina.Indukcijska je res varčnejša,samo nisem sigurna,če pa ni zdravju manj prijazna. Torej odvisno od posameznika,kaj mu več pomeni in v kaj bolj verjame.Dobro odločitev želim in LP Aki imam pa 3 plin in 1 el(za vsak slučaj,če nam Rusi pipco zaprejo Sporočilo je spremenil(a) aki dne 11. sep 2005 19:04:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti