Barvanje smetane na zeleno

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 14. jul 2005 13:04 | ogledi: 6.118 | odgovori: 7

Vem, da je bila pred časom že odprta tema glede barvanja smetane, vendar je žal ne najdem več.

Ponavadi barvam z jedilnimi barvami, vendar zelene v Pekarni Vrhnika trenutno ni na zalogi.

Svetovali so mi, naj uporabim barvo za pirhe, toda kje naj jo najdem avgusta???

P.S:

Kakšne so vaše izkušnje barvanja smetane z esencami?

Janina

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

14. jul 2005 13:13

Jaz sem barvala z esenco mentola, bila je bolj turkizno zelena, vendar lepa in tudi okusna smetana je bila. jana 07

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. jul 2005 13:32

Pozdrav, ne vem, če je barvanje smetane z barvo za pirhe dobra ideja.... kaj ni strupena taka barva? Jaz bi jo tudi pobarvala z esenco mentol ali pa morda kar z mentolovin likerjem.... Lep pozdravček, S.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

14. jul 2005 14:01

barva za pirhe ni jedilna! v večjih trgovinah se dobijo jedilne barve v tubicah, ki so namenjene barvanju smetane, želejev in marcipana. med njimi je tudi zelena (če se ne motim- pred nekaj časa sem delala zeleno deteljico torto, če že ni zelene tubice zmešaš rumeno in modro). v škatli so 4 barve in stane okrog 400 sit. proizvajalca se ne spomnim, ampak ziher boš našla v sparu in tušu med zadevami za peko. tabina p.s. meni je zelo pomembno, da smetana ne prevzame okusa barve, pri teh barvilih je ne. Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 14. jul 2005 14:02:20

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

14. jul 2005 16:32

Sem barvala enkrat smetano s temi jedilnimi barvami v tubicah (proizvajalca ne vem - so v živo roza škatlici), pa je smetana zvodenela, oz. tekočina se je ločila od maščobe. Ne priporočam. ivonja

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

15. jul 2005 7:31

ivonja, smetano stepemo do normalne trdote, nato dodamo barvo in zmešamo le toliko, da se barva premeša. drži, da smetana posatne malenkost (pa res malenkost!) bolj vodena, zato ji jaz že pri stepanju dodam kremfix. brez problema me taka smetana natorti počaka tudi 24 ur v hladnejšem prostoru. veliko uporabljam te barve tako pri rastlinski kot navadni sladki smetani, pa nimam takšnih izkušenj. tabina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jul 2005 10:30

Prvo smetano sem pred 30.leti pobarvala s Fla Vor Adiom na zeleno. Se je skisalo. Zeleno barvo potrebujem za lubenice. Šla sem v slaščičarno, kjer so delali pecivo, danes je ni več in prosila, če mi je nekaj prodajo. Na vašem mestu bi poskusila. JAz sem jo dobilo. LP frina

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

18. jul 2005 9:01

Poročilo o barvanju smetane :) Kupila sem tiste barve v tubicah, ki mi jih je svetovala tabina. Barvanje z njimi je precej enostavno in tudi smetana mi ni zvodenela. Je pa prišla precej svetle barve - vsaj zelena (želela sem barvo trave), čeprav sem dala celo tubico v 0,5 l smetane. Ostalih barv že nisem poskusila. Janina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti