Jogurtov sladoled

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 1. jul 2005 13:45 | ogledi: 18.013 | odgovori: 10

Ima kdo recept za jogurtov sladoled, po možnosti s sadjem.

Lp, Nataša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jul 2005 14:03

O sladoledih smo na veliko diskutirali lansko poletje. Mislim, da je ena svetovala, da enostavno zamrzneš poljubno sadje, ga daš v multipraktik, dodaš jogurt in zmiksaš. Jaz imam aparat in ga delam v njem, največkrat borovničevega. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jul 2005 14:48

NISEM ŠE SPROBALA! (ker še nimam mašince za sladoled) breskov zmrznjeni jogurt 1/2 cup sugar 1 teaspoon gelatin 1/8 teaspoon nutmeg 1/2 cup milk 2 tablespoons corn syrup 1 1/2 pound peaches, peeled & quartered 1 cup plain yogurt 1/2 teaspoon vanilla Combine the first 3 ingredients in a saucepan. Stir in milk; let stand 1 minute. Place over low heat; cook 5 minutes or until the gelatin dissolves, stirring constantly. Remove from heat; stir in the corn syrup. Let the mixture cool completely. In a food processor add the peaches and process until smooth; scraping the sides of the processor bowl occasionally. Combine the peach purée, gelatin mixture, yogurt, and vanilla in a large bowl; stir well. Cover and chill 8 hours. Pour mixture into a ice cream machine and freeze according to manufacturer"s instructions. raspberry frozen yogurt 3 cups raspberries 2/3 cup sugar 1 tablespoon cornstarch 1 cup milk 1/4 cup corn syrup 1 cup plain yogurt In food processor purée the raspberries for about 1 minute or until smooth. Strain and discard seeds. Set aside. Combine the sugar and cornstarch in a small saucepan. Add the milk and bring to a boil. Cook 1 minute, stirring constantly. Remove from the heat. Stir in raspberry purée and corn syrup. Let the mixture cool completely. Combine the raspberry mixture and yogurt in a bowl; stir well. Cover and chill 8 hours. Pour raspberry mixture into a ice cream machine. Freeze according to manufacturer"s instructions. Veri

sunshine  

član od: 9.6.2003

sporočila: 15

1. jul 2005 15:34

Sem ravno v zadnjem casu kupila masinco za sladoled, tako, da preizkusam veliko novih receptov . Jogurtov sladoled z breskvami ( iz knjizice 50 idej- Ledene sladice) 400 g polnomastnega jogurta 400 g svezih breskev ali 300 g iz kompota (lahko drugo sadje, meni je super z visnjami) 2 dl mleka 180 g sladkorja v prahu (lahko manj) 1,5 dl smetane sok limone po zelji: 80 g kandiranega sadja Sadje zmiksamo in dodamo limonin sok. V kozici segrevamo mleko, jogurt in smetano. Pri 85˙C dodamo sladkor in odstavimo. Vmesamo breskovo kaso in kandirano sadje in popolnoma ohladimo. Nadevamo v strojcek za sladoled za 40 min ali damo v zmrzovalnik (veckrat premesamo). Jogurtov sladoled z marelicami in kardamonom (iz knjige Ice Cream!) - malce indijski priokus 500 g svezih marelic 200 g sladkorja 200 ml vode 3 kardamonove stroke -strte (ce vam kardamon ni vsec, to preprosto izpustite) sok 1 pomarance 400 ml grskega jogurta (ali drugega gostega polnomastnega jogurta) Zmesatej zmiksane ali sesekljane marelice, sladkor, vodo, kardamon in pomarancni sok. Zavrete in malo dusite (8- 10 min). Odstranite kardamon in ohladite. Mesanici dodajte jogurt. Nadevajte v strojcek za sladoled ali v zmrzovalnik (veckrat premesajte). Lepe poletne pozdrave (kljub jesenskemu dnevu)! Janja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. jul 2005 16:02

V strojček dam kar sadni jogurt. Po potrebi dodam sladkor, lahko malo mleka ali smetane. To je najhitrejši sladoled, kar ga je. Imam pa strojček s hladilnikom. Suzana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jul 2005 10:10

Suzana, kje si kupila ta strojček in kateri je (znamka, volumen) Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. jul 2005 12:41

Veri, meni je tisti, ki sam zmrzuje tudi že nekaj časa v mislih. Na forumu prehrana so se dekleta enkrat o tem pogovarjala. Babi je napisala, da ga je v Italiji najbolje kupiti izven sezone, ker jim cene padejo oz. jih znižajo. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jul 2005 18:21

Liljana, hvala za informacije - to je zelo koristno vedet... A veš mogoče KJE v It. so take štacunce? mam očeta na morju doma, pa mi ni problem skočit tja kako soboto, samo moram vedet, kam... ojej, potem bo pa treba malo počakat, a ne? Sicer bi v tem dežju lahko uvedli kake popuste, a ne?;) Sem malo gledala po amazonu, koliko so kaki taki aparatki: Simacov oz. Lello (očitno združeni firmi) je 200 $, torej 40.000 sit, DeLonghi pa 175 $, torej 35.000 sit. No, to so najcenejši taki modeli, navzgor seveda ni omejitev, tudi po 600$, pa še več, 1200,...:) Samo en kupit EvroPro, nad tem so se vsi pritoževali - ni delal... Veri

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

5. jul 2005 20:12

Big-Bang ima reklamo v svojem akcijskem letaku. Znamke se sicer ne spomnim, strojček je s hladilnikom, stane pa 4.990,00 SIT. Se pa na te strojčke čisto nič ne spoznam, tako da ne vem, na kaj bi morala biti pozorna. V kratkem ga nameravam kupiti, kaj svetujete?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2005 9:49

Lijana, hvala, na med.over netu se nekak ne znajdem, res pa nisem dostikrat probala - že tole ej čisto dovolj;) Hehe, sporoči mi, ko boš šla v Trst, lahko skupaj lutamo;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti