Jogurt

neznan uporabnik
tema odprta - 19. avg 2001 21:27 | ogledi: 3.685 | odgovori: 5

Zanima me, na kakšen način izboljšate okus navadnega jogurta. Sama ga v zadnjem času precej pijem, saj se izogibam sladkorju. Te dni sem si ga pripravila tako, da sem vanj vmešala robide in nalomljene orehe. Imate morda kakšen boljši nasvet? In še to: katere stvari pripravljate z oz. iz jogurta?

Beti

neznan uporabnik

19. avg 2001 21:35

Jaz zmiksam vcasih banano in navadni jogurt, ki pa mora biti zelo mrzel. Je zelo osvežilno. Naredim pa tudi solato: narezan paradižnik, sol, česen in jogurt. Dobra je tudi makedonska jed, ki se ji reče taratur: na čim manjše kockice narežemo sveže kumare, dodamo sesekljan česen, sol, jogurt in nekaj na grobo narezanih orehov. Taratur mora biti hladen. Zelo se prileže v teh vročih dneh. Zraven se lahko po želji je kruh. Dober tek. Pozdrav Spela

neznan uporabnik

20. avg 2001 1:07

Hojla, jaz v navadni jogurt zmesam ovsene kosmice in nekaj rozin. Skupaj s kaksno banano ali jabolkom (naribanim) to doda dovolj balastnih in viatminskih snovi za zdrav zajtrk. Jogurt se zelo veliko uporablja v indijski kuhinji, kot marinada (z zacimbami) ali pa kot omaka, za okus. Ko utegnem prepisem se kaksen recept...

neznan uporabnik

20. avg 2001 3:40

Se recept za borovnicev napitek (smoothie) Borovniceva Smoothie 250 ml (skodelica) zmrznjenih borovnic 250 ml (skodelica) hladnega navadnega jogurta 1 zlica medu (po zelji) 1/2 skodelice ledu (1 pest) Vse skuaj zmesajte v multipraktiku tako da se led zdrobi in da se stvari vse skupaj zmesajo. Zelo osvezilen napitek za vroce dni!

neznan uporabnik

20. avg 2001 9:06

Enkrat sem po naključju malicala z neko Iranko. V navadni jogurt sem si jaz zmešala žlico marmelade (včasih tudi medu), ona pa popra! Ena drugo sva čudno gledali. Poskusila sem tudi poper in moram reči, da je super. Zraven pašejo še začimbe kot drobnjak, peteršilj, kumina,... z dodatkom skute se lahko spremeni v preliv za solate ali namaz.

neznan uporabnik

20. avg 2001 14:27

Imenitna osvežilna jed iz jogurta je tudi grški tzaziki (beri caciki)- načelno naj bi se pripravljal iz ovčjega jogurta, ki je bolj gost (približno nadomestilo je naš ego ali lca - izpade čisto o.k., lahko pa dodate tudi gosto kislo smetano ali celo skuto). V jogurt dodamo naribane kumare, koprc, sol, poper, česen (oni ga dajo kar precej, sicer pa po okusu). Obvezna začimba je koprc, ki je znan tudi pri nas kot začimba za kumare. Zadeva izpade kot gost namaz oz. solata in je imenitna skupaj s črnim kruhom in grškimi ( črnimi) olivami. Obvezno se je zelo ohlajeno. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti