Kuhinja-kaj na steno

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

tema odprta - 1. jun 2005 7:56 | ogledi: 14.579 | odgovori: 78

Vsak čas bomo montirali novo kuhinjo in še zmeraj ne vem, kaj bomo dali na stene (med pultom in zgornjimi elementi). Večina jih ima ploščice in to male, ki so zadnje čase nekako v modi. Možu takšne ploščice niso preveč všeč in pravi, da moramo imeti nekaj druga. Tu pa se ustavi. Slišala sem, da nekateri dajejo steklo in sicer z vzorcem ali samo debelejše , spodaj pa pobarvajo steno. Ali pozna kdo to zadevo? Ali kdo ve, kje bi se dalo to videti? Vsake informacije bom vesela. Me pa zanima tudi, kaj imate drugi na steni razen ploščic.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

1. jun 2005 8:54

Pri nas tudi oče ni bil najbolj navdušen nad ploščicami, pa mu je mama povedala, da nima "prava glasanja" ker je najmanj v kuhinji. Tako, da imamo majhne (10x10) ploščice, položene v "karo"-pride lepše. maychi

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. jun 2005 8:55

Tudi meni ploščice niso všeč in imam pluito. Smo jo nalepili in močno polakirati. Iamm jo že preko 15 let in se res dobro obnese. Nič občutljivo (skoraj ne rabi nobenega čiščenja) in izgled zelo naraven. Kvečjemu (zelo redko) prebrišem v vlažno krpo.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. jun 2005 9:10

Mi imamo zdaj te male ploščice in sem zadovoljna. Prej pa smo imeli kar topli pod, enakega kot na tleh. Je bilo zelo praktično, predvsem zaradi čiščenja. Tudi pluta po moje ne more biti slaba. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jun 2005 10:44

V bauhausu imajo za stene v kuhinji posebne plošče - približno nekaj takega kot kuhinjski pulti, samo nekoliko tanjše. Lahko celo dobiš enak vzorec, kot pult. Tudi pri nas v službi so čajno kuhinjo tako zrihtali. Tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

1. jun 2005 13:11

Pri meni so ploščice. Vseeno se jezim, ko jih po vsakem kuhanjo moram brisat. Še po praženjuj jajc je pošpricano. Na steno daj kaj takega, da je lahko za spucat in da je lepo. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. jun 2005 13:27

Glede špricanja olja po steni za štedilnikom sem se znašla tako, da sem eno tanko plastično ploščo oblekla v alu folijo in ko kaj cvrem ali pečem jo samo postavim na štedilnik, da zakriva steno za njim, in ko končam, umaknem. Če pa na to pozabim, ploščice obrišem takoj, ko končam s kuhanjem, da se umazanija "ne prime. Karkoli da je med elementi, pomembno je, da se zlahka čisti. Mamamia mamamia

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

1. jun 2005 14:21

Hvala za vsa mnenja in izkušnje. Še zmeraj pa me "firbec matra" glede tistega stekla.

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

10. jul 2005 15:23

mogoče pa je mozaik? tejča

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

11. jul 2005 1:01

S takimi steklenimi ploščami je opremljena že marsikatera fasada -npr.: City park v Lj. Dobijo se baje v vseh mogočih barvah, kje, pa žal ne vem. Arhitetka za notranjo opremo je mojemu možu (žal pokojnemu) povedala, da nekateri oblagajo z njimi celo kopalnice. Mi smo ostali kar pri keramičnih ploščicah, ker so bile občutno cenejše. Tudi akrilne fuge se lepo očistijo. Nelly

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jul 2005 7:33

Eni moji prijatelji so imeli rostfrajasto ploščo, kar je zelo praktično, če te ne moti, da je vedno umazana. Rostfraj je namreč zelo lep, če je čist. Je pa zelo občutljiv.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti