Kuhanje hrenovke

neznan uporabnik
tema odprta - 12. jul 2001 21:57 | ogledi: 70.847 | odgovori: 8

Pozdravljeni

Sej vem da je cisto enostavno vprasanje samo vseeno bi me zanimala mnenje kolko časa se mora kuhati hrenovka in koliko casa kranjska klobasa....

Dule

neznan uporabnik

13. jul 2001 1:54

Hojla, hrenovke so ze delno kuhane ko jih kupimo. Sama jih kuham (v vreli vodi) kaksno minuto in pol do dve, nic vec. Voda ne sme prevec kipeti, saj drugace pocijo.

neznan uporabnik

13. jul 2001 9:28

Kranjske kuham 10 minut.Nekoč pa mi je neki mesar rekel,da samo 7 minut.

neznan uporabnik

13. jul 2001 10:50

Mislim, da se na da generalno določiti časa kuhanja. Morda za hrenovke, ki so si bolj ali manj podobne. Za njih velja 2 - 3 minute. Kranjske so pa med seboj tako različne, da se kuhajo zelo razlino dolgo; po mojih izkušnjah nekje od 10 do 15 -18 min. Mimogrede, najboljše so malo pokuhane in nato popečene. Lep vikend.

neznan uporabnik

13. jul 2001 18:36

Hvala vsem skupaj za odgovor, upam da je še koga razen mene to zanimalo, no ker za hrenovko so včasih rekli naj bi se kuhala 5 minut zato nisem bil preprican kako in kaj Dule

neznan uporabnik

16. jul 2001 9:56

Pozdravljeni, hrenovke damo zmeraj v hladno vodo. Ko le-ta zavre, so že kuhane. Beti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. jan 2010 10:24

je napisal/a:
Pozdravljeni, hrenovke damo zmeraj v hladno vodo. Ko le-ta zavre, so že kuhane. Beti

 

Enako navodilo sem prebrala na ovojnici hrenovk od MDK.  

 

Priznam, da me je začudilo, ker sem bila od prej navajena na to, da jih damo v vrelo vodo za minuto dve. Ampak, če proizvajalec tako pravi, bo že prav.

 

Za kranjske sem zadnjič vprašala gospoda, ki je imel predstavljanje v marketu. Bile so zelo dobre. Povedal je, da jih je treba dati v vročo vodo, vreti 5 minut, odstaviti z ognja in  potem pa še kakšnih 15 do 20 minut pustiti v tej vodi.  Iz izkušenj pa vem, da čisto zgubijo značilen okus, če se jih predolgo kuha.

Cila

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

9. jan 2010 11:08

Hrenovke kuham tako kot Beti, sto razkliko, da jih dam v mlačno vodo počakam da zavre in to je to.Velikokrat jih tudi opečem.Kranjska je pa čisto odvisna od proizvajalca,če je delana bolj iz mladega mesa ali starega cc 10-15 min jo pustim, da vre. sensia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. jan 2010 19:14

Na tapravih kranjskih, tistih s certifikatom, je zraven navodilo za kuhanje; da se jih v hladno vodo. Ko zavre, se jih na zmerni temperaturi kuhlja še 10 minut. To je to. Hrenovke pa jasno, že od nekdaj, v hladno vodo in pri meni morajo kako dve minutki povreti, ker imam rada zelo vroče in če malo poči, mi je še bolj všeč Noa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti