Česnova juhica

gold  

član od: 13.12.2004

sporočila: 5

tema odprta - 11. feb 2005 14:08 | ogledi: 18.800 | odgovori: 21

Pozdravljeni! Sem čist nova na tem forumu. Rabila bi en zlo fajn recept za česnovo juhico. Enga sem že našla v bazi receptov, vendar mi ta ne odgovarja! Eno čudovito česnovo juhco sem jedla v mariborski restavraciji - mislim, da je bila ribja restavracija ampak nevem kako se lokalu reče. Imajo same specialitete in čudovito česnovo juhco. Ali mogoče kdo pozna vsaj približen recept? Hvala.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2005 14:23

Dekle drago, mislim, da imamo mi doma prav recept iz te kuhinje, o kateri govoriš. Ti ga pošljem v ponedeljek, mi ga mora svakinja povedat, ker ga je tisti kuhar dal njej. Mimogrede, če mi vsaj približno poveš, kje je ta lokal bil (središče mesta, obrobje ali morda ob Dravi), ti lahko povsem točno rečem, ali je recept iz tega lokala ali ne. Ampak poznavajoč ponudbo MB gostiln se mi zdi, da misliva na isto...Torej v ponedeljek. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

gold  

član od: 13.12.2004

sporočila: 5

11. feb 2005 18:42

Mislim, da se lokal imenuje Novi svet - nisem sigurna! Bi te pa lepo prosila za ta recept. Hvala in lep pozdrav! gold

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. feb 2005 9:50

Gold, zdaj vem, da si juho jedla v Novem svetu pri Stolnici, tam ponujajo predvsem ribe. Recept sicer ni od tam, a sem vseeno upam, da ti bo všeč. Torej: na stopljenem maslu (ampak res maslu, ne uporabljaj margarine ali olja, okus ne bo isti) prepraži drobno sesekljan ali stisnjen česen. Ogenj naj bo blag, da česen ne porumeni preveč, sicer greni, pa tudi maslo ne bo porumenelo. Ko česen spusti svoj značilni vonj (količina: dva stroka na osebo), stresi v posodo gladko moko (zravnano jedilno žlico za štiri osebe) in zalij s tekočo sladko smetano (mi uporabljamo tisto od LJ mlekarn za stepanje). Po želji lahko del smetane nadomestiš z mlekom, to je stavr okusa oziroma kako gosto juho želiš. Posoliš in naribaš v juho malo muškatnega oreščak, mi dodamo še ščepec vegete ali pol jušne kocke ter ščepec belega popra. Juha naj na počasnem ognju zavre, nenehno mešaj. Ko zavre, ogenj zmanjšaj in pokuhaj še minutko ali dve, dodaj začimb po potrebi in to je to. Ko juho postrežeš, jo potresi še s sesekljanim peteršiljem, razen krušnih kock (mi izrežemo srčke, pike ali zvezdice) lahko daš v juho tudi kroglice iz paljenega testa. Upam, da ti bo všeč, oziroma sporoči, kako in kaj. Pozdrav, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. feb 2005 10:20

Mamamia, mene pa zanima, kako narediš kroglice iz paljenega testa, jih kar spečeš potem ali ocvreš? Ali pridejo podobne kot zlate kroglice? To bi zelo rada znala naredit:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2005 10:40

Hvala... Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. feb 2005 12:00

Veri, najbolj preprosto jih narediš iz tistega že gotovega testa za princeske, jaz jih spečem, nič ne cvrem. Na pekač polagam kupčke za slabo kavno žličko, da ne bi bie prevelike. Je nekaj podobnega kot zlate kroglice, ampak ne čisto enako. Imam pa nekje spravljen tudi recept za zlate kroglice, če bi kdo potreboval. Pozdrav, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. feb 2005 12:03

Jaz bi probala kar oboje, tako da če se ti da, mamamia... Za princeske znam nardit testo, tak da to ne bo problem, za zlate kroglice pa se priporočam...-prooosiiim:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. feb 2005 13:36

OK, Veri, dobiš jutri, ker na pamet ga ne vem, moram pobrskat. Ravno včeraj sem si spravljala v red mape z recepti, pa še seznam sem delala, kaj bom ob prihodnjih koncih tedna vse delala.Mamamia mamamia

gold  

član od: 13.12.2004

sporočila: 5

15. feb 2005 11:13

Pozdravljeni! Včeraj sem naredila za valetinovo večerjo česnovo juhico. Moram reč, da je super uspela. Natanko takšna je kot sem jo jedla v tej restavraciji, če ne še celo boljša. Moj dragi je bil zelo navdušen. Hvala ti mamamia. Vidim, da tle kar obvladate kuhinjo! l.p. gold

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. feb 2005 11:33

Ej, Gold, me veseli, da ti je uspelo, predvsem pa, da vam je všeč. Zato pa smo na tem forumu, da razveseljujemo eni druge, no, vsaj jaz to našo komunikacijo tako jemljem. Oglasi se še kaj, pa lep pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti