Kakšno testo - štruklji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 25. jan 2005 10:42 | ogledi: 7.412 | odgovori: 22

Iz katerega testa najraje pripravljate štruklje? Sprašujem iz čistega firbca.

Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. jan 2005 11:02

Zivijo, Jaz jih delam iz vzhajanega testa. Za en ne preveč velik štrukeljček, dam približno 25 dag moke, eno žlico stopljenega masla, mleko "na oko", eno vrečko suhega kvasa, ščep soli in eno jajce. Zgnetem, dam v plastično skledo, to dam v polivilasto vrečko in vzhajat na radiator (pozimi) oz. na sonce (poleti). Pustim vzhajati ene par uric, da dobim lep balonček testa, nato razvaljam in nadevam. Kuham pa na pari, ne v cunji v vodi. Imam posebno kozico za kuhanje na pari; del z luknjicami namažem z maslom, potresem z drobtinami in štrukeljček položim noter ter dam kuhat. To je to. Lp, Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 25. jan 2005 11:02:23

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

25. jan 2005 11:04

Jaz delam iz listnatega (s skuto in gozdnimi sadeži). Ko jih kuham, jih zavijem v krpo. Zaenkrat se mi je dobro obneslo.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. jan 2005 11:18

Jaz jih delam iz vlecenega testa kot za strudelj, le da dodam se jajce (moka, sol, voda, olje, jajce). Testo pustim, da pol ure pociva, razvaljam, se razvlecem, nadevam in zvijem. Kuham jih v foliji, ki jo prej naoljim in posujem z drobtinami, da se ne prilepi na struklje. LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2005 12:05

Hja, pravi štruklji so iz vlečenega testa in tega se pri nas doma držimo, drugo so izpeljanke. Kar pa ne pomeni,da tudi ne teknejo. Kuhamo jih pa v platnenem prtiču in če jih postrežemo kot prilogo, jih damo na krožnik zgolj kuhane, morda prelite z drobtinami, sicer pa jih bodisi zapečemo v pečici (s kakšnim prelivom na bazi smetani) ali pa opražimo na maslu in drobtnah. Mamamia mamamia

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

25. jan 2005 16:52

Moji štruklji so iz vlečenega testa (moka, jajce, voda, malo soli, žlička kisa), vendar testo razvlečem precej manj kot za zavitek. Zmerno jih nadevam s skuto, ki jo zmešam z jajcem in malo smetane, zvijem in narežem na primerne štrukeljce ter jih skuham v slanem kropu. Odlični so odcejeni kot priloga ali sladica s sladkorjem, jaz pa jih imam rada v juhi, kot jo je nekoč delala moja stara mama. V vodo, v kateri so se kuhali, je na koncu vmešala malo kisle smetane ter vse skupaj posula z drobnjakom. Lp ddarinka

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

25. jan 2005 17:18

ddarinka, kako pa narežeš štrukeljce, da nadev ne beži ven, ko se kuhajo? barbara

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

25. jan 2005 18:51

Štruklje preprosto narežem, pri tem se krajci nekoliko stisnejo, malo lahko pomagaš še s prsti, res pa nadev ne sme biti preredek niti ga ne sme biti preveč. Kakšen drobec skute seveda pobegne, a ne toliko, da bi to bil problem. Kadar pa se jedo štruklji v juhi, je ta z drobci skute še bogatejša. ddarinka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2005 23:21

Jaz jih delam vedno iz vlecenega testa, pa se to drugim na ljubo. Meni niso dobri zato jih strasno nerada delam. Bi pa probala tele kvasene. Tjas ali mi lahko taupas koliko casa jih imas nad paro. Mogoce jih bi jutri probala. Ze kar dostikrat sem mislila na to pa sem vedno dobila odpor. Ce ti nekaj ni dobro, ti pac ni, no mogoce bom pa jutri premagala samo sebe. Vesna Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jan 2005 7:23

Jaz bom danes premierno delala take iz krompirjevega testa, do sedaj sem še največkrat naredila ajdove in pa kvašene, za take iz vlečenega testa je pri nas zadolžena mami. Probala sem pa tudi že s polnozrnato moko, so takoj zmanjkali - polnjeni s pšenico, blitvo in proseno kašo. Loni Makaroni

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

26. jan 2005 10:01

Loni, kako si jih naredila s polnozrnato moko? A isto kot z belo? A mislite, da bi z rženo tut ratal? Jaz bi namreč testo (krompirjevo!) naredila tako, da bi iz polovice naredila štrukljčke iz druge polovice pa svaljke - in to polnozrnate (recimo ržene ...). A mislite, da bo kul ali bodo preveč zbiti? Uharica kuharica uharica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti