Štruklji na splošno

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 10. jan 2005 22:08 | ogledi: 4.561 | odgovori: 6

Lep pozdrav.

Pravkar sem prebirala knjigo o Štrukljih Janeza Štruklja, ki ima veliko zanimivih receptov.

Med drugim je tudi kuhanje le teh v alu foliji. Moje izkušnje s to folijo niso preveč dobre, ker se zelo rada strga ali pa ostane na reči, ki se kuha, če je ne namastiš dobro. Zato me zanima, če lahko kuham štruklje tudi v navadni prozorni foliji za živila (videno tudi že na tv, preizukušeno še ne) in pa, če je res treba dodati jajce vlečenemu testu za kuhane štruklje (drugače jaz jajc vlečenemu testu ne dodajam).

Pa uživajte in adios

juhica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jan 2005 7:23

juhica, jajce je res treba dodati, in sicer zato, da testno lepo naraste. O kuhanju v foliji nimam najboljšega mnenja. sicer sama tega nisem prakticirala, sem pa videla pri drugih, kako so se potem matrali, da so odstranili vso folijo. Če imaš štruklje zares rada in jih pogosto kuhaš, potem si kupi soparnik. Mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 8:27

Mislim, da lahko namesto folije uporabite tudi peki papir ali pa prozorno folijo za pečenje živil - vsekakor pa ne navadne za živila, ker milsim, da ne prenese tako viskoih temperatur, vsaj ta, ki jo mi uporabljamo. Veri

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

11. jan 2005 8:39

S folijo imam zelo dobre izkušnje. Malo jo namastim, dam najo živilo (štruklje, mesne ruladice, kruhov cmok...) in zavijem. Kuham nekaj minut dlje, kot če bi kuhala v krpi. Katja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jan 2005 9:11

Pri nas tudi uporabljamo namaščeno folijo, še posebej v primeru, ko kuham za vnaprej in jih potem zamrznem. Drugače jih pa najraje zavijem v plenico. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

11. jan 2005 9:46

Brez kakršnegakoli problema - vzemi kuhinjsko krpo, nanj posloži štrukljčke, zaveži na levi in desni strani, obesi na kuhovnico (kot culo) in daj v vroči krop. Pozdravček!

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

11. jan 2005 10:18

Jaz pa uporabljam za štrukle in kruhovo štruco folijo in sicer tako, da folijo premažem z oljem in jo potresem z drobtinami. Naredim bolj kratke štrukeljčke, ob koncih pa folijo zaviham navzgor. Kuham jih počasi približno 30 minut, ko pa so kuhani jih poberem iz vode in pustim nekaj minut počivati. Narežem in zabelim z drobtinami ali ponudim s kakšno omako. Se mi že cedijo sline. Lejčy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti