Pogrevanje krompirja???

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

tema odprta - 9. nov 2004 14:21 | ogledi: 11.431 | odgovori: 31

Zanima me, kako je v vaših gospodinjstvih s pogrevanjem krompirjevih jedi. Jih sploh pogrevate?

lp, lidka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

9. nov 2004 14:50

Pri nas krompirja ne pogrevamo,če ni ravno nujno.Tudi kadar kuham za naslednji dan ,se izogibam krompirju,tako,da ga porabimo vedmno manj.Ko prideš ob 17h domov,res ni časa,da bi kuhali še krompir.Prav tako sem kar malo skeptična do tega kuhanega krompirja,ki se ga zdaj dobi v trgovinah.Ali ga pri vas uporabljate? lp jesen

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2004 14:54

Mislim, temo sem odprla, ker se mi dozdeva, da je strupen postan krompir zgolj predsodek? Marsikje v tujini sem jedla postanega, iz hladilnika, nekateri celo zmrzujejo juhe s krompirjem... Konec koncev pa nihče nima pomislekov recimo pri francoski solati? Kuhan krompir iz trgovine nisem uporabila in ga tudi ne mislim... lp, lidka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

9. nov 2004 15:04

No saj se tudi meni zdi,da je to še predsodek še iz časa naših mam ampak vseeno mi kar nekako ne tekne pogret krompir.Saj krompirjeva solata tudi stoji cel dan,pa jo vseeno pojemo.Sin si včasih pogreje pire v mikrovalovki,ampak on ima tako ali tako pocinkan želodec. lp jesen

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

9. nov 2004 15:16

Jaz ponavadi prejšnji večer skuham krompir za drug dan za praženega - restanega. Drug dan ga olupim in prepražim na vroči maščobi in zalijem z zajemalko juhe, je čisto dober. Če ne gre drugače, ker prihajamo domov ob različnih urah, ga tudi pogrejem v mikrovalovni pečici. Jaz osebno sem skeptična le pri pogrevanju gobjih jedi. lep pozrav jana 07

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

9. nov 2004 16:20

Pri nas ga večinoma ne pogrevamo. Se pa včasih zgodi, da kdo pride kasneje domov. V tem primeru pa krompir "pokrijemo" oz. prelijemo z drugo hrano, ki je še zraven krompirja. Pa še to naredimo samo, če je pire krompir. maychi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2004 18:05

Pri nas ga pogrevamo, tudi krompirjevo juho. Za delat krompirjevo testo pa se mi zdi, da mora biti sveže kuhan, še zelo vroč, ker je tak najrahlejši. Ko se ohladi in ga spet pogreješ, izgubi rahlost in postane bolj kompakten. Jemo tudi kuhan krompir iz trgovine, pa je kar prebavljiv. LP cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. nov 2004 19:22

Pri nas krompir pogrejemo ,posebno če je pire. malo dolijem mleka ali prepražim na maslu.Tudi juhe pogrevamo nasledni dan posebej ričet ali golaž in nikoli ni bilo nobenemu nič.Tistega iz trgovine ne kupujem. lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. nov 2004 20:04

Krompir se lahko pogreva in naše zdravje zaradi tega ni nič ogroženo. Nasprotno pa je z mesom pa se to nihče ne sprašuje. Beljakovine namreč zelo hitro razpadejo. Vesna Milek Recko

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. nov 2004 8:50

Ampak zakaj ga potem nekateri sploh ne pogrevajo? Mene je namreč pred kratkim moja stara mama tako oštela, češ da bom dobila rano na želodcu, da bom moža zastrupila... Potem sem začela resno razmišljati o tem, saj so mi moji sorodniki vzbudili takšen občutek krivde... Zato me zanima, kako je pri vas s tem? lp, lidka

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

10. nov 2004 9:20

Tudi mene so vedno strašili s tem, pa sem jedla že vse možne pogrete enolončnice in celo take iz skrinje . Nikoli me ni nič bolelo in ni mi bilo slabo. Nenazadnje mislim, da vsi zamrzujemo slivove ali marelične cmoke... Mogoče pa se lahko zastrupiš le z veliiikimi količinami lp, Janja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti